Резултати от 1 до 14 от общо 14

как да си източа бойлера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    4
    #1

    как да си източа бойлера?

    На 80 литров хоризонтален бойлер Елдоминвест му е изгорял нагревателя. Мисля да го сменя сам, но първо трябва да източа бойлера. Имате ли опит със смяна на нагревателя и източване?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:как да си източа бойлера?

    От щуцера на възвратния клапан не става ли? Ако не е такъв тип - развиваш клапана.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    16
    #3

    Re:как да си източа бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    От щуцера на възвратния клапан не става ли? Ако не е такъв тип - развиваш клапана.
    Развиваш и изхода на бойлера /топлата вода/, за да взима въздух.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Re:как да си източа бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от nipel
    Развиваш и изхода на бойлера /топлата вода/, за да взима въздух.
    Не е ли по-лесно да врътнеш кранчето на душа /топлата вода/ ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    16
    #5

    Re:как да си източа бойлера?

    Да, по-лесно е. Но, ако някъде по трасето м/у душа и бойлера има по-нисък участък се получава водна тапа и не влиза въздух в самия бойлер. Източване няма или то трае 4-5-6 часа.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Re:как да си източа бойлера?

    Два второстопенни въпроса, може ли ?

    1. А ако няма по-нисък участък ?
    2. Да предположим, че преди бойлера е развъртяно нещо (щуцер, клапан, каквото и да е там). И също така е врътнато кранчето на душа. От къде ще изтече водата от бойлера - от душа или от дупката преди преди бойлера ?
    (По стандарт, тръбите за душа излизат на 75 см от нивото на пода и някъде там на това ниво обикновено самия душ има и "чучур", пък ако няма чучур все трябва да има някоя "телефонна слушалка" на мека връзка)

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:как да си източа бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Не е ли по-лесно да врътнеш кранчето на душа /топлата вода/ ?
    Велик си !
    Отдавна не съм се смял така

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    16
    #8

    Re:как да си източа бойлера?

    Ако въпросите са към мене - ще опитам :
    1. Да. Но това е идеализиран вариант,който на практика рядко се среща. Бойлерът да е вертикален. Топлата тръба в стената м/у бойлера и душа да е с наклон към душа. /права, без по-ниски участъци/ Дори топлият ексцентрик на душа /зад розетката/ трябва да е извъртян в долно положение.
    2. От никъде. Трябва да е свален баланс-винтила или да му е освободен клапана. А по принцип водата изтича от студената тръба. Нали тя завършва в най-ниската част на водосъдържателя, топлата започва от най-високата.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Re:как да си източа бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от nipel
    ... 2. От никъде. Трябва да е свален баланс-винтила или да му е освободен клапана. А по принцип водата изтича от студената тръба. Нали тя завършва в най-ниската част на водосъдържателя, топлата започва от най-високата.
    Един ужким страничен въпрос - някога карал ли си Лада (ВАЗ 21xxx), по-точно, източвал ли си резервоар на Лада (с тънък маркуч през дупката за зареждане на гориво) ?

    В никакъв случай не искам това да се тълкува като заяждане. Виждам, че има някакво недоразумение и се мъча да проумея дали е в моята глава или в чужда.

    Още няколко неща искам да кажа
    1. Всичките вертикални бойлери които съм виждал през живота си, са били монтирани така, че долния им край е бил по-високо от 1 метър. Не знам дали това е някакво правило за монтаж ... но само такива съм виждал.
    2. Всичките хоризонтални бойлери които съм виждал през живота си, са били монтирани доста по-високо.
    3. Всички тръбопроводни инсталации (с топла и студена вода) които съм виждал през живота си, са били така направени, че тръбите за топла вода са разположени над тръбите за студена вода. И затова, изхода за топла вода за душа се явява най-ниската точка в инсталацията. Евентуално, може да има е друга точка на същото ниво за изхода за чешмата, (когато тя се захранва "отдолу", в смисъл че батерията не е закрепена за стената, а е закрепена за самата мивка или плот на мивката.) Не че това има някакво значние, в случая важното е, дали тръбите са пълни с вода в момента на започване на източването, или са пълни с въздух.

    След всичко написано дотук, аз твърдя, че ако освободим входа на бойлера (оттам ще почне да тече/капе някаква вода) и след това врътнем кранчето за топла вода на душа (но преди това сме превключили душа да тече от долния "чучур", а не отгоре), то оттам ще почне да тече водата от бойлера (а няма да смуче въздух). Единственото изискване е тръбите в този момент да са били пълни с вода, а не с въздух. И със сигурност, водата която изтича от входа на бойлера в този момент или ще спре да изтича или това което изтича оттам силно ще намалее като дебит, защото вече оттам ще започне да се смуче въздуха.
    Нещо повече, твърдя, че същия ефект ще се наблюдава, дори и ако на места тръбата за топла вода минава по-ниско от нивото на чучура на душа. Важното в случая е, отвора при изхода на бойлера да е по-високо от чучура на душа.

    Който иска, нека да ми се смее.
    На мен също ми е смешно ... че толкова много неща изписахме за такъв въпрос.

    ПП. Ама и темата има едно заглавие - "как да си източа бойлера?" Става за виц.
    Попитали радио Ереван "как да си източа бойлера?"
    Отговор: Първо се разкопчава ципа

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re:как да си източа бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Един ужким страничен въпрос - някога карал ли си Лада (ВАЗ 21xxx), по-точно, източвал ли си резервоар на Лада (с тънък маркуч през дупката за зареждане на гориво) ?
    Че на Лада се точи гориво до капка. Я ела източи на 155 ца / ама аз съм точил - иначе няма сваляне на резервоара.

    По темата - принципа на скачените съдове. Дори и бойлера да е ниско - дълъг маркуч и на по-нсико място- ако е блок има стълбище има долни етажи и жената да снове да изхвърля кофите с вода. )
    Др . начин е разхлабване на болтовете н фланеца и с 2- 3 легена и помощници да изхвърлят пълните.
    Имай в предвид, че дори и да се източи водата вътре остава поне 10 л - най гадното е, че това е тиня, пясък и варовик. Цапането е включено в демонтажа
    Ако не искаш цапотии - сваляне на целия бойлер .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    16
    #11

    Re:как да си източа бойлера?

    Колега МиткоС , що се базикаш с основите на хидравликата?
    Сега не ми се пише дълго и широко защо двата примера са различни. Или ми се "довери", или го направи сам вкъщи - безопасно е!
    Иначе бойлер се прази бавно и продължително - жалко, че не съм бойлер...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #12

    Re:как да си източа бойлера?

    Развиваш двете тръби и засмукваш от тази за входа на студената вода също все едно точиш бензин от LADA,Kris11 от 164-ка сам точил до капка, ама трябва да е на естакада.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #13

    Re:как да си източа бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS

    В никакъв случай не искам това да се тълкува като заяждане. Виждам, че има някакво недоразумение и се мъча да проумея дали е в моята глава или в чужда?
    В твоята е.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #14

    Re:как да си източа бойлера?

    Съгласен съм.
    Сетих се, че пропускам нещо и затова си изтрих поста от преди малко.

    А иначе, виж какво писмо писах днес по друг повод - перфектно ще пасне на обяснението за главата

    "От известно време ми излизат некви дупки по главата. Обикновено ги
    напипвам сутрин малко след като се събудя и разсъня. Няма никаква
    болка - само хлътване в черепа и винаги е някъде където има коса.
    Все едно някой ме е ударил с твърда тръба и черепа е хлътнал в една
    ивица по повърхността на тръбата.
    Самото хлътване понякога достига до 5 мм дълбочина и обикновено до
    седмица постепенно се разсейва и изчезва.
    Чудя се дали жена ми *** нощно време не ме издебва докато спя и да
    ме удря с нещо - ама щеше да ме боли на сутринта.
    Предпоследния път беше отпред точно над челото леко под ъгъл - все
    едно някой левак е стоял срещу мен точно преди да ме прасне с тръбата.
    Предишните пъти дупките винаги ми излизаха някъде отзад на темето.
    А пък днес се събудих с две нови дупки отгоре на темето - за пръв път
    са две евновременно и като че ли едната съвпада с положението на една
    по-предишна, която беше изчезнала.

    Мъча се да я напипам сега тази над челото и я няма. Все едно никога не
    я е имало. А беше там само преди две седмици когато се появи."


    Този пост какво общо има с темата?

    Щом не ти харесва - изтрий го. Аз мога да изтрия само текста, но не и поста като такъв ... както направих с предишния ... и съответно и поста на badr остана извън темата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изключвате ли бойлера
    От veni във форум Бяла техника
    Отговори: 32
    Последно: 06-05-17, 22:07
  2. Как да вържа бойлера???
    От Mindburner във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-13, 10:23
  3. Бойлера шуми
    От taralion във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 28
    Последно: 22-02-13, 15:51
  4. Кой от двата бойлера?
    От babati във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-12, 20:16
  5. проблем с бойлера
    От david75 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 01-10-09, 21:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе