Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Колко ни струва парното?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Колега тънкана минаваш ти ....
    При мен тази зима ще е следното:
    6 тона въглища по 280 лева = 1680
    7 кубика дърва по 75 лева = 525
    Ток за помпата 5 месеца по 20 лева = 100

    Общо - 2305

    Делни ги на 5 месеца и получаваш колко ми е отоплението на къщурката .....
    Топлата вода е отделно на бойлерите....
    Ами освен това трябва да ги делнем и на отопляемата квадратура. Защото ако къщурката е на 2 жилищни етажа по 100кв + един приземен и един мансарден сметката излиза много прилична....
    Изобщо тая тема тръгна по линията "кой на кого какво плаща" а не колко ми стува да отоплявам един квадратен метър с парно при определени условия. Почти съм сигурен, че на колегата mitko99 в тази сметка влиза и топлата вода като цена за затопляне. Реално погледнато в София в старите блокове, където плащането е на база отчетите на тия измислени уреди, а не на реални топломери е силно субективно. Не е ясно тоя, който плаща, колко още крадящи топло носи на гърба си.
    Да не говорим пък за ефективността на това отопление! Представете си какви са загубите в остарялата топлопреносна мрежа, когато три, четири ТЕЦа отопляват двумилионна София. На софийската Топлофикация и се вижда края и според мен това беше последната реанимация, която и се прави.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #17

    Re: Колко ни струва парното

    Нее, данните са без топлата вода - само отопление

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #18

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Колега тънкана минаваш ти ....
    При мен тази зима ще е следното:
    6 тона въглища по 280 лева = 1680
    7 кубика дърва по 75 лева = 525
    Ток за помпата 5 месеца по 20 лева = 100

    Общо - 2305

    Делни ги на 5 месеца и получаваш колко ми е отоплението на къщурката .....
    Топлата вода е отделно на бойлерите....
    Ха... ама верно минавам тънко. А и като съм се замислил да взимам някоя къща.... май ще си седим в апартамент

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от mitko99
    Нее, данните са без топлата вода - само отопление
    Ами добра е сметката, не ви крадат много.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #20

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ами добра е сметката, не ви крадат много.
    Като имаш предвид, че блокът е нов и миналата зима бяха населени някъде около 30% от обектите и абонатната станция работеше неефективно

  7. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #21

    Re: Колко ни струва парното

    Ха... ама верно минавам тънко. А и като съм се замислил да взимам някоя къща.... май ще си седим в апартамент
    Преместих се на 40км от София в къща. Единственото което ми липсва е евтиното отопление.
    Колега тънкана минаваш ти ....
    При мен тази зима ще е следното:
    6 тона въглища по 280 лева = 1680
    7 кубика дърва по 75 лева = 525
    Ток за помпата 5 месеца по 20 лева = 100

    Общо - 2305
    При мен положението е почти същото само дето си забравил да споменеш голямата хамалогия и труд който се влага + тази сума.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #22

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    ...ама а да си стоите по родните места а не да се набирате като глисти към скапаната софия.....че от вас вече не може да се движим по улиците ...
    Хе-хе, тия безбройни нови жилища които се строят - ти ли ще ги изкупиш? ... от къде ти дойде на Ъкъла, че улиците са само за тебе?!?
    Преди години живях на парно+топла вода в тристаен апартамент и спомена ми е за 100_ина лева които и тогава и сега са смешно малко за такъв голям апартамент! Сега сме в къща(не се отоплява цялата) и сметката за тока е в пъти по-висока, да не говорим колко струват отоплителните уреди. За това се дразнят някой хора които са на ток: не стига че ви е ефтино+можеше да не се плаща с години, ами и недоволстват някой накрая - като минат на ток ще видите "къде зимуват раците"

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #23

    Re: Колко ни струва парното

    Аз, предлагам да престанем. Цялата тая "говорилня", явно започна от мен.( Всъщност, аз само отговарях на "забележките".) Радвам се за хората, когато им е топло(във Варна също има Топлофикация, не и знам дереджето..., но поне не са я коментирали по телевизора). Дано, всички топлофикации работят, защото иначе е ясно какво ще стане! В моя апартамент, само в едната стая има комин(блокът е проектиран за парно) и да искам, не мога да се отоплявам по друг начин - само ток! Не ми се мисли, ако почне: два има, два няма... Скъпо-не скъпо, по-добре да го има.
    Нека пишат тези които са с парно.Тъкмо, всички останали, ще видим колко сме прецакани!(То, не случайно смятаме непрекъснато, колко харчат климите...)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #24

    Re: Колко ни струва парното

    Пичове, хайде моля ви се... да не се излагаме с глупости...



    Колко ви струва парното?

  12. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #25

    Re: Колко ни струва парното

    Ето по темата.
    Четири стаи, баня без антретата около 100кв.м. 2000лв. на сезон. Ходенето до котела и миньорската работа с въглища не влиза в сметката.
    Никаде не е опоменато че става въпрос за парно в София, така че май не спамя темата.

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #26

    Re: Колко ни струва парното

    1 етаж, панел, 65 квадрата, хладен апартамент, пвц, без топло изолации, 500 лв парно + 100 ток, при поддържане на 18-19 градуса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #27

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    1 етаж, панел, 65 квадрата, хладен апартамент, пвц, без топло изолации, 500 лв парно + 100 ток, при поддържане на 18-19 градуса.
    хм... цифра

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #28

    Re: Колко ни струва парното

    Тристаен, среден, 90кв.м -1200 лева на година,заедно с топлата вода(ококло 10 куб.м/мес).
    Лошото е, че всяка година потреблението се намалява, а дадените пари се увеличават!Къде ли ще му излезе края?!javascript:void(0);

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #29

    Re: Колко ни струва парното

    "Колко ни струва парното": МНОГО...
    Скоро бях на един семинара за т.н. "пасивно строителсрво" и "енергиина ефективност"
    Сегашните ни къщи(апартаменти-панелки) са само консуматори и то не малки - 78% от разходите по къшата са за отопление...
    Семинара беше 10часа... най-много ме впечатли една Австрииска фирма с представителство в БГ: http://www.rehau.bg/index.shtml
    те имат много решения за пестене на енергията, както за ново строителство, така и за реконструкции...
    Най-интересно ми стана, че инвестициите се възвръщат до 7-8години...
    Темата е мноооого широка... а за да покрим енергиините си нужди са ни необходими 3(три) планети като земята.... много е тъжно - консумираме 3-пъти повече отколкото планетата може да възпроизведе... http://www.panda.org/bg/

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #30

    Re: Колко ни струва парното

    Да, така изглежда, че ние(хората) "гърчим" планетата или земята или природата, но няма такова нещо! Много скоро, ПРИРОДАТА ще "сгърчи" хората и ще се научим да Я уважаваме.Е, ние няма да сме живи, но децата ни...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 18:18
  2. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 23:39
  3. колко ще ми струва софтуер
    От rums във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-04-06, 14:11
  4. Колко струва това?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-10-05, 23:07
  5. Как се прави, и колко ще ми струва?...
    От Tai-Pan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 08-03-04, 14:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе