Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Колко ни струва парното?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #1

    Колко ни струва парното?

    А аз пък отварям тази тема.. Все пак по-хубаво от парното няма и би било добре да споделим на кой колко му струва.

    Аз съм с централен топломер, който директно измерва количеството енергия, което се консумира
    Ето и моите данни от предходния отоплителен сезон за периода 25.10.2007 - 10.04.2008:

    Консумирана енергия 9.082 Мвч * 72.30 = 656.63 лв
    Разпределение на общи части 2.30 Мвч * 72.30 = 166.29 лв

    Общо 822.92лв

    Апартамента ми е северен, външен, 110м2 (3 стаи+2 бани), нова тухла+фибран и пвц дограма. Парното го държах на макс заради бебето и се разхождахме по къс ръкав, като имате предвид че съседите над мен и до мен пестяха здраво - т.е аз ги топлих (мамка им ), а под апартамента има неотопляеми гаражи

    Този сезон мисля да пробвам малко по-икономично, а и дано зимата да е по-лека







  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Колко ни струва парното

    средно 150 на месец изобщо не ми се струва много на фона на квадратурата и изложението....

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #3

    Re: Колко ни струва парното

    Освен парите, било му е топло НАВСЯКЪДЕ !! Във всички бани,тоалетни,коридори и килери. mitko99, надявай се, някой да не спре да плаща, щото тогава..., минаваш на климатици, не че са лоши, ама...

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #4

    Re: Колко ни струва парното

    докато държавата плаща половината ще има повод за хвалене ... но тая работа отива към своя край като гледам ,от 1.1.09 ще се вдигне с около 40% парното

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #5

    Re: Колко ни струва парното

    А, браво Alexi, хубаво го каза! Отгоре на всичкото не си плащат и половината..., дано поголовно го спрат(парното), тогава ще разберат "кон, боб яде ли"? Лошото е , че ще има режим на тока...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #6

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    докато държавата плаща половината ще има повод за хвалене ... но тая работа отива към своя край като гледам ,от 1.1.09 ще се вдигне с около 40% парното
    Хм... не съм съгласен че държавата ми плаща половината Alexi. Държавата ми определя цената и аз съм съгласен да я плащам и си я плащам като пич. Друг е въпросът относно това как се образува цената на природния газ и т.н. Нали се сещаш, че някъде отиват някакви пари..... Всичко е монопол и някои хора извличат полза от това, но не и ние. А за лошия мениджмънт на Топлофикация София да не говорим. А как Далкия във Варна си бачка на печалба, имат си парно хората там и имат най-голямата събираемост?
    Подобен е и случаят с цената на дизела... защо е 2.05лв? При положение, че трябва да е 1.60 - 1.70 при тези цени на петрола, че и по-малко. Да не говорим че тогава на тези цени на петрола корпоративният данък не беше 10%. Били ми работили на 1.5% печалба..... да бе, аз доматите с колците ги ям....
    Както и да е... тва за монополистите е друга бира, а целта на темата е аджеба да видим дали наистина е толкова скъпо парното, колкото повечето хора смятат (подкрепено с реални данни естествено)

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    А, браво Alexi, хубаво го каза! Отгоре на всичкото не си плащат и половината..., дано поголовно го спрат(парното), тогава ще разберат "кон, боб яде ли"? Лошото е , че ще има режим на тока...
    Пореден показ на прост български манталитет и завист...
    Ти нямаш парно, нали? Чий го дириш тогава в тази тема, която е за цена на услуга, която ти не ползваш???

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #8

    Re: Колко ни струва парното

    София, стар тристаен изток-юг-запад , висок етаж, външен
    По спомен изравнителната сметка показваше 1000 лева заедно с топлата вода - това е за 1 година. Миналата беше 800 пак с водата.
    Това лято сложих 5 камерна дограма с 3 к-стъкло и неопор отвън. Температурата вътре тези дни е 20 градуса и не мога да накарам радиаторите да тръгнат ако не отворя вентилите над 4

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #9

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Пореден показ на прост български манталитет и завист...
    Ти нямаш парно, нали? Чий го дириш тогава в тази тема, която е за цена на услуга, която ти не ползваш???
    1. Относно завистта - да сигурно малко му завиждам, но повече се радвам за човека(можеш да прочетеш по горния ми пост)
    2. Простия български манталитет, мисля, го показаха софиянци, да използват нещо без да си плащат и накрая държавата да "поема" топлофикация. (Ти, може би не си българин/ка и не си софиянец/ка и си от тези които "умно" си плащат парното).
    3. Какво търся тук? Любопитство. Само да спомена, че един месец, по всяка НАЦИОНАЛНА(не, софийска телевизия) се дъвка темата "Софийската топлофикация". Някой мен, да ме е питал дали искам да слушам непрекъснато за това как в София не си плащат парното(явно защото софиянци имат "умен български манталитет")? Знам, че за софиянци, България е София, но ние провинциалистите не мислим така!
    4. Относно "...цена на услуга, която ти не ползваш", това ми напомня за "депутатските кюфтета" , откъде накъде, народа ще ги гледа по колко им "идват" кюфтетата.
    п.с. За мен беше удоволствие..

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #10

    Re: Колко ни струва парното

    абсолютно си прав...за парното и за софиянци....ама а да си стоите по родните места а не да се набирате като глисти към скапаната софия.....че от вас вече не може да се движим по улиците .......инак пак повтарям прав си ....то и аз не исках с моите данъци да се опрости борча на една държава щот някой решил да оди на гурбет па го закопчали ...ама никой не ме пита.... в крайна сметка си интелигентно момче ....трябва да си разбрал вече..че живота не е справедлив...

    по темата ....плащах средно по 40лв на месец за отопление и около 30лв за 5 кубика топла вода....това за 44квадрата последен етаж....не е много ама това е за температури от порядъка на 16-18 градуса....отгоре на това се оказва че не зная за какво плащам и никой не може да ми обясни....като плащам като поп 43%сградна инсталация.....затова тази година съм с климатици и стоя на топло...и ако и догодина ми дойде с изравнителна сметка с начислена сградна над 25% ще стана от глупавите българи които не си плащат сметките .....

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #11

    Re: Колко ни струва парното

    Темата е: "Колко НИ струва парното" !
    Не обичам много да приказвам и да бъда "разтеглив". Можех да продължа с точки 5, 6 и т.н.( това го пиша за КрИс, защото въпреки, че не се смята от тези с "прост български манталитет", "вижда" повърхността на нещата(написаното), а не същността). Имам достатъчно приятели софиянци, които ще направят "почти" всичко за мен( както и аз за тях), имам и "съселяни" които отидоха в София, но отидоха там, защото всичко "минава" през София. Не разбирам защо, всички областни центрове, окръжни градове и общини, трябва да плащат данък, уж на държавата, но на практика за издръжка на цялата софийска (е, и държавна) администрация, за доста хора, които просто се мотат из учережденията(включително и в парламента) ! То, същото, не е само в София..., но там е "върхът".
    Живота не само "не е справедлив", той е нагло-гаден... , за някои, а за други " е песен "(особено за двадесет годишни пишлемета, седнали в BMW-та, на които бащите им с "честен" труд и "под на челото" са изкарали първия милион с копане на нивата ).
    Нищо лично, ssilent, ти сигурно си пето поколение софиянец.., не, че такива не съществуват...
    Дано повече хора прочетат поста ми, преди да бъде изтрит! Не ме е срам, че не съм, софиянец, даже напротив!
    п.с. Вашето парно, го плащам и аз!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #12

    Re: Колко ни струва парното

    Очо, следвайки твоята логика бих казал че аз плащам еди колко си лв годишно ДОД. Тези пари не остават в Столична община и не се използват по предназначение, каквото аз искам.... а къде отиват?... - отиват и по всички други общини (по спомен някъде около 10% от ДОД платен в София остава в София). И кво стана? Ти ми плащаш парното, аз ти плащам инфраструктурата например.... т.е не смятам за уместен коментар от рода на "Вашето парно, го плащам и аз!" Все едно аз да кажа "Твоята инфраструктура я плащам аз"...ама аз не я плащам тая инфраструктура еднократно, както случая с 40-те млн.лв наТоплофикация София, а я плащам всяка година

    Спорът е безмислен!




  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #13

    Re: Колко ни струва парното

    1. "Негърът е негър не заради цвета на кожата му"
    Нямам спомен кой го е казал, но е вярно. Макар вече да избледнява като сентенция. В нашенски вариант преводът е "циганин", "селянин" и т.н., и е по-актуален. Това по темата "софиянци" и "селяни".
    2. Прав си, че много градове плащат данък администрация, данък "Топлофикация София" и други подобни., но точно пък човек от Варна е нагло да повдига точно тоя въпрос. И морето, и плажната ивица са държавна собственост (т.е. на всички българи), но приходите от това не ги давате на София, нали?

    P.S. Както обикновено, първоначалната идея на темата умря. А беше хубава, дано някой я съживи с нещо смислено.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Колко ни струва парното

    ъъъ, само да спомена, че за ползване на държавната собственост "плаж" никой не плаща и не получава нищо, освен приходите от отдаване на концесия за заведения и т.н., които отиват ама директно в държавния бюджет, а не в общинския. жителите на град варна имат приходи от наличието на плаж до тях точно толкова, колкото жителите на русе от дунава - можеш да половиш риба и да се окъпеш, но жива пара - нъц

    както и да е, да се върнем на парното, защото имам слабото усещане, че последващи постове не по темата мистериозно ще започнат да изчезват, 'сбийш ли?

  18. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #15

    Re: Колко ни струва парното

    Цитат Първоначално публикувано от mitko99
    Общо 822.92лв
    Колега тънкана минаваш ти ....
    При мен тази зима ще е следното:
    6 тона въглища по 280 лева = 1680
    7 кубика дърва по 75 лева = 525
    Ток за помпата 5 месеца по 20 лева = 100

    Общо - 2305

    Делни ги на 5 месеца и получаваш колко ми е отоплението на къщурката .....
    Топлата вода е отделно на бойлерите....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 17:18
  2. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  3. колко ще ми струва софтуер
    От rums във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-04-06, 13:11
  4. Колко струва това?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-10-05, 22:07
  5. Как се прави, и колко ще ми струва?...
    От Tai-Pan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 08-03-04, 13:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе