Страница 1 от 55 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 822

Газов котел - мнения и препоръки 2009г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #1

    Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Молбата ми е към специалистите и отопляващите се с газови конвектори, които имат опит с тези уреди да помогнат за правилния ми избор. Става въпрос за отопление на три стаи, две от които са преходни. Самостоятелна: около 20кв.м., преходни: общо около 40кв.м. Къща с топлоизолация и ПВЦ дограма, един етаж, вратите постоянно отворени. Ориентирал съм се към два броя газови конвектори с мощност от 3 – 4 kw. Варианти:
    1.Запалване – пилотен пламък или електронно?
    2.Топлообменник – чугунен, алуминиев или от друг материал?
    3.Ефективност: без вентилатор, с вентилатор обдухващ топлообменника, затворена или отворена горивна камера?
    4.Ниво на шума - ориентировъчно: без вентилатор, с вентилатор /възможна ли е работата на конвектора, който е с вентилатор в определени моменти да работи без него, например при спиране на тока или повреда в него/?
    5.Ремонтнопригодност: сервиз, резервни части, в т.ч.и алтернативно гориво и др.
    6.Реноме на производителя: марка, фирма, гаранционни срокове и др.
    7.Дизайн, комфорт-някакво отражение върху микроклимата, експлоатация, безопасност.
    8.Ценови диапазон?
    Благодаря за отговорите!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Един конвектор струва колкото един алуминиев радиатор. Просто си поръчай и ги ползвай със здраве А, нека са със затворена камера, задължително. Всичко друго са подробности.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #3

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Странен проблем,
    отоплявам се с газов котел, като обезвъздушавам радиаторите, от тях излиза газ, първия път като подуших миризмата помислих че е случайност, но днес пак обезвъдушавах радиаторите и като пробвах със запалка, газта която излезе от радиатора се запали. утре ще занимая и фирмата която ми го монтира но ако някой даде мнение няма да е излишно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    По-добре го спри веднага от ел.захранването и от газовия кран преди котела.Не бърникай нищо,а ги викай техниците спешно.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Много интересно наистина ? Това са две съвсем отделни системи, които нямат общи точки мисля. И не знам как ще се получи, като газта е с 10 пъти по-ниско налягане от водата в системата. Според мен няма как да стане такова нещо в самия котел. От мрежата ли се захранваш или от бутилки?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #6

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    И не знам как ще се получи, като газта е с 10 пъти по-ниско налягане от водата в системата.
    Всъщност над 100 пъти (10 милибара след модулатора срещу над 1 бар в отоплителната система). Странна работа. Нещо органично да не се разлага в системата? С какво е пълнена, да не е слаган спирт?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Да, прав си espace, 100 пъти е разликата, моя грешка.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #8

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Един конвектор струва колкото един алуминиев радиатор. Просто си поръчай и ги ползвай със здраве А, нека са със затворена камера, задължително. Всичко друго са подробности.
    Може би е станало някакво недоразумение. Не разбирам за какви алуминиеви радиатори със затворена камера става дума? Моля, Лазар ако не те затруднява за повече подробности! Това някакви нови газови уреди ли са? Къде се поръчват или купуват?
    Въпросът ми беше за конвектори на газ.
    Поздрави!

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Да, написъл съм го неясно - говоря за конвектори със затворена камера . Искам да кажа, че другия вариант е котел + радиатори + тръби + управления + ..., а ти слагаш само по един конвектор в стая, който струва колкото радиатора (в случай с котел). Каквито и да вземеш, няма да сбъркаш. Без вентилатор си независим от тока, което е важно

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #10

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Здравейте!
    Във връзка с увеличението на цената на природния газ
    при продажба от “Булгаргаз” ЕАД,
    “Дунавгаз” ЕАД обявява следните цени на природния газ
    за своите потребители, считано от 1 януари 2009 г.(1)
    Битови потребители 969,01лв-за 1000м3 0,1042лв-за kwh цените са с ДДС и към тази цифра се прибавя такса не равномерност от 2,70лв без ДДС на месец

    от това по евтино му кажи .

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #11

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Извинявам се че пускам 2 пост
    Действащи цени на електроенергията

    Съгласно Закона за енергетиката (ЗЕ) цените на електроенергията в България се определят от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране.

    От 01.07.2008 г. с решение №: Ц-021 от 26.06.2008 г.
    дневна -0,1847лв с ДДС и нощна-0,111288 лв с ДДС това е за ЕОН бг
    Е какъв е смисъла да си копувам газов бойлер.Пускам си електрическия на нощна и кеф.разликата е една 1стотинка.По-добре ако искаш газ кописи един еднокунтурен котел и си карай.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г


    “Бургасгаз” ЕАД обявява следните цени на природния газ за крайни потребители, считано от 1 октомври 2009 г.

    Битови потребители - за 1000 м3 - 641.75 лв. с ДДС
    - за 1 kW/h - 0.0690 лв. с ДДС

    Цената за снабдяване на битовите потребители е в размер на 2,64 лева/месец без ДДС.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #13

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Здравейте на всички във форума,
    и аз като много други преди да се газифицирам прибягнах до съветите както във форума, така и на форимата, която извърши цялостна газификация и направа на отплителната ми инсталация. Признавам, че в началото с недоверие приех офертата, която ми прездложиха за газов котел TESY. След прочитане на доста страници в най-различни форуми, реших, че ще подкрепя родното производство и се спрях на котел TESY. Моят съсед реши да си купи котел Vailland от същата фирма, която наех и аз. Апартаментите ни са един под друг на средни етажи, просто еднакви. Направихме си дори заедно изолация, като също наехме една и съща фирма. И какво се получи? Пропуснах да кажа, че единствената разлика е, че той си е нагласил температурата в стаята да е 21 градуса, а аз на 23 тъй като сме по-зиморничави. Идва сметката първият месец ноември /сравнително топъл/ той 113,00 лв. аз 131,00. Идва сметката декември месец той 239,00 лв. аз 228,00 лв. Ако някой друг а не аз със собствените си очи да съм видял фактурата нямаше да повярвам. Така, че позволявам си едни съвет, разбира се не като специалист, а като потребител. Не правете скъпи инвестиции в незнам си какви марки котли. Не казвам, че всички италиянски, немски, унгарски и т.н. котли не са добри Напротив, но просто не си струва. А и като се има предвид, че ние сме единствената нация, която не си предпочита собственото производство, та за това сме и на това положение, което е в момента. От фирмата ме увериха, че разполагат на склад с резевни части или ако я нямат до 24 ч. могат да я доставят. Така с получи и с удължението за комина моят дойде за 1ден, а на съседа ми то се уцели, че нямало в централния склад в София, че почака си 1 седмица. Недай боже да ти се счупи нещо през зимата.
    С уважени към всички съфорумци!

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    4
    #14

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    здравейте ,нов съм във форума и имам въпросче ...значи имам газов котел Радиянт РСф 20е ,наскоро спря да топли водата както трябва....извиках техник и се оказа ,че платката не модулира....сменихме я и всичко ок ...обаче вчера започва да ми изписва грешка Е1 което звачи ,че няма газ ...газ има ....техника идва и не може да локализира точно проблема ...някой да се зблъсквал с такъв проблем ?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Не вярвам някой да се е сблъсквал. Такива повреди са изключително редки. Техника трябва се оправи, няма ти да го учиш - да пита където трябва и да чете - това му е работата. Не го оставяй на мира!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 55 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  3. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе