Резултати от 1 до 10 от общо 10

Дистанционен термометър за котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #1

    Дистанционен термометър за котел

    Имам котел с твърдо гориво за локално парно на къща и отворена система. Котелът не е фабричен, но съм му монтирал терморегулатор и термометър, даже и предпазен клапан 2,5 атмосфери. Тъй като парното помещение е на първия етаж, а аз живея на втория, искам да си монтирам дистанционен термометър, за да следя температурата му (все пак е котел на твърдо гориво и не толкова съвършен), имам и трипроводно окабеляване, предвиждано на времето за стаен термостат . Някой да знае такова решение, предназначено за бита ?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re:Дистанционен термометър за котел

    разгледай продукцията на фирма "интиел" там ще намериш това което ти трябва.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Дистанционен термометър за котел

    Отиваш в някоя бензиностанция,купуваш за 10 лв едно електронно термометърче с изнесен датчик на кабелче,удължаваш си го с вече положения,и готово...

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Дистанционен термометър за котел

    И на мен ми е нужно нещо подобно и съм замислил една камерка за наблюдение - има ги по 15-на лева и на някой от входовете на ТВ. Ще наблюдава термометрите, а ако са и до датчика за налягане и него. Глупаво е ама може да стане!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #5

    Re:Дистанционен термометър за котел

    http://www.nnelectronic.com/pages/11_jpg.htm
    Шуменска фирма. Доста често използваме продуктите им. Това което съм ти показъл е контролер, но може да се използва и самокато индикатор. Датчика е водоустойчив. Забиваш го в изходящата тръба на котела.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #6

    Re:Дистанционен термометър за котел

    Благодаря на отзовалите се, но: в Интиел не намерих термометри, а само терморегулатори (което е ненужно в случая); чак пък камера за следене от 15 лв - дали резолюцията и ще позволи да се виждат показанията?; drecolli, защо да купувам контролер за стотина лева, като ще използвам само показанията за температура?!...
    vanko68 предлага май най-подходящо решение, но дали няма да е пречка дължината на кабела за датчика - в случая 10-12 метра?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Дистанционен термометър за котел

    Няма,съпротивлението на термодатчика е в няколко Ком,а на 10 м кабел 2х0,5 едва ли е 1-2 Ом.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #8

    Re:Дистанционен термометър за котел

    Ще пробвам и ако не стане, ще те държа теб отговорен .
    Някой модератор ми премести темата, която беше поместена към Основни принципи, теория, линкове и техническите въпроси. Отоплението с твърдо гориво не е алтернативен източник, а основен такъв все още във всички по-малки градове и села (за съжаление). И ако техническите въпроси са само за отопление и климатизация с климатици, то поне да се корегира заглавието ....

  11. beb
    beb е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    1
    #9

    Re:Дистанционен термометър за котел

    Виж също безжичните термометри, които предлага ето тази фирма http://www.bioevibul.com/products.aspx?vidid=70 или тук http://www.bioevibul.com/products.aspx?vidid=63


  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re:Дистанционен термометър за котел

    А предлагате ли нещо като безжичен ДТ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 25-10-17, 20:32
  2. Инфрачервен термометър за бебе
    От duscott във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-15, 20:31
  3. Дистанционен алкохолен радар за шофъорите
    От hristoslav2 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 30-10-11, 00:07
  4. термометър до 100 градуса
    От consuela във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-09, 15:37
  5. термометър
    От avenger във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 08-08-07, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе