Резултати от 1 до 5 от общо 5

Камина с водна риза проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    17
    #1

    Камина с водна риза проблем

    Здравейте,
    имаме камина Герканд с водна риза и бойлер с 2 серпентини (и за слънчевата инсталация). Имам 2 проблема:
    1. Не се загрява водата в бойлера освен ако не изключа и включа наново помпата - идваха техниците и казаха, че имало въздух в системата - наистина редовно обезвъздушавам и има въздух, но след "рестарт" на помпата си тръгва (и само тогава)
    2. Водата в бойлера изстива супер бързо - дори и вечер да е на 50 градуса имам чувството, че не изключва магнит винтила (или както там се казва) и просто вечерта топлата вода от бойлера загрява водата в камината след като тя угасне.
    Може ли да ми дадете някакъв съвет как да отстраня проблемите си?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Камина с водна риза проблем

    Помпата трябва да се управлява с термостат и да работи само когато температурата на водата в системата е над 60°С. Това е задължително и заради добрата работа на камината. Колкото до въздуха - той трябва да се изкара веднъж за винаги и толкоз. На горния извод на серпентината няма ли обезвъздушител?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    17
    #3

    Re:Камина с водна риза проблем

    Ами има, но ми казаха от радиаторите да обезвъздушавам. А терморегулатор няма - помпата ми е до камината, а бойлера е на първия етаж. Помпата се включва ръчно - вързана е само към ЮПС-а.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Камина с водна риза проблем

    Нали затова говоря, че трябва да сложиш такъв термостат, за да не работи помпата и да не охлажда котела с вода по-ниска от 60°С - с това ще си спестиш и много нагар в горивната камера и по комина.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    17
    #5

    Re:Камина с водна риза проблем

    Всъщност не бях съвсем точен. Има терморегулатор, но той е долу до бойлера (камината е на втория етаж и помпата до нея) и мисля, че служи само за отваряне на вентила за серпентината, освен това не се задават градуси, а на каква температурна разлика да се включва. Когато помпата не работи постоянно няма ли пак да се облива ризата със студена вода, но просто с по- ниска температура изведнъж при включването й.
    П.С: Съжалявам ако разсъждавам неправилно, но не ми е това силата...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Отговори: 108
    Последно: 27-01-18, 12:05
  3. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  4. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе