Резултати от 1 до 9 от общо 9

отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    8
    #1

    отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    апартамента е 70 кв жатрешен с алуминиева дограма досега се отоплявахме на дарва с камина решил сам да махам камината и тарся савет на какво отопление да мина на газ или климатици

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #2

    Re:отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    Здравей,за да ти отговорят по запознатите трябва първо да кажеш от кой регион си,до колко пари мислиш да инвестираш,имаш ли нужда от охлаждане през лятото /ако си от Сандански примерно/,каква темперетура искаш да подържаш,разпределение на апартамента,имаш ли в момента изградена инсталация с радиатори ,сигурно има и друго но не се сещам,и двата вида отопление си имат и плюсове и минуси,има и доста теми така че можеш и сам да се ориентираш.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    8
    #3

    Re:отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    здрасти от пловдивския регион съм по точно от първомай имам изградена инсталасия бях на камина до около 3000 лв имам възможност да дам апартамента е изцяло вътрешен две стаи западно една източно изложение за охлаждане имам един климатик интересува ме отоплението

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    От нас какво се очаква? Защо не извикаш 1-2 фирми да ти огледат инсталацията и да дадат мнение дали става и колко ще ти струва да се газифицираш. Според мен този бюджет ти е напълно достатъчен да влезеш в джаза, ама друго си е на място

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #5

    Re:отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Защо не извикаш 1-2 фирми да ти огледат инсталацията и да дадат мнение дали става и колко ще ти струва да се газифицираш. Според мен този бюджет ти е напълно достатъчен да влезеш в джаза, ама друго си е на място
    Аз поддържам тезата, че е добре да потърсиш фирми занимаващи се с отопление, които да стъпят на база съществуващата инсталация и да ти предложат оптимално за тебе решение. Разбира се добре е тези фирми да видят с какво разполагат до този момент.

    При този бюджет и при съществуващите условия има голяма вероятност да преминеш към използването на термопомпа въздух-вода. Това нещо като като климатик, но вместо да охлажда и да затопля вътрения въздух работи върху циркулационната вода.

    В случая предимството е че получаваш топла вода на ниски цени целогодишно, освен отопление и охлаждане. Важно е да знаеш че разходите на едно домакинство за топла вода понякога могат да надхвърлят разходите за отопление и при сегашните цени на енергоносителите затоплянето на вода с термопомпа няма конкурент, като изключим слънчеви колектори за топла вода.

    При слънчевите колектори донякъде си зависим от слънцегреенето, докато при използването на термопомпа въздух вода винаги си имаш топла вода. Ако разполагаш с такива колектори няма проблем да го използваш заедно с термопомпа, а нейната електроника да преценява кое е най-изгодно.

    Същото е валидно и за камината. Искам да кажа, че ако решиш да пиеш вино пред камината за удоволствие самата термопомпа сама ще избере откъде да подава топлина в системата.

    Трябва също да знаеш, че когато използваш термопомпа, тя предлага същия комфорт както камина на дърва или котле на газ, защото самото отопление е лъчисто и конвективно, за разлика от използването на климатик за отопление където има движение на въздух и някой хора биха могли да го възприемат като дискомфорно усещане.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    8
    #6

    Re:отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    Благодаря за бързите отговори.В блока има прекарана газ.Консултирах се с овергаз и те обясниха ,че без проблем мога да мина на газ.Парното ми било добре направено.Предлагат ми котли в рамките на 1500-2000лв +някакви такси горе долу около 2800-3000 лв

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    Купуването на уред от доставчика на газ не е най-добрата идея, по-добре да се свържеш с инсталаторска фирма, занимаваща се с изграждане на отоплителни и газови инсталации. какви котли ти предложиха в Овергаз?

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    8
    #8

    Re:отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    казаха ми просто цени нямам представа какви трябва да му са характеристиките трябвало да е с малка минимална мощност защото ще има само три радиатора според мен колкото е по-скъп толкова ще е по-добър към някоя марка можеш ли да ме насочиш мнението ти за климатици какво е

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:отопление на 70 кв апартамент на газ или климатик

    Към определена марка е излишно да те насочвам, пък и не е толкова важна марката, а модела. За цената не винаги най-скъпото е най-добро. А колкото до климатиците - не съм привърженик на такова отопление, но не обичам да си налагам мнението за да не се превърне темата в поредната арена за ожесточени спорове "за" и "против".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на апартамент от 60кв.м. в София
    От cvetan85 във форум Отопление
    Отговори: 26
    Последно: 16-06-14, 13:47
  2. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  3. Най подходящо отопление за апартамент
    От vakata77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 23-05-11, 00:29
  4. Отопление на апартамент - климатици или газ?
    От ivanatora във форум Отопление
    Отговори: 20
    Последно: 05-06-10, 09:21
  5. Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 07:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе