Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проект за комплексно отопление и охлаждане на новостроящ се апартамент как ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #1

    Проект за комплексно отопление и охлаждане на новостроящ се апартамент как ?

    Здравейте, извинявам се за това че не съм изчел всички теми във форума, но за няколко часа ровене и четене тотално се обърках затова ще карам направо ...

    Предстои ми съвсем скоро да ми завършат новостроящия апартамент и ще трябва да се замисля за комплексно решение за отопление, вентилация, охлаждане и контрол над всичко това с цел икономия и баланс.

    Апартамента е на последен етаж, с изцяло южно изложение. Състои се от хол+кухня ( 25 а след остъкляване 30 кв.м. ) спалня ( 9 - след остъкляване 12 кв.м ) детска стая - 12 кв.м. баня 4 кв.м. балкон 9 кв.м. който е един пред всяка стая.

    Района в който ми предстои да живея няма локално парно, но е газифициран.

    Това, което искам да направя е да имам евентуално газово котле + 3 климатика в стаите, които да бъдат свързани с едно външно тяло ( поради липса на място за монтаж на 3 тела към всяка стая. ) на каква марка климатици да се спра ?

    1.Възможно ли е да бъде изградена фотоволтарична система, която да захранва климатиците ? ( каква да бъде тя, с какви мощности ? )

    2.Възможно ли е газовото котле и/или климатиците да бъдат управлявани дистанционно /отдалечено - примерно през интернет - т.е. когато си тръгвам от работа и преценя че е искам да пусна нещо - то да го направя от офиса ?

    3. На какво газово котле като марка да се спра ? като се има в предвид, че имам да отоплявам 3 те помещения + топла вода за кухня и баня ( тук тотално не съм запознат, но най важното според мен е да е проста технология с малко части т.е. колкото по малко части, толкова по редки ремонти и възможност за дефект)

    Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат да се насоча към това, което искам да направя, и да преценя до колко желанията ми са реализируеми.
    Извинявам се, ако някъде по темите има отговор на поставените от мен въпроси.

    Възможно е изобщо да не се слага газово котле, а отоплението и охлаждането да бъде от климатиците, а за топла вода да се монтира соларен панел + бойлер, но незнам през зимата как ще топли водата и до колко ще бъде ефективна цялата система

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Проект за комплексно отопление и охлаждане на новостроящ се апартамент как ?

    1. Забрави, рано е още
    2. Възможно е, но един програматор върши същата работа
    3. Писано е доста в темата за газов котел


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Проект за комплексно отопление и охлаждане на новостроящ се апартамент как ?

    Ами ти можеш да си сложеш канален климатик и да пуснеш въздуховоди към всички стаи. С Газта нещата са по-сложни. Цената плавно расте нагоре и си губи смисъла. Можеш мулти сплит с три тела, Даикин Алтерма и др. Алтермата ще ти отоплява всичко включително и бойлера.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Проект за комплексно отопление и охлаждане на новостроящ се апартамент как ?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    С Газта нещата са по-сложни. Цената плавно расте нагоре и си губи смисъла.
    Мда, при еленергията всичко е канализирано - дневна, нощна тарифа, пикова тарифа, такса пренос, такса достъп, такса за обслужване, такса за наем на помещения в най-скъпите Молове и бизнеспаркове, такса за отдалеченост, такса за концентрираност,тримесечно отчитане, без отчитане, празници на свещи, зелена енергия, синя зона (оппа,това още не е въведено)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на апартамент от 60кв.м. в София
    От cvetan85 във форум Отопление
    Отговори: 26
    Последно: 16-06-14, 14:47
  2. Капацитет на отопление и охлаждане
    От kalliman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 21-09-12, 14:20
  3. Отговори: 8
    Последно: 26-06-11, 23:41
  4. Най подходящо отопление за апартамент
    От vakata77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 23-05-11, 01:29
  5. Отопление на апартамент - климатици или газ?
    От ivanatora във форум Отопление
    Отговори: 20
    Последно: 05-06-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе