Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Най подходящо отопление за апартамент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #1

    Най подходящо отопление за апартамент

    Здравейте!
    живея в двустаен апартамент /среден е две стаи и кухня/общо около 53 кв.м. Има пвц дограма, мисля да сложа и сайдинг с каменна вата.
    какво ще е най походящо за отопление-Първи мислех с природен газ/но излиза доста скъпо/ и сега се спрях на отопление с климатици.
    какви да сложа:
    Трябват ми три / за всяка стая/
    Прадлагат ми ФуджиRSB-09LDC-2броя,и Фуджи RSB-12LDC-1 брой.
    така също и Хитачи,
    А аз самия чета от 5 дни форуми с отзиви и мнения и вече се побърквам
    Моля за помооооооооооооощ


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #2

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    Цитат Първоначално публикувано от vakata77
    Здравейте!
    живея в двустаен апартамент /среден е две стаи и кухня/общо около 53 кв.м. Има пвц дограма, мисля да сложа и сайдинг с каменна вата.
    какво ще е най походящо за отопление-Първи мислех с природен газ/но излиза доста скъпо/ и сега се спрях на отопление с климатици.
    какви да сложа:
    Трябват ми три / за всяка стая/
    Прадлагат ми ФуджиRSB-09LDC-2броя,и Фуджи RSB-12LDC-1 брой.
    така също и Хитачи,
    А аз самия чета от 5 дни форуми с отзиви и мнения и вече се побърквам
    Моля за помооооооооооооощ
    Обясни ни по подробно имали преход между стаите , тип-а на строителство имали изолация !?

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    LDC са хубави и като се има на предвид сегашните цени си заслужават покупката ето и с монтаж дори сега са толкова колкото бяха преди без монтаж http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=26

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #4

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    Значи апартамента е панел на втори етаж с южно изложение и е среден. начинът на разпеределение на стаите е такъв-входна врата/ще сложа блинидирана на Солид 55 за шумо и топло изолация/ наляво хол 20-на квадрата. надясно от водната врата е кухня, и още по надясно спалня.няма преходни стаи, сори за малко неясното обяснение

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    За хола едното 09LDC добре да речем,но пак не описваш квадратурата на другите две-по сметки около 30на квадрата-ще ти дойдат много преоразмерени според мен ,за този вътрешен топъл апартамент останалите 09+12LDC.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #6

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    ми не знам да ти кажа направо съм се забъркал
    Двете други стаи са по 12 кв горе долу пък и гледам дайкин с тоя модел уруру сарара, и не знам дали си струва толкова скъп/ пък от друтга страна нали трябва да го ползваш доста време

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #7

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    Какъв е приблизителния бюджет, който си заделил за климатици (гледам уруру сарара споменаваш) и склонен ли си и за други марки климатици?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #8

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    около 5000 +- някаква сума, главното което искам е да купя нещо което си струва
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1306066346[/time]_________________________________________________

    и най вече оптималното -качество цена

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #9

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    Възможен вариант - два 20 ZIX-S за по-малките стаи (отличен СОР) и един 09LDC за голямата, какъвто вече са ти предлижили (в цената му е включен монтажа).

    Други възможни варианти са: Sharp AY-XP09GHR, Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA, Daikin FTXS25G, DAIKIN FVXS25F, Daikin FTXS20G, последния е само за малките стаи.

    Отличен вариант е да сложиш по една TOSHIBA Ras-B 10 SKVP-E Super Daiseikai3 но е малко над бюджета. Може да се направи и комбинация с някой от горните.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    Имаш достатъчно пари .Според мен заложи на тошиба 3 дайсекай в стаите в които ще се спи, а в другите стаи 9LDC.Всичките са с плазма филтър, което според мен е задължително.
    Дайкин няма смисъл.Комфорта не е същия като при тошиба и фуджитсу(лично мнение)-може би защото са с висок минимум, но според мен и заради влажността и плазма филтъра.
    Дайкин нямат плазма филтър имат флаш стриймър в удуру -сарара серията, който е различен.С този флаш стриймър имашеняколко човека от форума които се оплакаха от свистене което не подлежи на ремонт.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    Цитат Първоначално публикувано от vakata77
    ми не знам да ти кажа направо съм се забъркал
    Двете други стаи са по 12 кв горе долу пък и гледам дайкин с тоя модел уруру сарара, и не знам дали си струва толкова скъп/ пък от друтга страна нали трябва да го ползваш доста време
    Сложи си една тошиба дайсейкай 3 ,ако имаш въможност задължително в спалнята ,заради ниския минимум до който слизат тошибите,оттам и по големият комфорт -за останалите стаи и бюджет-други марки и модели ,както ти предложиха и по горе.Успех в избора.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #12

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    Защо има пред вид Тошибата за стаята за спане?
    Днес ми предложиха 2 Фуджита 9-ки плазми и 12-ка плазма Фуджи за хола, как мислите добри ли са!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    По-добре се откажи от Фуджитсу и производните му, през зимата външните тела са доста шумничики. Заложи на Тошиба или Шарп.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #14

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    и какв да търсая три дай сей кая ли

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #15

    Re:Най подходящо отопление за апартамент

    да дайсекай.аз съм с два само че японският вариант и съм много доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на апартамент от 60кв.м. в София
    От cvetan85 във форум Отопление
    Отговори: 26
    Последно: 16-06-14, 13:47
  2. Отговори: 8
    Последно: 26-06-11, 22:41
  3. Отопление на апартамент - климатици или газ?
    От ivanatora във форум Отопление
    Отговори: 20
    Последно: 05-06-10, 09:21
  4. Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 07:35
  5. Отговори: 32
    Последно: 20-12-03, 15:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе