Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Електрически или газов проточен бойлер [пропан-бутан]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #16

    Отговор: Re: Отговор: Електрически или газов проточен бойлер [пропан-бутан]

    В паспорта трябва да пише. За различните марки и модели варира 0.3-0.5 бара.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #17

    Отговор: Re:Електрически или газов проточен бойлер [пропан-бутан]

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    През зимният период изразходва 10 кг. пропан бутан на месец, през лятото една бутилка отива за почти два месеца.
    Имах ме газов бойлер повече от 20г-захранващ баня и кухня. Махнах го.Двама с дете. Реален разход три бутилки всяка е по 10кг или приблизително 18 литра. Цена на бутилка газ около 23лв.
    Сложих проточен бойлер две степени зимна 13.5 kw и лятна 9.5kw. Разкош както при газовия.Можеш да си сметниш разходите/зимата на 9.5kw e малко/.Трябва обаче да имаш мин.налягане 3 бара.
    Дублирал съм системата и с един 80 литров.
    Не препоръчвам газов бойлер.Много скъпо,хамалогия с бутилките,трябва да следиш гумичките на бутилките да не са напукани.Понякога малкия пламък угасва,детето не може да запали бойлера и ред други.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Malone Виж публикацията

    Помещението, в което ще работи бойлера е доста малко [12 м3] и в тази връзка, има ли опасност пламъчето да загасне от липса на кислород [ако не отворя прозорците да речем за 24 часа], а газта да си тече и да предизвика неприятности като взрив, отравяне, неразположение и т. н.
    .
    Газовия бойлер не трябва да бъде в баня,кухня, жилищно помещение.Има случаи при определени климатични условия се връщат газове и се стига до отравяния.Също и при технически проблем.Най добре в мокро помещение,тоалетна тераса.Трябва да има отдушник.Пропан бутана е тежък за разлика от природния газ и се натрупва.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #18

    Отговор: Електрически или газов проточен бойлер [пропан-бутан]

    zeroww моят разход също не е теоретичен, семейството ми е четиричленно и банята се ползва всекидневно и не особено икономично, през по-голямата част от годината една бутилка стига за повече от месец. Имал съм ел. проточен бойлер и дебита на топла вода в сравнение с дебита при газовият който е с НОМИНАЛНА мощност от почти 18 kW е несравним! Когато уреда е качествен и монтажа е професионален мястото за безпокойство не е по- голямо от това при електрическите бойлери. Дебит и температура на водата съответно икономичност са в полза на газовият бойлер! Всичко друго е субективно мнение.
    П.П. Какви газове да се върнат бе мен, това да не е камина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-15, 23:04
  2. Препоръчайте ми котле за пропан-бутан
    От dandani във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-10, 22:52
  3. Отговори: 0
    Последно: 28-09-09, 15:50
  4. Готвене на Пропан-Бутан или на Ток ???!!!
    От curizo във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-09, 16:19
  5. Пропан-бутан бутилка от къде?
    От DerekMTN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-08, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе