Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проектиране на газова инсталация за малък апартамент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    39
    #1

    Проектиране на газова инсталация за малък апартамент

    Ще може ли малко помощ за изграждане на газова инсталация за този апартамент:

    Апартамента е нова сторителство, с външна изолация и вътрешна с вата зад гипсокартона, западно изложение.
    На картинакта се вижда къде са изградени изводите за радиатори и лира.
    Някой ще може ли да помогне колко глидера 500мм, каква марка и какво котле за да се получи оптимална газова инсталация?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Проектиране на газова инсталация за малък апартамент

    Жилището е е малка площ, което стеснява доста списъка от котли, които могат да се ползват. Не си писал къде е предвидено да бъде котела (къде са изводите), какви изводи има доведени до там, има ли канал наблизо (за монтаж на кондензен котел). Какво решение търсиш - по-евтино или най-подходящото? За Ески Зара ли говорим?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    39
    #3

    Re:Проектиране на газова инсталация за малък апартамент

    За София става въпрос, котлето е предвидено да бъде извън апартамента /там където на скицата зее дупка под банята и до коридора, като достъпа е от врата от коридора на етажа/. Реално търся най-рационалното решение, т.к. вече имам климатик инерторен в голямата стая и бойлер в банята и още се чудя заслужава ли си да правя и газова инсталация.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Проектиране на газова инсталация за малък апартамент

    Зависи какво разбираш под "рационално решение". Най-евтиния вариант в твоя случай е да си вземеш още един климатик за малката стая - мисля, че в това и ти си убеден и спор няма, нали? Ако имаш интерес за газификация, мога да ти направя някаква калкулация, ама трябва да знам дали имаш проект, разрешение за строеж на газовата инсталация и платена присъдинителна такса.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    39
    #5

    Re:Проектиране на газова инсталация за малък апартамент

    Сградата е нова и е предвидена за отопление с газ, така че предполагам първите две отпадат, а за таксата нямам платена, т.к. още не съм решил заслужава ли си да направя цялата инвестиция.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Проектиране на газова инсталация за малък апартамент

    Между 2700лв и 4700лв, а може и повече, в зависимост от котела и радиаторите, които си избереш. Включил съм всичко - и такса присъединяване и технически надзор и узаконяване, и програматори - до натискане на копчето и ползване на топлата вода

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #7

    Re:Проектиране на газова инсталация за малък апартамент

    За мен няма смисъл да се занимаваш с газова инсталация.По-добрия вариант е още един климатик и си готов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 24-11-14, 11:21
  2. нова газова инсталация
    От nikolai4o във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 07-11-11, 19:48
  3. Проектиране на инсталация за голям апартамент
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 56
    Последно: 28-08-11, 08:04
  4. Проектиране на газова инсталация за София?
    От ZARABOY във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 19-04-11, 23:51
  5. Съвет за газова инсталация
    От ztomov във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 24-02-10, 19:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе