Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57

Проектиране на инсталация за голям апартамент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #1

    Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Здравейте!Миналата седмица подписах договор с Дружеството което газифицира моят град и платих таксата за присъединяване..Обърнах се към 2-3 фирми за оферти за изграждане на външната и вътрешна инсталация и объркването ми стана пълно..затова реших да се просветя малко по въпроса..
    Та...ще отоплявам апартамент със следните стаи:баня-4м2;малка стая-8м2(запад);спалня-13м2(с-и);детска-14м2(с-и);хол- 19м2(С-и-ю);дневна+кух. бокс-20м2(ю). Всички стаи са с вътрешна изолация с мин. вата и хубава дограма..Котлето на което сам съм се спрял е Де Дитрих-Зена-24кВ и в момента е на промоция. Моля да ми помогнете със сметките за мощностите , а също така да дадете мнение за котлето..аз например смятам така:
    спалня 13м2х2,6 височина=34х700=2,4кВ...това го деля на мощността на глидера(190 за Н600) и определям броят на глидерите... т.е за тази стая те са 13..тук дилема ми е дали Н500 или Н600, също..разстоянието м/у перваза на прозореца и пода е 80 см...
    Моля дайте коментари по това задание..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Този котел не го познавам, ноявно е голямо дърво, въпреки че му крият много старателно данните. Във френски сайтове намерих това:
    Chaudière murale gaz ZENA MS 24 BIC FF

    puissance 10.4 à 24 kW
    Като гледам си с вътрешна изолация, така че котел с 10-11кВт минимална мощност ти е съвсем неподходящ и после ще плачеш от големи сметки. През 95% от зимата ще ти трябва доста по-малка мощност, котелът ще включва/изключва, което означава дискомфорт от една страна и високи сметки от друга. Прочети в голямата тема за газови котли, която е разделена по години и ще научиш доста неща. Има много тънкости в проектиранто и изграждането на една отоплителна инсталация. Ако има голямо разминаване в офертите - търси още и питай, докато си изясниш нещата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #3

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    9.3 кВ минимална е, ако трябва да съм точен..друг е въпроса малко или много е.Ти кажи...иначе ти благодаря за отговора.Много ме замисли и определено ще стопирам купуването му..можеш ли да ми дадеш варианти в/у които да помисля?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Ами не знам, доколкото разбрах, 9,3кВт е за едноконтурните модели, но и това е много за едно жилище. Ще ти се прииска да си пуснеш лекинко да пречупване на въздуха и ...буф 9 киловата. Ще ти се прииска да изключиш някоя стая за икономия - не става, защото икономията ще излезе през комина. Няма как реномирана фирма да подбие цените в Бг с нещо стойностно - как тогава ще си продава скъпите модели? Това важи и за Де Дитрих, и за Висман, и за всички други, които се опитват да стъпят и в ниския ценови диапазон с орязани и дървени модели. Ако търсиш нещо евтино, ето едно много добро и изгодно предложение:
    http://www.tesy.com/bg/products/otop...t_comfort_80_/
    За да съм по-ясен - само една крачка встрани води до това предложение, което не е подходящо по аналогични причини:
    http://www.tesy.com/bg/products/sten..._24_g01_sn21_/

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #5

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Благодаря ти за предложенията..някак не ми се иска да се спирам на Теси..иначе още един път ти благодаря за мнението..започнах да гледам други котли.. Мора Сириус 5-20кВ например мисля, че е добър вариант, но продължавам да разглеждам. Дай мнение за чешки и италиански варианти..

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Ей ти 2 перфектни конвенционални предложения:
    http://new.gaskomfort.com/Bulgarian/...seriaPLUS.aspx - виж 6,8 - 20кВт
    http://www.bosch-climate.bg/products...az-7000-w.html - виж 6,3-21кВт

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #7

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Днес цял ден обикалям магазини и фирми и разпитвам за котлета , радиатори и тръби...почти съм решил да се спра на това: http://www.bosch-climate.bg/products...az-7000-w.html

    по препоръката на Lazar. Всъщност ще си ревизирам целия проект, за което ще ви помоля за помощ..дайте ми методика за пресмятане на глидерите за съответните стаи, като съм се спрял на радиатори Helyos с Н600(194 при Т=60*)..дължината на цялото трасе ще бъде около 30м. с 4 радиатора.Отделно в стаята на котлето ще сложа един панел ,а в банята до нея една лира.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Поздравления, няма да съжаляваш. Задължително и програматор FW100. Сам ли ще изграждаш инсталацията? Защо не оставиш въпроса за пресмятането на инсталаторската фирма?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #9

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Искам да си ги пресметна аз, но разбира се ще искам сметки и от тях...опита ми показва, че след два дена четене по форумите съм по подготвен теоретично от тях...жив пример е котлето, дето щях да купувам.
    Програматора да нямаш в предвид FR100?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Да, щях да предлагам и FW200, но се отказах, защото FR100 ти е напълно достатъчен, а като резултат се е получило комбинация от двата. . Този котел е напълно съвместим с всички регулатори, предназначени за кондензни котли.
    А пък радиаторите ги смятай грубо по 60Вт/куб и ще имаш достатъчно презапасяване.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #11

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    До тук-добре!На Helyos му дават 194(Н600) Вата/на глидер при делтаТ=60*.Водата реално колко ще бъде, за мога процентно да сваля от тези 194? Иначе за стая 14м2 се получава 2,2кв.Пропуснах да кажа, че имам и коридор около 8 м2 в който няма да има радиатор...ще разчитам на отворени врати(4 стаи)..

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Смятай при максимална температура 80*С, а реално ще е по-малко - програматорът FR100 определя във всеки един момент каква да е температурата на водата, за да се движи стайната температура около зададената.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #13

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамен

    Не ми стана много ясно...добре де, при дадените параметри на глидера (194В), колко ребра да заложа за стая 14м2?

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    При 80*С - примерно 170Вт. Исках да кажа, че по метода, по който правиш изчисленията, ти се презапасяваш - слагаш повече ребра, необходимата мощност за даден радиатор ще се постигне при по-ниска температура на водата, т.е. на котелът няма да му се наложи да работи на 80*С за да стопли помещенията до зададената температура. Някои неща може и да не ги схванеш веднага, а по-късно - не се притеснявай за това. Има много "майстори", които още не са ги схванали

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #15

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Абе кофти ще стане да "схвана" нещата след като съм дал маса пари и изградил не добре функционираща система...затова сега питам!
    За тръбата, която ще захранва 4 радиатора (общо 65гл. с тройници) 20Ф дали е достатъчна?Няма да е мед..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Софтуер за проектиране на облекло?
    От FIFA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 28
    Последно: 28-10-13, 06:12
  2. Отговори: 6
    Последно: 02-07-11, 19:06
  3. Проектиране на газова инсталация за София?
    От ZARABOY във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-11, 00:51
  4. Нова инсталация на апартамент - с карта като хотел или не?
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 27-03-11, 15:29
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе