Резултати от 1 до 15 от общо 15

Въпрос за газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    12
    #1

    Въпрос за газов котел

    Апартамента ми е 65кв.м. ясно е че котела трябва да е около 18кв,но котлите с такава мощност нещо не се намират,дали са спрени от производство? Ако сложа котел 24кв няма ли да са големи сметките?Апартамента е топъл
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330453462[/time]_________________________________________________

    И защо всички фирми предлагат 24 КВ котли,да ни набутват със сметки за газ? Нашата газоразпределителна компания ЧТК няма малки котли! А котлите които са с малка минимална мощност са с други марки и не се поддържат нито на склад ,нито имат сервизна поддръжка при авария.Някой да даде съвет за Търговищки регион фирма която да предлага такива ще бъда благодарен да сподели.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #2

    Re:Въпрос за газов котел

    Има няколко марки на пазара, които предлагат актуални модели двуконтурни котли с мощности 6-18 kW:
    Bosch, Vaillant, Mora ... ако пропускам някоя, не е нарочно, моля да бъда допълнен. ЧТК работи с други доставчици и затова не предлага такива мощности.

    Съвет от мен: след като се спреш на определена марка, звънни в представителството или във вносителя, за да те насочат към фирма от региона.

    solar77

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    12
    #3

    Re:Въпрос за газов котел

    Благодаря,днес отивам да поразпитам и други фирми които изграждат газови инсталации да видим какво ще предложат .

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Re:Въпрос за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ilko_76
    Апартамента ми е 65кв.м. ясно е че котела трябва да е около 18кв,но котлите с такава мощност нещо не се намират,дали са спрени от производство? Ако сложа котел 24кв няма ли да са големи сметките?Апартамента е топъл
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330453440[/time]_________________________________________________

    И защо всички фирми предлагат 24 КВ котли,да ни набутват със сметки за газ? Нашата газоразпределителна компания ЧТК няма малки котли! А котлите които са с малка минимална мощност са с други марки и не се поддържат нито на склад ,нито имат сервизна поддръжка при авария.Някой да даде съвет за Търговищки регион фирма която да предлага такива ще бъда благодарен да сподели.
    Що ти трябва тая беля. Сложи си два свестни климатика и не се занимавай с глупости!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #5

    Re:Въпрос за газов котел

    Предложение за котел с ниска мощност:
    Eдно от новите едноконтурни Теси-та- 1390лв.
    Конвенционален котел GBA16 G01 SN11 с диапазон на мощността 5 – 16 кВ.
    Специализиран 80 литров бойлер Profi line - GCV15S 80 36 20 A03 TSP
    Леви или десни изводи на серпентината
    Изнесено управление - EASYREMOTE
    Трипътен клапан - FUGAS 15AS60 с ел. задвижка
    Термосонда - ST 07.
    Иначе при тези постоянно увеличаващи се цени на газа, за сравнително по-малък апартамент, въобще нямаше да се замислям. Ако ще заробващ заем да се вземе, но изцяло външна поне 6см,, а най-добре 8-10см. и поне на таваните вътрешна изолация, дограма и няколко качествени (разбирай скъпи) климатици. Поне тока не го вдигат с такива темпове както другите източници. За апартамент няма друга алтернатива, която да дава поне някакво качество на живот и по-поносима цена.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Re:Въпрос за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Иначе при тези постоянно увеличаващи се цени на газа, за сравнително по-малък апартамент, въобще нямаше да се замислям. Ако ще заробващ заем да се вземе, но изцяло външна поне 6см,, а най-добре 8-10см. и поне на таваните вътрешна изолация, дограма и няколко качествени (разбирай скъпи) климатици. Поне тока не го вдигат с такива темпове както другите източници. За апартамент няма друга алтернатива, която да дава поне някакво качество на живот и по-поносима цена.
    +1, абсолютно вярно!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    12
    #7

    Re:Въпрос за газов котел

    Ами то като погледнеш всички цени вървят нагоре и на тока и на въглища и дърва нито една цена не е паднала надолу,другото което е не съм привърженик на климатиците ,създава усещане за течение естествено не всеки споделя това мое мнение,и за всяка стая трябва да слагам климатик което не ме устройва.Апартамента ми е топъл определено сега се топля на дърва но хамалогията е много голяма до 3 етаж да изкарваш на гръб всички дърва..... по добре газчицата таваните ще ги правя с гипс картон и вата стените външните са изолирани,имам добри комшии които топлят отстрани така че не мисля че ще са големи разходите за газ.Въпроса е да случиш на добър майстор за изграждането на инсталацията,доста теми изчетох в този форум и ако не бях чел щяха да ми набухат 24кв котле и после да се чудя ко да правя

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8

    Re:Въпрос за газов котел

    Честно казано според мен няма особено голяма мисъл при изграждането на инсталацията. Номерът е сумарната мощност на радиаторите, при най-неблагоприятния температурен режим на водата, да отговаря поне на минималната мощност котела и да е достатъчна за постигане на желаните температури в жилището. Слага се и външно управление на системата по стайна температура, а не по температура на водата и готово. Проблемът е, че при малки и топли жилища няма нужда от много радиаторна мощност и тя сумарно става по-малка от минималната мощност на повечето котли.
    Иначе и аз съм на газ, но съм в къща и нямам много алтернативи. Също така и аз не харесвам усещането за топло от климатиците. Нищо общо няма между комфорта от парно (от подово още по-добре) и от клими. Но на газ определено е по-скъпо от климатици. И то не малко, каквито и врътки да се правят. Газът го увеличават (поне последните 3-4г.) много повече като пъти и степен от тока. Ако решиш да пробваш все пак на газ, вземи си някакъв евтин котел, поне да не съжаляваш. Горното Теси по личното ми мнение на потребител си заслужава. А и после винаги пак можеш да си сложиш клими, а котелът ще използваш само за подгряване на бойлера. 20-25лв. на месец неограничено топла вода.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    12
    #9

    Re:Въпрос за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Честно казано според мен няма особено голяма мисъл при изграждането на инсталацията. Номерът е сумарната мощност на радиаторите, при най-неблагоприятния температурен режим на водата, да отговаря поне на минималната мощност котела и да е достатъчна за постигане на желаните температури в жилището. Слага се и външно управление на системата по стайна температура, а не по температура на водата и готово. Проблемът е, че при малки и топли жилища няма нужда от много радиаторна мощност и тя сумарно става по-малка от минималната мощност на повечето котли.
    Иначе и аз съм на газ, но съм в къща и нямам много алтернативи. Също така и аз не харесвам усещането за топло от климатиците. Нищо общо няма между комфорта от парно (от подово още по-добре) и от клими. Но на газ определено е по-скъпо от климатици. И то не малко, каквито и врътки да се правят. Газът го увеличават (поне последните 3-4г.) много повече като пъти и степен от тока. Ако решиш да пробваш все пак на газ, вземи си някакъв евтин котел, поне да не съжаляваш. Горното Теси по личното ми мнение на потребител си заслужава. После винаги пак можеш да си сложиш клими, а котелът ще използваш само за подгряване на бойлера. 20-25лв. на месец неограничено топла вода.


    тъкмо гледах представитела за нашия град на теси,той изгражда газови инсталации ще отида при него да ми даде оферта ,ако е изгодна стрелям

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #10

    Re:Въпрос за газов котел

    Получаваш всичко необходимо - котел с ниска минимална мощност, дистанционно програмируемо управление, бойлер. За мен бойлер със серпентина е по-добре от БГВ на проточен принцип. Това от личен опит. Жената и дъщерята за щяло и нещяло пускат за малко вода от топлия кран и котелът само се включва и изключва за малко много пъти. Бойлерът при такива случаи се явява като буфер. Бойлерът може и на ток да го ползваш ако се откажеш въобще от газ.
    Поне в Плевен офертите, които получих на времето за самата газова инсталация не се разминаваха особено при няколко различни фирми. Всичките вземат материали от 1-3 доставчика за България и труда също е близко като цена. Проекти, такси, присъединяване е горе-долу на стандартни цени. Котлите правят по-голямата разлика в цената.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    12
    #11

    Re:Въпрос за газов котел

    Досега бях във 2 фирми да питам за оферти,естествено ще дойдат на място да огледат но и двете нямат малки котли все са с 24кв и аз им казвам че искам конвенционален котел с малка минимална мощност.Те казват това няма значение ние правим инсталацията така че да отговаря на котела и после котела се настройвал спрямо инсталацията как да работи. А за теси-то не съм навит щото трябва да разкъртя банята а това сега хич не ме устройва не стигат парите да правим ремонт и на нея сега,затова искам двукунтурен котел

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #12

    Re:Въпрос за газов котел

    Виж за Bosch Gas 3000 има модел 6-18 с проточно БГВ. Отделно трябва да си закупиш и стаен терморегулатор. Има модели котли с вграден към тях бойлер. Също ми харесват и няма да слагаш бойлер в банята. Но все някъде трябва да вържеш котела към ВиК системата в къщата, за да върви топла вода до душ и батерии.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    12
    #13

    Re:Въпрос за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Виж за Bosch Gas 3000 има модел 6-18 с проточно БГВ. Отделно трябва да си закупиш и стаен терморегулатор. Има модели котли с вграден към тях бойлер. Също ми харесват и няма да слагаш бойлер в банята. Но все някъде трябва да вържеш котела към ВиК системата в къщата, за да върви топла вода до душ и батерии.
    никоя от фирмите на подържа тази марка,аз се бях насочил към модел Bosch Gas 3000 или Bosch Gas 7000 ,казват ми ако искаш си го купи но после кой ще го подържа аз да си бера гайлето

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Re:Въпрос за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ilko_76
    ......Те казват това няма значение ние правим инсталацията така че да отговаря на котела и после котела се настройвал спрямо инсталацията как да работи. А за теси-то не съм навит щото трябва да разкъртя банята а това сега хич не ме устройва не стигат парите да правим ремонт и на нея сега,затова искам двукунтурен котел
    Те такива сладки приказки докарват после сметки от 250-300лв газ за 65м2.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #15

    Re:Въпрос за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ilko_76
    никоя от фирмите на подържа тази марка,аз се бях насочил към модел Bosch Gas 3000 или Bosch Gas 7000 ,казват ми ако искаш си го купи но после кой ще го подържа аз да си бера гайлето
    Попита ли в представителството на Bosch за дистрибутор в твоя регион?
    http://www.bosch-climate.bg/about-us/contacts/

    solar77

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  2. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  3. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17
  4. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 20:03
  5. Въпрос за газов котел
    От novice във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-11, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе