Резултати от 1 до 4 от общо 4

Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    5
    #1

    Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел

    Здравейте,
    Предстои ремонт по отоплителната инсталация на ТЪЩАТА ми и по-точно поставяне на пелетна горелка и монтиране на нов 120-150 литов бойлер със серпентина. Въпросите ми са:

    1. Ако бъде свързан като радиатор дали ще може за се загрее водата в бойлера до преди стайния термостат да изключи горелката? Ако има потребление на топла вода, то дозагряването ще става чак след включване на горелката от стайния термостат. При добра изолация това ще става за по-дълго време. Нещо не ми се нрави.

    2. Има ли автоматика и каква трябва да бъде тя за да може да подгрява водата в бойлера с приоритет, по аналогия на газовите едноконтурни котли с отделен бойлер. Там е ясно – нещата се контролират от програматора и котела. А при пелетен котел как би станало? Естествено че трябва трипътен вентил, но как биха се навързали нещата електрически – датчика от котела, горелката, стайния термостат. Може ли термостат за едноконтурно TESY да върши работа и кой от моделите?
    Благодаря, предварително. Няма угодия на тъщите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел

    Ами аз на пелетен котел задължително монтирам трипътен термовентил, а бойлера го подвързвам на котелния кръг. По този начин той хем е с приоритет, хем пък служи и за буфер. За да работи подобно на газовия котел, трябва контролера на горелката на има вградена такава функция, а повечето нямат.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Отговор: Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел

    //OFF TOPIC
    С нищо не мога да ти помогна за бойлера и свързването, но това:

    Цитат Първоначално публикувано от колю скуката Виж публикацията
    Няма угодия на тъщите.
    ми напомни един стар виц:

    На един тъщата му подарила две вратовръзки по някакъв повод. Минало време, дошъл нейният рожден ден. Зетят съвсем искрено искал човека да й направи густото, та избръснал се, стегнал се, натокал се с най-хубавия си костюм и избрал едната от вратовръзките, която най-добре му подхождала. Купил цветя и цъфнали цялата фамилия пред апартамента на тъщата, той най-отпред с букета и изпъчен да се види хубаво вратовръзката. Тъщата отваря, поглежда го и казва:
    - Аз си знаех, че другата няма да ти хареса!!!


  5. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    5
    #4

    Отговор: Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел

    Лазар, би ли драснал една схемичка ? Няма нищо по-хубаво да работи човек по план, схема, чертеж, скица...
    stfn, и моята работа на есен сигурно ще се окаже като с вратовръзките. Нема да има угодия.
    Този пост е редактиран от колю скуката; 08-06-13 в 09:54.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пелетен котел в комплект с горелка
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 21-03-15, 00:23
  2. Медна серпентина за бойлер
    От mimetoto във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-14, 22:23
  3. Отговори: 17
    Последно: 12-12-13, 10:46
  4. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 23:27
  5. Свързване на бойлер със серпентина
    От todoplam във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 19-10-09, 13:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе