Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #1

    Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Здравейте. От един месец съм собственик на пелетен котел Бизолид Комфорт с горелка 24kW.Изчетох почти всички коментари във форума касаещи пелети,корелки и котли.Трябва да призная ,че получих изключително професионална и компетентна информация по много от въпросите ,които ме интересуваха.Две неща неуспях да изясня за себе си.Имам проблем с пушенето на котела.Известно ми е ,че клапата на димоотвода е добре да е затворена -намаляване на топлозагубите от димоотвода,обаче при затворена клапа котела пуши от вратичката на чекмеджето за пепелта.Същото става и при полузатворена клапа.Освен това при затворена клапа става и трудно запалване на котела.Вторият ми въпрос е относно оптимизацията на горелката при работа със стайния термостат.Монтирал съм Auraton 2025.На колко минути да се постави оптимизацията за най-ефективна работа на котела?Знам,че стойностите зависят от инертността на системата,но как да преценя колко е инертна.Би ли имало проблем ,ако изключа оптимизацията?Поздрави.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Можеш да изключиш оптимизацията - тогава ще работи он/оф по стаен термостат. Моето мнение е да не я изключваш - задай там 10 или 15 минути като за начало.. Колкото до клапата на комина - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Я ПРИТВАРЯЙ, може да ти бъде отказана гаранцията, може да стане и беля, имал съм такива случаи на подпалване на горелката

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Както винаги Лазар е бърз,точен и изчерпателен в отговорите,за което му благодаря.Само още едно малко въпросче.Засякох разхода на котела за 24 ч.-около 20 кг.Отоплявам 135 м2 с частична изолация и ПВЦ дограма.Мисля ,че разхода е задоволителен,дали?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    А б е множко е за това топло време, ама ще видим нататък

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #5

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    След захлаждането разхода се покачи на 30 кг.Проблемът е,че не мога да разбера модулацията на горелката.За денонощие се изключва поне 5-6 пъти.След стартиране покачва мощността до 100% гонейки температурата по стайния термостат.Преди достигането намалява мощността на 75%-50% и така докато изключи термостата.След това гасне и изчаква,докато стайната темп.падне 4 десети под зададената.След това се пали пак.Така описано това е он-оф режим.Как може да се коригира работата на горелката.Знам ,че има заложени софтуерни модели,но мисля ,че с промени в сервизните настройки може да се оптимизира работата на горелката и намали разхода.Още нещо.Този стаен термостат след захлаждането съвсем се побърка.Показва стойности от 1 до 2 градуса различни спрямо други два термометра в стаята,разположени един до друг.Реших и сложих депроново парченце между него и стената и като,че ли има лека промяна,но въобще не е добре така.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Модулацията не е по стайна температура, а по температура на водата. Ако искаш по-рано да си намали мощността пробвай да намалиш малко зададената температура на водата - така горелката по-рано ще влиза в модулация и би трябвало по-рядко да изключва.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #7

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Температурата на водата е 60 гр.Уместно ли е да се намалява повече?Сервизните настройки не се пипат така да разбирам?Мисля да опитам и без стаен термостат.Май много въпроси станаха.И все пак багодаря.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Ами без стаен термостат няма да изгасва, но ще се прегряват помещенията, което ще доведе до допълнителен преразход

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #9

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Ясно е ,че пълно щастие няма.След като съм купил този котел сега започва голямо въртене и чудене как да гори по-малко.В този дух четох някъда за чугунени плочи ,които се поставят във Виадрус.Котела на Бисолид си е Бош.За него има ли такива възможности?Целта е естествено увеличаване хода на димните газове.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Виадрус е едноходов чугунен котел, целта е с тези плочи да стане двуходов, а Бисолид е триходов стоманен високоефективен котел, при него няма как да се слагат плочи

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #11

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Котелът ми е чугунен Бисолид Комфорт.Имам в предвид ,че е аналог на Бош Солид 3000.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    А, извинявай, бях останал с впечатлението че си със стоманен Бисолид. Не съм сигурен дали плочите от Виадруса са със същата дължина - трябва да се провери. Не знаех и че този чугунен Бисолид е аналог с Бош Солид 3000 - сигурен ли си?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #13

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Сравнявах ги двата и нямат никаква разлика .Пък и самото име на БиСОЛИД говори за обща конструкция.Мисълта ми е дали Бош изобщо предлагат плочи.Поздрави.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Е, те всички си приличат и много марки използват този корен за моделите си с твърдо гориво има Солида, Солидо и др. Бош Солид 3000 се сглобява в Чехия, но отливките се правят в Германия в леярните на Будерус. Така че не знам как ще са еднакви

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #15

    Отговор: Нов пелетен котел Bisolid Comfort ,няколко въпроса.

    Да така е ,винаги има какво да се научи,особено лаик в топлотехниката ,като мен.Връщам се от магазин ,където предлагат котли Бош и Виадрус.Плочите ,които се предлагат за Виадрус са 3.5 см. по-широки от вътрешния размер на Бисолида.Трябва да кажа ,че в моя котел също като Виадруса има ушенца за закрепване на плочите.Скъсих ги на ширина и си влязоха свободно.Кривата плоча обаче трябва да мине още малко напред ,за да затвори обема,така че пламъкът да бяга назад към ризата да заобиколи плочите и тогава да излезе през димоотвода.Сега умувам как да изнеса още 2-3 см напред кривата плоча.Благодаря за отзивчивостта и полезните препоръки от Лазар.Хубав ден!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пелетен котел в комплект с горелка
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-15, 23:23
  2. Няколко въпроса за S40 SUB
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-13, 18:03
  3. Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел
    От колю скуката във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-13, 08:16
  4. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 18:12
  5. Няколко въпроса...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 44
    Последно: 03-06-02, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе