Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011

Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

Здравейте искам да попитам да ли някой има някакво впечатление от този котел.
    В момента са на промоция и мисля че е по- добрия вариант да си купя един такъв с монтирана
    пелена горелка на ерато 25кВ IV вместо да оборудвам стария виадрус U22 с такава, разликата в цената е 300-400 лв
    в полза на преоборудването . Котела е на 10 години и мисля че няма смисъл да се инвестира в него.
    Предлагат ми и горелка на Фероли която с преоборудването би ми излязла около 2хил ,но все си мисля че горелката на Ерато с котела Дакон е по-добрия вариант.
    Благодаря Ви предварително.

2.  
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012

Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011

Благодаря ти погледнах я, но исках да чуя и др. мнения, някой който е ползвал котела или горелката.
    попаднах и на др. фирми предлагащи подобно решение.
    http://www.klivento.net/files/files/...20FL+P7;12.pdf
    http://www.bgtherm.com/products/pric..._BIOBURNER.pdf

5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна

Ами така е на пазара - всеки си е изкарал сергийката и предлага, тежко му на тоз дето трябва да избира. Не е като преди да няма и да взимаш каквото намериш:rolleyes:. Виж и това много добро предложение - сега това е хита:
    http://erato.bg/otoplenie/bg/promo_d...p?promo_id=137

6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011

А да ли имаш някакви наблюдения върху тази конфигурация, горелката bisolid по-добра ли е от GP4 на ерато и как стоя нещата на с котела Bisolid спрямо Дакон ЕРА.

7.  
  8. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011

Здрасти отново , спрях се на горелка на Грейко с която ще оборудвам Виадруса, след като поработи ще споделя впечатления от нея.
    Само да споделя, тъй като срещнах из форума спорове относно Горелките Фероли със син и червен цвят.
    Тези с червения капак с надписа фероли са произведени в Италия (поне според официалния им представител за бг.), а тези с син капак са някакво подразделения на фероли като се произвеждат в Турция и са с название Far.
    От неразбиране или по скоро от некорекност много фирми предлагат тези със синия капак като казват, че Ви предлагат горелки на Фероли.

9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна

Доколкото съм запознат Фероли има 2 официални вносителя, като единия ги внася със син цвят, другия с червен - това има отношение към гаранцията и сервиза. Колкото до Грейко - честито, надявам се че вече са отстранени някои кусури от миналата зима, вече е и с ново управление. Кой модел си взе - с хоризонтален пламък или новия - с вертикален. Тази зима и аз ще изпробвам една от новия модел

10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011

Това с вертикалния пламък е интересно/особено за триходовите котли/.Как ли е организирано почистването на горелката?

11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011

Няма да цитирам имена на фирмите за да не им правя реклама, Фирмите който внасят продукти на фирма Фероли са две , едната имат правата да продават горелките и др отоплителни компоненти( те предлагат червените горелки които внасят от Италия и са с червения капак на тях пише фероли), а другата фирма има правя да продава компоненти за климатизация на фирма Фероли, те внасят синните на които пише само Far. Горелки Far се произвеждат в Турция, като производителя е отново е собственост на Фероли и голяма част от компонентите са единтични с тези на оригиналната Фероли. Това е информацията която ми дадоха за разлика в качеството между двете не пожелаха да кометират.
    На Грейко се спрях заради шнека, който постоянно избутва шлаката и могат да горят и по-лоши пелети са вида не съм се спрял ще говоря с представитяля им, но ще избера най- новия им модел.

12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна

И при двата модела има втори шнек, който подава пелетите в горивната камера и едновременно избутва шлаката. Той не се върти постоянно, а е синхронизиран с първия, който взима пелети от бункера. Вече за различните пелети синхронизацията е различна.

13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011

Здравей те монтирах горека на Грейко новия модел GREYKO RB 20 kW и мога да споделя, че за сега работи доста добре.
    Като разход- от 7:00 до 22:00 температурата която е зададена на водата е 60 градуса разхода е около 30кг пелети, квадратура 90 квадрата(реални) + бойлер.

14. Novice
    Тук е от
    Apr 2011

Цитат Първоначално публикувано от bozan Виж публикацията
    Здравей те монтирах горека на Грейко новия модел GREYKO RB 20 kW и мога да споделя, че за сега работи доста добре.
    Като разход- от 7:00 до 22:00 температурата която е зададена на водата е 60 градуса разхода е около 30кг пелети, квадратура 90 квадрата(реални) + бойлер.
    Това в къща или апартамент е има ли комшии дето и те отопляват и с изолация или без изолация си?

15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011

Става въпрос за къща без изолация с дървена дограма от едно време само в кухнята която е с всекидневна е сменена с PVC там съм направил подово от праното около 17кв/м.
    Комшии няма къщата е еднофаминлна.

16. Novice
    Тук е от
    Oct 2014

17.  
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Индукционни котли и вакуумни радиатори
    От valentin1000 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-14, 18:01
  2. Котли за пелети, въглища, костилки и чипс
    От orlie във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-13, 10:00
  3. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 13:10
  4. Здравейте, търся информация за котли Junkers
    От piteriv във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-07, 15:24
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 20:04
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе