Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #1

    Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Здравейте искам да попитам да ли някой има някакво впечатление от този котел.
    В момента са на промоция и мисля че е по- добрия вариант да си купя един такъв с монтирана
    пелена горелка на ерато 25кВ IV вместо да оборудвам стария виадрус U22 с такава, разликата в цената е 300-400 лв
    в полза на преоборудването . Котела е на 10 години и мисля че няма смисъл да се инвестира в него.
    Предлагат ми и горелка на Фероли която с преоборудването би ми излязла около 2хил ,но все си мисля че горелката на Ерато с котела Дакон е по-добрия вариант.
    Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #2

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4


  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Благодаря ти погледнах я, но исках да чуя и др. мнения, някой който е ползвал котела или горелката.
    попаднах и на др. фирми предлагащи подобно решение.
    http://www.klivento.net/files/files/...20FL+P7;12.pdf
    http://www.bgtherm.com/products/pric..._BIOBURNER.pdf

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Ами така е на пазара - всеки си е изкарал сергийката и предлага, тежко му на тоз дето трябва да избира. Не е като преди да няма и да взимаш каквото намериш:rolleyes:. Виж и това много добро предложение - сега това е хита:
    http://erato.bg/otoplenie/bg/promo_d...p?promo_id=137

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #5

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    А да ли имаш някакви наблюдения върху тази конфигурация, горелката bisolid по-добра ли е от GP4 на ерато и как стоя нещата на с котела Bisolid спрямо Дакон ЕРА.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Здрасти отново , спрях се на горелка на Грейко с която ще оборудвам Виадруса, след като поработи ще споделя впечатления от нея.
    Само да споделя, тъй като срещнах из форума спорове относно Горелките Фероли със син и червен цвят.
    Тези с червения капак с надписа фероли са произведени в Италия (поне според официалния им представител за бг.), а тези с син капак са някакво подразделения на фероли като се произвеждат в Турция и са с название Far.
    От неразбиране или по скоро от некорекност много фирми предлагат тези със синия капак като казват, че Ви предлагат горелки на Фероли.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Доколкото съм запознат Фероли има 2 официални вносителя, като единия ги внася със син цвят, другия с червен - това има отношение към гаранцията и сервиза. Колкото до Грейко - честито, надявам се че вече са отстранени някои кусури от миналата зима, вече е и с ново управление. Кой модел си взе - с хоризонтален пламък или новия - с вертикален. Тази зима и аз ще изпробвам една от новия модел

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #8

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Това с вертикалния пламък е интересно/особено за триходовите котли/.Как ли е организирано почистването на горелката?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #9

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Няма да цитирам имена на фирмите за да не им правя реклама, Фирмите който внасят продукти на фирма Фероли са две , едната имат правата да продават горелките и др отоплителни компоненти( те предлагат червените горелки които внасят от Италия и са с червения капак на тях пише фероли), а другата фирма има правя да продава компоненти за климатизация на фирма Фероли, те внасят синните на които пише само Far. Горелки Far се произвеждат в Турция, като производителя е отново е собственост на Фероли и голяма част от компонентите са единтични с тези на оригиналната Фероли. Това е информацията която ми дадоха за разлика в качеството между двете не пожелаха да кометират.
    На Грейко се спрях заради шнека, който постоянно избутва шлаката и могат да горят и по-лоши пелети са вида не съм се спрял ще говоря с представитяля им, но ще избера най- новия им модел.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    И при двата модела има втори шнек, който подава пелетите в горивната камера и едновременно избутва шлаката. Той не се върти постоянно, а е синхронизиран с първия, който взима пелети от бункера. Вече за различните пелети синхронизацията е различна.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #11

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Здравей те монтирах горека на Грейко новия модел GREYKO RB 20 kW и мога да споделя, че за сега работи доста добре.
    Като разход- от 7:00 до 22:00 температурата която е зададена на водата е 60 градуса разхода е около 30кг пелети, квадратура 90 квадрата(реални) + бойлер.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    2
    #12

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Цитат Първоначално публикувано от bozan Виж публикацията
    Здравей те монтирах горека на Грейко новия модел GREYKO RB 20 kW и мога да споделя, че за сега работи доста добре.
    Като разход- от 7:00 до 22:00 температурата която е зададена на водата е 60 градуса разхода е около 30кг пелети, квадратура 90 квадрата(реални) + бойлер.
    Това в къща или апартамент е има ли комшии дето и те отопляват и с изолация или без изолация си?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #13

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4

    Става въпрос за къща без изолация с дървена дограма от едно време само в кухнята която е с всекидневна е сменена с PVC там съм направил подово от праното около 17кв/м.
    Комшии няма къщата е еднофаминлна.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #14

    Отговор: Мнение за Котли Дакон Ера + GP4


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Индукционни котли и вакуумни радиатори
    От valentin1000 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-14, 19:01
  2. Котли за пелети, въглища, костилки и чипс
    От orlie във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-13, 11:00
  3. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 14:10
  4. Здравейте, търся информация за котли Junkers
    От piteriv във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-07, 16:24
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 21:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе