Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

"Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #1

    Lightbulb "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    Искам да ви питам някой има ли опит с предлаганите термопомпи LG с AHU KIT, дали са надеждни? Смятам да слагам 2 такива от 16 ,9 КВ на сграда с отопляема площ около 320 кв.м. Те изполват тела на канални климатици ("българска работа") и чрез топлообменник затоплят водата за парното. Парното ми е фен коли и в момента работи с една термопомпа 27кв до 0 градуса. Тези дали ще ни стоплят? ето ви линк за тяхната уеб страница:

    И още един въпрос някой запознат ли е с термопомпите Uniflair?

    Благодаря ви!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    сега с 27кв не се стопляш а ще я смняш с 25?
    тп на лг си е отделна машина а не е доработка на канален климатик.
    имат си и софтуер за проектиране.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    2*16,9 =33,8 kw, a i tazi v momenta ne e inertorna i ne raboti pod 1 gradus (minusovi temperaturi)! Viz v linka kakvo predlagat i ako imash opit prosto mi otgovori!

    Пиши на Кирилица, моля!
    Този пост е редактиран от Lazar; 08-10-12 в 09:15.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #4

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    ааа аз разбрах една 16 и една 9 . ок

    лично смятам че като не си го направиш сам няма защо а рискуваш с направи си сам помпа.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #5

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    КОгато една компания има богата гама от продукти то винаги се намира някой който хитроумно да се възползва от възможноста да се комбинират разни варианти...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    Изглежда че във форума няма хора с практически опит?!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #7

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    а бе поне бегла представа имаме :

    а щом не си тук за отговори ами само за едното сео и единият линк. чау.

    предлагам темата за триене или ключ ,а blekota да си направи нова тема по темата.
    по-скоро за триене.

    lg dip1.jpg

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    Изчистих темата и я отключвам. Нека продължим по същество

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #9

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    След като имате бегла представа, дайте един свестен отговор. Мисля, че форума не е само за да си "чешем езиците" с напразни коментари. Просто ми напиши отговор на въпроса: Според теб 2 термопомпи LG с Ahu kit по 16,9 KW всяка (общо 33,8 КВ) ще стоплят ли добре изолирана и с хубава дограма сграда с отопляема площ около 320 кв.м.? Знам, че под -15 няма да топлят, но и до -10 ми стигат!

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #10

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    напиши колко киловата ти трябват за да се стоплиш и ще ти напиша дали ще стигнат.

    в нито един софт за избор на климатик не изчислява какво ще е топлинното натоварване. нито знам къде е сградата , като география и надморска височина , нито колко добре е изолирана - знам само "добре" изолирана
    това е просто несериозно. и ще доведе до недостатъчно отопление или до поразваряване на машината и в датата случая = недоволен клиент.

    напиши колко киловата ти е топлинният товар за да може да се сметне пада на машините.

    "проблема" е че оригиналните термопомпи имат и електрически нагревател , който да ти топли водата в критичните моменти, прага кога да включва си го задаваш докато се конфигурира машината. предполагам "българското" решение го няма това. така че софта който ми бяха дали няма да помогне.

    пак казвам имам представа - АЗ не инсталирам и продавам машини. ходих на курса защото ми беше интересно и за да придобия общата представа.

    можеш да звъннеш на лг и да ги помолиш за проект лично , мисля че няма да ти откажат. а и най-малкото ще си сложи подписа някой който с него може да гарантира нещо.

    дайкин имат хубав и лесен софт и можеш да си поиграеш - има температурни данни за България.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #11

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    Здравей пак, значи в момента толпя с чилър 27 КВ около 350 кв.м, сградата се намира в Благоевград и до 0 градуса няма проблем (сега бачка супер), след това се почва яко шумене и размразяване, та тогава включвам нафта 34КВ и всичко е Ок, но доста скъпо. Сега смятам в 2 стаи по 15 кв.м. да сложа два климатика (Фуджитсу 7 или 9) и останалите 320 кв.м. да ги топля с тези ЛГта. Свързах се с Роял елетроникс и май ще ги правя. После ще ти пиша какви са резултатите, дано не се разочаровам

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #12

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    Няма да можеш да се стоплиш даже и с двете LG с Ahu kit по 16,9 KW. Дай точния модел и повече данни за сградата, ако искаш някой да вземе отношение по въпроса ти.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #13

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    ми и така и така ще даваш пари - вземи си от тези на които не им пада мощността при минусови температури. провери кои са моделите с тях има повече шанс.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #14

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    Разговарях с човек, който с едно външно тяло LG UU30W - 9 kW отоплява апартамент 120 кв навсякъде. казва че при -10 отвън вътре в апартамента е 22 градуса. Друго, което ме обнадеждава е това, че тоzи човек използва радиатори, а аз ще използвам фенколи, които уж са по-ефективни.
    Иначе се бях нагледал на един чилър Uniflair - италиански от фирма Рувекс, който е на добра цена и е с мощност 43 КВ, има май и нагревател, но за него нямам отзиви. Моделите на Митсубиши, Дайкин, Фуджитсу, Хитачи и Панасоник са почти двойно по-скъпи дори и от италиаснкия чилър.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    9
    #15

    Отговор: "Термопомпа на LG" с външно тяло на канален климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tapo12 Виж публикацията
    Разговарях с човек, който с едно външно тяло LG UU30W - 9 kW отоплява апартамент 120 кв навсякъде. казва че при -10 отвън вътре в апартамента е 22 градуса. Друго, което ме обнадеждава е това, че тоzи човек използва радиатори, а аз ще използвам фенколи, които уж са по-ефективни.
    Иначе се бях нагледал на един чилър Uniflair - италиански от фирма Рувекс, който е на добра цена и е с мощност 43 КВ, има май и нагревател, но за него нямам отзиви. Моделите на Митсубиши, Дайкин, Фуджитсу, Хитачи и Панасоник са почти двойно по-скъпи дори и от италиаснкия чилър.
    Взели вече окончателно решение? На какво се спря, имаш ли вече някакви впечатления?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".
    От piron45 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 120
    Последно: 08-03-15, 20:29
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 23:30
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 15:26
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе