Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By lazarus18

проблем с газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #1

    проблем с газов котел

    Здравейте!Моля за компетентно мнение.Отоплявам се с газов котел BAXY с безжичен термостат honeywell настроен на 20гр. за време 6,30–23,00.Сутрин без проблеми котлето достига тази температура,но веднага след това влиза в режим 1–2 мин. работа 10мин. почива ,като съответно постепенно намалява температа на водата до
    55,,,48 гр.максимум.Проблема е,че термостата изключва котлето при 21гр,които никога не се постигат с този режим на работа.Въпроса ми е дали това се дължи на настройките на котлето или нещо термостата не е наред?Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: проблем с газов котел

    Как термостата да изключва на 21С, като е настроен на 20С от 6.30-23.00. А щом е настроен на 20С е повече от ясно, че 21С няма да ги постигне. Въобще има нещо доста объркано в този пост, за втори път.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: проблем с газов котел

    Благодаря,че се отзовахте!Този термостат спира работата на котлето когато температурата в помещението надвиши с цял градус зададената и понеже това не може да се случи котлето си работи цял ден 1мин работа 10мин почивка .Това нормално ли е .Доста четох преди да пиша за да задавам що годе смислени въпроси.Питам,защото техника когото викнах ми каза че нещо не е наред с термостата и да купувам нов,ама в тая криза и при тези сметки за газ искам да съм сигурна,че се налага.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #4

    Отговор: проблем с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от kora Виж публикацията
    Благодаря,че се отзовахте!Този термостат спира работата на котлето когато температурата в помещението надвиши с цял градус зададената и понеже това не може да се случи котлето си работи цял ден 1мин работа 10мин почивка .Това нормално ли е .Доста четох преди да пиша за да задавам що годе смислени въпроси.Питам,защото техника когото викнах ми каза че нещо не е наред с термостата и да купувам нов,ама в тая криза и при тези сметки за газ искам да съм сигурна,че се налага.
    Нещо не разбарах защо обвинявате термостата. Или не разбирам проблема.

    Термостата е насторен на 20. Теоретично трябва да изключи на 21 (хубаво хистерезиса е голям).
    На практика обаче се случва нещо друго ама какво?

    1. Термостата никога не достига 21 но в стаята става още по-топло - 22-23-24 и нагоре. Тогава термостата е проблема. При мен
    имаше подобен проблем при зададени 21 на термостата котлето се отвинтваше и правеше повече примерно 27 ако го оставя неизключено. Оказа се че при връзването на термостата е трябвало да се махне някакво мостче м/у две други клеми в котела и заработи както трябва.

    2.1 Термостата не достига 21 и в стаята не достига 21. Термостата си работи добре но хистерезиса му е по-малък и температурата играе по-скоро около 20-те. Термостата периодично си включва и изключва котела. Нормална работа.

    2.2 Термостата не достига 21 и в стаята не достига 21. Термозагубите на жилището не позволяват с наличните радиатори да се стопли до 21 мястото при термостата. Твърде малко радиатори за жилището, съпоставени с котела да не говорим. Така котела изключва по температура на водата вместо по стайна температура.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Отговор: проблем с газов котел

    Точка 2.2 е почти сигурния виновник.
    Като в почти всяко жилище на газ.
    tony34al одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: проблем с газов котел

    Извинявайте,май аз не съм много ясна.По скоро ме притеснява работния режим на котела.Нормално ли е да работи в режим1минработа 10мин почивка.Я да разкажа отначало.На газ сме от2007г.Къща София.Минах през много проблеми за тези години и установих,че"'професионалистите'" недоглеждат нещата и това здраво ми бърка в джоба.Първите 2 год отоплявах само втория етаж после и двата .Мислех,че горе–долу вече ми е оптимизирана системата и сметките са такива каквито са.На първия етаж имахме вътрешна изолация и пвц ,втория не е саниран.Тази есен направихме и външна изолация на 1етаж и аз зачаках резултат с нетърпение.Да уточня,че термостата е 1 етаж.Ноември ок–за 1/2 месец около 30куб икономия,но декември 30куб отгоре в сравнение с миналата година и аз и мъжът сядаме пред котлето и се почва една луда статистика.между другото да кажа,че след изолацията на 1 етаж температурата на2 етаж спадна с 2гр и логично стигнах до извода,че вече се гори по–малко газ за затоплянето на 1етаж.Да ама не.От 5 дни непрекъснато наблюдение се видя ,че котлето работи в горе споменатия режим.Викнах техника,който ми монтира някога котлето да провери мин и макс мощност ида провери дали всичко е ок и той реши,че това не е нормален режим на работа и че котлето трябва да достигне зададената температура и да изключи за по–дълго време и че термостата нещо не е наред.Да ама аз като не му вярвам на 100% търся и друго мнение.Втози форум хората са изключително грамотни а и професионалисти .Значи повтарям–нямам проблем с достигане на желаната темп. в помещенията имам проблем с разхода на газ.Дали такъв режим на работа на котлето не дава преразход и термостата ли му го задава или има значение настройката на самото котле.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: проблем с газов котел

    Ами най лесното е да вземеш един друг термостат за проба. Ако е пак така, то тогава проблема е на друго място.
    И сега като се замислям, ако загубите във втория етаж са много големи, температурата на водата в котела може да пада много бързо, ако помпата продължава да върти, след като котлето изключи.
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-01-14 в 19:02.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #8

    Отговор: проблем с газов котел

    Здравейте, от днес имаме проблем: нямаме топла течащата вода, а когато пусна парното всичко е наред. С радиаторите и готварската печка всичко е наред, но течащата вода е студена. Някой може ли да ми каже защо ?
    Котелът е OPITIMUS MT. Производител "Kober" SRL

    Този пост е редактиран от dobigv; 19-01-14 в 17:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  2. Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23
    От ivomont във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 15-11-14, 13:13
  3. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  4. Газов котел и водно отопление - проблем!
    От ivodivo във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 19-01-14, 23:39
  5. Странен проблем с газов котел BAXI
    От baxi240 във форум Отопление
    Отговори: 46
    Последно: 07-11-09, 08:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе