Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблеми с газов котел ДЕУ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    12
    #1

    Проблеми с газов котел ДЕУ

    Здравейте колеги,с риск да повторя някоя тема/макар че ги прегледах внимателно/,искам да задам следния въпрос.Отоплителната ми инсталация от тази година е на газ.Котелът е ДЕУ 35 квт,с минимална мощност 11 квт.,кондензен.Отопляемата площ ми е около 185 кв м. при височина на таваните 275 см.Инсталаторите ме посъветваха да настроивам жичния стаен програматор по температура на стаята ,но оставам с впечатление,че котелът работи в режим пуснат-спрян,без модулация.Опитах по температура на водата в радиаторите като зададох 50 градуса.Котелът включва на 38 градуса и изключва на 57 градуса,но не поддържа зададената температура.Според мен отново работи в режим off-on.Как да разбера дали котелът модулира пламъка?За октомври при поддържана температура през деня 21 градус, а през ноща 18 градуса платих 310 лв.Къщата е без изолация.

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Програматорът трябва да е настроен по температура на стаята.
    Модулацията ще помогне, но не толкова, че да останеш доволен от разхода/сметките.
    Съжалявам, но не одобрявам избора ти на котел с такава мощност.
    Лазар ти беше препоръчал Bosch Condens 3000 7-22kW, но ти не си го послушал ......
    Мисля, че ще имаш проблем с този котел заради високата минимална мощност от 11,6 кВт.
    Този пост е редактиран от legaltk; 16-11-14 в 10:36.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Ако това ще те успокои, мога да кажа, че това е нормална практика - четенето и информирането започва след като всичко е свършеноTEST. По темата ще кажа, че чисто и просто този котел ти е прекалено голям. И въобще как се решавате да рискувате с такива екзотики при наличие на толкова голям избор качествени немски, италиански, холандски котли? Заради цената ли или нещо друго?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #4

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Вярно е екзотика и нямам наблюдения върху други от марката но един такъв, по-малък имам у дома от 6 години. Безпроблемна и перфектна машина. Като концепция няма нищо общо с масовата глобализация. Има си и дребни кусури, но на фона на това с което се сблъсквам всеки ден си е направо 5+.

  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #5

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Вярно е екзотика и нямам наблюдения върху други от марката но един такъв, по-малък имам у дома от 6 години. Безпроблемна и перфектна машина. Като концепция няма нищо общо с масовата глобализация. Има си и дребни кусури, но на фона на това с което се сблъсквам всеки ден си е направо 5+.
    Така съм съгласен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Във всеки един момент имам включени отоплителни тела,които при температура на водата 55 градуса имат мощност по-голяма от 11,6 квт.Що се отнася до мощността ,няколко инсталаторски фирми ми правеха сметки даже за по-голям котел.Все пак имам да отоплявам около 500 куб.м.Не разбрах при каква ситуация котелът ще модулира пламъка.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Ами той котелът си модулира между 35 и 11кВт, но ти щом имаш 11кВт радиатори естествено, че ще работи само на минимум, няма как да модулира. Но щом гасне, явно радиаторите ти са по-малко или минималната му мощност е по-голяма. Повишавай по малко температурата на водата докато се получи равновесие и спре да гасне по температура на водата. Като изчислиш мощността на радиаторите при тази температура на водата ще разбереш приблизително колко е мин. мощност на котела. Преди 3-4 години правих инсталация на къща РЗП=380м2, итонг, без изолация и трябваше да реша какъв котел да сложа - 22кВт или 42кВт, защото Бош нямат кондензен едноконтурен с междинна мощност. Рискувах и сложих малкия - 22кВт, какъвто ти препоръчах и на теб. Клиента е много доволен - максимални сметки 550лв в най-студените месеци, което означава, че котелът е работил на около 1/3 от възможностите си - той може да направи сметка 1600лв, ако работи на пълна мощност 24часа. Сравненията и изводите оставям на тебе.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Lazar, в никакъкв случай не искам да споря с теб,защото си много напред с "материала",що се касае до отоплението на газ.Общата мощност на монтираните радиатори при 60 градуса температура на водата е около 33 киловата.В момента ползвам около 27 киловата радиатори.Минималната мощност на котела е 11,6 киловата,а максималната 34,9 киловата.Не би ли трябвало,когато го наглася от програматора на 50 градуса температура на водата,той така да модулира пламъка,че да поддържа тази температура,а не да изключва на 57 градуса и да включва на 38 градуса?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #9

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Цитат Първоначално публикувано от rigre Виж публикацията
    Общата мощност на монтираните радиатори при 60 градуса температура на водата е около 33 киловата.
    Това ще е интересно да се види при отопляема площ 185кв.м. И колко са ти радиаторите и какъв тип?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Това ще е интересно да се види при отопляема площ 185кв.м. И колко са ти радиаторите и какъв тип?
    Като знам, поне при нас, как се правят отоплителни инсталации и как нищо не се смята, а се се слага, по стар "майсторски" обичай, около глидер на м2 - мога да си представя горната сметка. Ако има горе долу около 180 глидера H600 сметката е ясна - само че не при 60С темп на водата, а при дТ=60, ще има около 30кВт радиаторна мощност. само че при 50С зададени на котела, т.е при дТ=25, айде дТ=30 и няколко изключени радиатора - сещай се за каква радиаторна мощност става дума.

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #11

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Цитат Първоначално публикувано от rigre Виж публикацията
    Отоплителната инсталация е с котел твърдо гориво Виадрус 45 кВт.Жилището е къща /зидария с плътни тухли-40 см. външна стена-без изолация/ с РЗП 180 кв.м.-9 стаи,две бани-тоалетни,вътрешно стълбище.Общо 18 радиатора.Дограма-нова -ПВЦ.Над 2 етаж-гредоред/каратаван/.Разход за едн отоплителен сезон при включени между 12 и 15 радиатора-6 тона донбаски въглища и 5 куб.м. дърва.Инсталацията е изпълнена с тръби с алуминиева вложка,с колектори и индивидуално захранване на всеки радиатор.Обща мощност на инсталираните радиатори/панелни/ е около 32 киловата.
    Ето описанието.
    18 панелни, част от които се изключват.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #12

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Ето описанието.
    18 панелни, част от които се изключват.
    Просто трябва да приемем, че са 32КВ.
    От панелни до панелни разлика бол без да се знаят размерите.
    Аз от 5 стаи имам 4 различни размера панелни
    230х300 Тип33
    260х300 Тип33 - този го чаках 4-5 месеца да го внесат.
    260х600 Тип22 х2бр - може би тези са някакъв стандартен размер.
    100х600 Тип33
    100х600 Тип11

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #13

    Отговор: Проблеми с газов котел ДЕУ

    Само съм изнесъл факти. Не съм смятал, но не искам и да смятам.
    Да сравним този случай с на колегата batspetar от голямата тема.
    Двете къщи са по около 185-190 кв.м. и имат добра радиаторна мощ.
    Разликата е в колите, а от там и разхода на газ - тук 300 куб.м. за Октомври, а при batspetar 170 куб.м. за 1-22 Ноември.
    Тази разлика не идва само от липсата на изолация и високия таван при rigre.
    batspetar е решил, че за 100 кв.м. повече от 12 кВт не са му нужни.
    Ще изчакам да мине време, да натрупат още данни и тогава може пак да ги сравним.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  2. Проточен газов котел
    От Mitsev във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 27-09-14, 10:22
  3. Въпрос за газов котел
    От ilko_76 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 29-02-12, 23:28
  4. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 20:03
  5. Въпрос за газов котел
    От novice във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-11, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе