Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By suzana

Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #1

    Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Здравейте,има у нас една камина която до сега 8-9 години се е ползвала свързана с радиатори.Казаха ми ,че ако искам така да я ползвам без да е свързана след това няма да може да се ползва защото водната риза ще се стопи,но и на мен не ми трябва за следваща зима това и е най-вероятно последната.Понеже до сега беше в голям апартамент и не беше проблем да е с водна риза,а сега е в моя малък двустаен в едната стая ще имам конвектор иска ми се в хола поне да я ползвам.Дали е опасно ме интересува да се пали при положение,че няма връзка с радиатори.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #2

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Аз закарах в село моята камина Прити с водна риза понеже минах на отопление с климатици и вече 5 години се ползва като обикновена печка т.е. без да е свързана с радиатори разбира се не е пълна с вода ризата й

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Много ти благодаря за отговора,тази също е Прити сега тъкмо ми е студено и не смеех да я запаля,след малко слизам за дърва.А как се разбира дали има вода в ризата предполагам че ако има ще потече понеже са и отвити винтчетата там където е била свързана.А стои така вече почти две седмици,и вода не виждам да е потекла от някъде.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #4

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Трябва да си сигурна, че отворите за свързване на тръбите са свободни, нищо няма свързано към тях, защото и малко вода да има в камината става на пара, вдига налягане и става бомба.
    Така, и да има вода ще изфучи през отворите и после е "суха" камина, но с много ниско КПД

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    luka отворите към които е била свързана са отворени един отгоре има а другия отзад на този отзад имаше нещо като тапа с която е затворен отвора,трябва ли да развия и тази който е отзад ще кача снимки.Няма нищо свързано към нея мислех че отзад също е махната тапата с която е затворена,но явно брат ми я е сложил опитах да я отвия не става утре ще го извикам да я развие. За това ставаше въпрос нали,и така ако има останала вода като са отворени ще се изпари .
    541562_861056513914131_5973374821682301299_n.jpg10712981_861057203914062_2066810989961435296_n.jpg

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #6

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Да, за тези отвори говоря. Гледай по-добре всички да са отворени, защото не се знае дали няма вътрешни запушвания.
    Не е шега, има загинали от гръмнали камини.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Да,много си прав и аз се притеснявах,даже сега още ми е притеснено,чудя се дали да я паля изобщо,сега като ми каза и това а не знаех че и вътре може да има някакви запушвания,мислех че само тези тапи като се махнат и всичко ще е ок.Утре ще извикам брат ми да я махне тази отзад.Ако се престраша ще я запаля.А само последен въпрос,ако я запаля и вече няколко дена е горяла и не е излизала пара през отворите значи няма вода в нея,и да не се притеснявам.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #8

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Да, в началото може да изпари малко или повече ако не е източена напълно. После е безопасна. Но неефективна. Повечето топлина ще отива през комина.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Благодаря ти!

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Аз само да кажа ,че вече тапата е отвита не изтече вода,преди горе долу два час я запалих.Само че нещо кюнците от време навреме пукат предполагам,че е от нагряването.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #11

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Споко, вече всичко трябва да е наред.
    А защо все пак вместо да я похабяваш, не я продаде все пак?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Може ли камина с водна риза да се ползва без да се свързва с радиатори?

    Да можеше,но просто така го реших,а и не знаех дали някой ще я купи изобщо.За това ще я ползвам така до Коледа след това ще си взема още един конвектор,а печката ще я подаря тука на едно семейство което са в трудно положение и в момента са само с една духалка която едва топли.Щя и я дам да я ползват така като обикновенна печка.От вчера гори и мога а кажа,че в хола е доста топло до кухнята чак не стига такава силна топлина но определено се усеща.
    tony34al одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 11:41
  2. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 22:26
  3. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 20:18
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 04-01-10, 00:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 01:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе