Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    При пускане на топла вода всичко е нормално. При спиране обаче загряването продължава и не изчезва индикацията на дисплея. Температурата достига до 90 градуса и тогава се изключва. По този начин се блокира отоплението. Като се изключи изцяло топлата вода температурата на дисплея рязко пада, индикацията изчезва и отоплението се включва. Дори и когато на дисплея показва температура от порядъка на 40 градуса при включване на топлата вода светва индикация на дисплея /кранче/ без водата да е пусната от крана. Техникът първо смени температурния датчик, макар, че дори и на мен ми беше ясно, че проблемът не е там. Един приятел ми каза да се насоча към Сензор за дебит за газов котел тип комби.
    Въпросите ми са два . Първо дали там е проблема и второ къде мога да видя точната му спецификация за да разбера цената, защото техникът ми иска 500 лева?!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Кой модел на Витопенд е? Макар че това, което описваш може да стане само при старите модели с механичния датчик за поток. Явно механично задържа. Разглобява се и се почиства за 10 минути.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Ходих в две фирми за поддръжка. Едните твърдят, че е датчика за потока, другата, че е трипътния вентил.Датчика се оказа, че струва 285 лв. без ДДС!!! Препоръчаха ми промивка на котела, тъй като добричката вода е много твърда и мръсна, а тия идиоти при монтажа не са ми сложили филтри!Само, че фирмата, с която имам договор за поддръжка май няма такава машина...абе българска работа!

    - - - - - - - - - -

    Тъй като техникът ми разбира само от монтаж, може ли да ми кажете как се замерва работата на датчика на потока, за да разбра дали вкючва и изключва при пускане и спиране на водата?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Виж сега, не знам твоя техник от какво разбира, но този котел си има някой компетентен, който е взел някакви пари пуск и за гаранционна поддръжка. Гаранцията може и да е минала, но този човек не си е забравил знанията и е добре да се обърнеш първо към него. Ако откаже се обърни към представителството на Висман да те свържат с друг. Вярно, че сега все още е натоварено времето с монтажи и на никой не му е до чужди котли. Много такива монтажи съм виждал без задължителните филтри преди котела, ама сигурно ти е харесала тинката оферта. Щом човека, който е бил отговорен се е разписал на протокола за пуск без да има филтри, сега трябва да намери помпа за промиване

  6. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #5

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    kevin3 Промивката на котела е безусловно полезно нещо винаги. Друг е въпроса дали трябва да се извършва без разглобяване на котела. Котелът ти се нуждае от добър майстор и изправен датчик за протока на БГВ. Какво каза 258 лв. без ДДС - човече ти нов котел ли си купуваш? Промивката на този датчик сигурно няма да му помогне а по скоро ще му ........... майката. Извади си датчика и го измий със чиста вода на чешмата. Ако не знаеш как викай майстор да си носи еврейски звезди и изправен датчик за проверка. Абе и те хляб ядят но 258 конвертируеми лева. Тоз котел той златен бе. Мамалигар ли го е правил.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #6

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    За какво му е тоя изправен датчик? Милтицетът в днешно време е елементарен инструмент, който всеки трябва да има под ръка...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #7

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Цитат Първоначално публикувано от kevin3 Виж публикацията
    - - - - - - - - - -

    Тъй като техникът ми разбира само от монтаж, може ли да ми кажете как се замерва работата на датчика на потока, за да разбра дали вкючва и изключва при пускане и спиране на водата?

    Дори да ти кажа как да го измериш, ти наясно ли си за кой датчик точно говоря? В смисъл като местоположение в котела? И дай една снимка или точен модел на котела, че сега прочетох в първото ти мнение че говориш за дисплей, а ако е така датчика наистина е капсулован, електронен и яко скъп.И него мога дати кажа как да ИЗмериш ама нека първо уточним модела.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Lightshot — screenshot tool for Mac & Win изглежда, ама не знам от къде да извадя точно модела.

    - - - - - - - - - -

    http://prntscr.com/97ts60 Така изглежда, но точния модел, не знам от къде мога да го извадя.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #9

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Сега отвори котела, направи една снимка вътре и ще ти кажа какво да измериш. С новия модел електронен сензор си. Пари ще се дават.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Няма смисъл. Човекът вече е получил сензора и в понеделник ще го смени....добре поне че е договорил да го върне ако се окаже, че не е от него. Ако и тогава не се оправи, мислех да отида при друга фирма и да поръчам промивка, но докато едни го превъзнасят, други изразяват резерви..много съм объркан! Знам, че от всички мнения, които получих и то не само от тук, поне едно е вярно ама кое?

  13. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #11

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    espace три са изводите на датчика GND. +, земя. Как се мери. Как се имитира протока на водата. Този + колко е +. Само с мултицета на AC_From_Hell май няма да минем. Ако наистина знаеш сподели. Форума не е професионален но все пак е добре да се научи нещо.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #12

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Изводите са 4, не три. Плюса е 5V. Масата е зеления, плюса е кафявия, по жълтия се подава информация за температурата,сигнала за поток е белия. При наличие на поток там трябва да мериш между 0,7 и 3V спрямо маса. Това е. Измишльотината май е на Wilo. Какво му беше на стария тип датчик, че трябваше да слагат този, който между другото мери разлики в налягането от двете страни на датчика породени от специфичното завихряне на водата вследствие формата на хидроблока.
    Този пост е редактиран от espace; 28-11-15 в 23:00.

  16. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #13

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    espace благодаря за информацията, обаче фашистите са разделили датчика за проток от този за температура за разлика от чехите в проксима, та този мери само протока, за завихрянето не знаех благодаря все пак.012 Датчик температуры, 001 Датчик температуры, това е от спецификацията на детайлите.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    6
    #14

    Отговор: Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann

    Оказа се датчика на потока - едно двусантиметрово пластмасово паралепипедче с нещо като тръбичка в средата, която се пъха в гнездо. Сменя се за секунди и ми струваше 400 лева....и като си помисля само, че за тия пари можех да си купя ТРИ проточни бойлерчета или ДВА 80 литрови!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел Buderus
    От Ivailo A във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-15, 16:02
  2. Проблем с БГВ на газов котел ACV STELA CI 24 kw
    От ivelin19 във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 06-04-15, 01:25
  3. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  4. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  5. Газов котел Viessmann Vitopend
    От BabyGirl във форум Отопление
    Отговори: 11
    Последно: 02-02-12, 19:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе