Резултати от 1 до 7 от общо 7

Оразмеряване на локално парно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    4
    #1

    Оразмеряване на локално парно

    Здравейте колеги , може ли някой да ми помогне с оразмеряването на локално парно . Радиаторите ще са панелни , котела мисля да е комбиниран с пелетна горелка , къщата е с външна изолация 5 см стиропор , PVC дограма K-стъкло , изолиран под - 6 см. стиропор , вътрешна изолация гипсокартон с каменна вата 5 см. 30 кг/куб. , северна стена двоен керпич - също изолирана отвътре . Пресметнато кубатурата на къщата по 0,7 = 17.7 клв. без бойлер 80 лтр. Та въпроса ми е колко киловата котел - горелка да сложа и какви радиатори за да постигна 26 С в стаите и минимален разход на пелети . Кръговете ще са два поради вида на къщата . Спрял съм се на котел Bosch Solid 2000 B , но не съм си избрал горелката , моля помагайте !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2

    Отговор: Оразмеряване на локално парно

    За оразмеряването на котела и радиаторите смятай по 50W/м3. Препоръчвам ти горелка Грейко RB 20-тя е с нисък минимум, който ще ти е необходим.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Оразмеряване на локално парно

    Благодаря за отговора , пресметнах както ми каза и излизат 16.5 kW заедно с бойлер 3kW . А какво ви е мнението за горелка Bisolid GP също гледам е с нисък минимум

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #4

    Отговор: Оразмеряване на локално парно

    Лошо управление и скъп комплект за присъединяване към котела.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Оразмеряване на локално парно

    Лошо управление - трудна за настройване ли означава и колко е скъп комплекта . По принцип мисля каквато и да сложа да я монтира специалист

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #6

    Отговор: Оразмеряване на локално парно

    Комплекта е 780лв.Управлението не че е калпаво, просто производителя е заключил някои настройки с които може да се оптимизира горивния процес.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: Оразмеряване на локално парно

    То наистина си е доста скъп , излиза по скъпа и от грейкото даже . А дали може да се купи на лизинг това грейко и от къде , че аз нещо не намирам много фирми които да го предлагат .

    - - - - - - - - - -

    Каква е цената на комплекта при грейко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе