Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #1

    Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    Здравейте, съседите от първия етаж са си поставили камина от която сега моят апартамент мирише като че съм запалил огън в стаята ..видях че излиза дим от един от контактите...дайте съвет с какво да го запуша ?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    съжалявам за откровеността, но си яката загазил

    най-честите проблеми, водещи до пушещи комини са два:

    1. неизползване на специалните коминни тела при иззиждането на комина
    2. луфтове при полагането на въпросните тела

    и в двата случая проблемът е зверски. ако имаш само луфтове (по-добрият вариант), самата ти мазилка ще започне да си променя цвета там, където е въпросният луфт. грабваш се, изкъртваш мазилката си, стигаш до луфта и го запълваш, както си му е реда

    ако изобщо пък не си с истински коминни тела, тогава честно казано си много пре*бан (простете академичния ми език
    там вече окърпване и изолации не помагат и мен ако питаш, плащаш на съседа 2 седмици да се грее на ток, а ти викаш зидари и мазачи, срутваш височината на комина в твоя апартамент и иззиждаш нов с истински коминни тела.

    P.S. само да допълня, че не приказвам наизуст, а в апартамента на сестра ми имахме случая с луфтовете - десетина кръпки с обща дължина няколко метра

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #3

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    Гледам димът излиза от контакта-ако го запуша няма ли да се пооправи малко.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    за да стигне димът от комина до контакта как мислиш? откъде е минал и дали няма да си намери друга пробойна към стаята?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #5

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    така е, това до какъв извод води? добрия или лошия вариант?
    към какъв специалист да се обърна-да дойде, да направи оглед, констатациия и да даде оптималното решение?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    по-скоро мисля, че ще е зейнала фуга, след като е единично димене....
    обаче никой на света не може да ти каже със сигурност откъде минава димът, защото все пак е дим

    или гледаш за потъмняване на мазилката си някъде, или дереш цялата мазилка и чакаш да ти продими пред очите

    чак толкова ли е нетърпимо?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    Само кардинално може да се реши проблема - с къртене.Кажи в какво си - в къща, апартамент.Първо разкърти в основата на комина и пода, обикновено там връзката е най-лоша.Най-добре е да разкъртиш целия комин и да се изолира по цялата дължина, защото може да избие и на други места.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #8

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    в апартамент съм..колко горе долу излиза един такъв ремонт

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    Я преди да почнеш да къртиш комина, да вземеш да се убедиш, че наистина дима е от камината на комшията. Щото може например самия контакт да е скапан и да си дими той.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #10

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    НЕ, не не е конткта
    Като купих апартамента още се осещаше. Но после спря защото стана топло и сега наново

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    В такъв случай ( а вече има няколко в нашия блок) действаме по следния начин: Обаждаш се на съседа и му показваш че дими, ако иска да продължава да си ползва камината да вземе мерки - ремонт за негова сметка или за сметка на всички от блока( водят се общи части), но второто е мисия невъзможна или да се откаже от нея. В противен случай (имаме вече два такива) отива се на покрива с една торба цимент пуска се в комина и се излива една кофа вода.... и проблема е решен веднъж за винаги.

  14.  
     
  15. SAGE
    Guest
    #12

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    Цитат Първоначално публикувано от LEGAL
    НЕ, не не е конткта
    Като купих апартамента още се осещаше. Но после спря защото стана топло и сега наново
    Ако е ново строителство (до 5 години) викай строителя да си оправи проблема, освен ако не е фалирал покрай кризата.
    Аз имах такъв апартамент + фалирал строител и се наложи сам да си оправям комина - бутане на мазилката, замазване на фугите на коминните тела и нова мазилка и шпакловка.
    При мен "гръб" на комина беше противоземетръсната шайба, опасявам се че при теб е тухлена стена и пушека се промъква през кухините до контакта и ще се наложи пренареждане на коминните тела.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #13

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    Строителя вече няколко пъти го търсим, но ...нищо не предприема. За това искам да ме насочите, към кого точно да се обърна за да констатира от къде точно влиза димът. Това, с цел в поканата към строителя да се опише фактологията констатирана точно, от точен човек?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #14

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    Цитат Първоначално публикувано от LEGAL
    Строителя вече няколко пъти го търсим, но ...нищо не предприема. За това искам да ме насочите, към кого точно да се обърна за да констатира от къде точно влиза димът. Това, с цел в поканата към строителя да се опише фактологията констатирана точно, от точен човек?
    Чакай де твоят апртамент не е ли "втора употреба" тоест купил си го не от строителя, а от собственик?

    Ако е стар апартамент, какъв строител???

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #15

    Re:Апартамента ми се пълни с дим от съседите от долу?

    Не, купен е от строител - на 2 г е сградата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 26-07-14, 20:36
  2. Въпросителна: Разположение на климатиците в апартамента????
    От nikibol във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-13, 10:46
  3. климатици за 4 апартамента
    От chefolino във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-13, 13:28
  4. Смяна на таблото в апартамента.
    От valerko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 17
    Последно: 26-03-10, 07:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе