Резултати от 1 до 3 от общо 3

Избор на воден конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #1

    Избор на воден конвектор

    Здравейте,

    Дойде време за ремонт у дома и паралелно с него, мисля да увелича отоплителната мощност в дневната - 26 кв.м. в момента се отоплява с 17 глидера h500. Идеята ми е да удвоя мощността. Отоплявам се с газов котел - традиционен. Температурата на водата съм я сложил на 75 градуса и според мен е сравнително ефективен (сравнено с 50 градуса). Понеже нямам необходимото място, за да сложа стандартни глидери или панелни радиатори ставам на варианта с воден вентилаторен конвектори.
    Нямам идея обаче каква марка и от къде да взема. Разгледах няколко модела 3-4 kW макс мощност на Silpa (Klimafan), Ferroli,...дори и GREE имат. Моля за съвет към какво да се насоча.Определил съм бюджет 800 лв макс. Не ме притеснява дебелината, но е добре да е по-тънък.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: Избор на воден конвектор

    Всички работят еднакво, въпрос на визия и цена. 800 са много за конвектор. Има и по 450/500.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #3

    Отговор: Избор на воден конвектор

    Здравейте!
    Интересувам се конвектора BURNIT FCS SLIM 20 (най малкият модел) достатъчен ли ще бъде за отопление на стая 19 кв.м с височина 2.5м. Стаята е с вътрешна изолация от 5см каменна вата с гипсокартон на външните стени и тавана, и 2см фибран на пода. Отоплението е с кондензен казов котел с модулиращ стаен термостат, който е в стаята в която ще бъде конвектора. Другите стай са с панелни радиатори и не им е нужно повече от 50 градуса на водата дори и в най големият студ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 18:00
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 23:03
  3. Продавам воден конвектор- чисто нов
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 17-11-13, 19:29
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 19:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе