Страница 2 от 36 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #16

    Отговор: Отопление на газ

    Всичко това е така, ако е централно парно и всички плащат, без тарикати. Останалото е компромис.
    Относно "Преобладаващата част потребители и специалисти в климатичните теми не обичат да говорят за 24-26гр" аз точно толкова поддържам без никакви усилия и без натоварване на сметката за ток. Това, заради съпругата. На мен лично, ми е жега, ама кой ме пита...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #17

    Отговор: Отопление на газ

    Аз пък виждам масово се поддържат 18-21 градуса с отопление е на газ
    Където съм пребивавал при такова отопление ми е било студено и се ходи с дълъг ръкав.
    За разлика от вкъщи и при познати с климатици, където се стои по къс ръкав. А при съмнение за хлад - натискане на дистанционното и градусите се покачват за минути.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #18

    Отговор: Отопление на газ

    Хората имат различни финансови възможности. Вързали са се с мисълта, че е чисто и комфортно. Но не са очаквали, че не е евтино. Скокът в цената на природния газ беше много голям към 2012-14г. Също така преди години се предлагаха само котли с огромна минимална мощност и се получава още по-голям парадокс - хората намалят градусите, спират радиатори, но котелът влиза в още по-лош режим на работа и хем студуват, хем плащат.
    Хайде, хайде, този лаф с потниците знаеш, че не е мнозинство при климите. Факт е, че мнозинството в клима темите спи на 19гр. и седи по потник на 21-22гр. . А за мен няма нищо общо между 22гр. от радиатор и 22 от климатик. Личният ми рекорд беше на гости на познати с Мидея на 17гр. в хола. Отчасти, защото така им харесва, отчасти за икономии, и отчасти, защото климатик за 1000лв. с монтажа не може да направи 25гр. в студа в голямо помещение без изолация. Малко факти из темите - някои клими спират при -16гр. Панасоник ли имаше такива модели. А шишетата с топла вода за поливане на замръзнали външни тела, сякаш не се препоръчват в определени случаи. А десетките теми за дефрости по часовник, успивания, тракания, веене и миризми.
    Баси, коректно много пъти съм писал, че на газ е комфортно, но до момента и по-скъпо. Да е ясно на хората. Че няма спор, че за изолирани апартаменти сносни климатици са добър избор. И някой влиза да се заяжда и прави на духовит. На газ може да седиш на студено само от бедност. Но на клими не само от това в определени ситуации. Няма смисъл да се заяждаме и "хвалим" нашето. Климатиците са основен начин за отопление предимно в бедна България. Всеки е свободен да избира. Аз конкретно нямам избор за стара еднофамилна къща - 4 стаи, антре, баня, плюс пристроена до къщата стая с баня за баща ми. Само парно с котел ми дава комфорт и уют за зимата. Нямам притеснения, че в Плевен има по 20 дни -15 -20 гр. Няма да вее, трака, бучи като комшииските клими, да ми шуми в стаите турбина, да замръзва външно. Вече 9г. стайното управление е програмирано по час и ден от седмицата колко градуса да поддържа. Също с натискане на бутона се вдига температурата, но отдавна не се е налагало да го правим. И да, плащам си съответната цена за този комфорт. Жената, отрасла в края на Соц-а на 27гр. жега зимата от ТЕЦ, един път ме е похвалила за 20г. съвместен живот, че съм направил парно у нас с котел на природен газ. За лятото си имам 3 евтини климатици.
    Темата е за "Отопление на газ", а не че на климатици е по-евтино или, че някои хора на газ нямат финансови възможности.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-11-17 в 09:54.
    dimkaraganchev, kokovox и rhadjinikolov харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #19

    Отговор: Отопление на газ

    Благодаря на всички за отговорите.Бих искал да попитам при бойлерите със сърпертина и едноконтурните котли само зимата ли може да става загряването на бойлера чрез газта.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #20

    Отговор: Отопление на газ

    Естествено, че не - целогодишно.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #21

    Отговор: Отопление на газ

    Не е само зимата. И през лятото си прави БГВ без отопляване на жилището. Казва се летен режим на работа на котела.

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от pepitoff; 02-11-17 в 08:31.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #22

    Отговор: Отопление на газ

    Същественото е, че при газта топлата вода е практически неограничена с котел (независимо от вида) с максимална мощност над 18-20 кВт. Обикновените електрически бойлери са до около 3кВт.
    Иначе имам впечатление от жилище, което се отоплява с климатици с цена около 2500-3000 лв парчето и в интерес на истината комфортът е отличен като с газ. Не можеш ги разбра кога духат и кога не. До колкото знам и сметките са сравнително ниски.
    Това че централното парно е топ по комфорт, го забравете. Зависи от един куп фактори, които не зависят само от теб и в крайна сметка отстъпва на газта твърдо. Просто каквото и да се прави - отоплителните централи не са достатъчно гъвкави и топлината, която произвеждат, трябва някой да я плати независимо от това дали му е необходима.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #23

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Същественото е, че при газта топлата вода е практически неограничена с котел (независимо от вида) с максимална мощност над 18-20 кВт. Обикновените електрически бойлери са до около 3кВт.
    Иначе имам впечатление от жилище, което се отоплява с климатици с цена около 2500-3000 лв парчето и в интерес на истината комфортът е отличен като с газ. Не можеш ги разбра кога духат и кога не. До колкото знам и сметките са сравнително ниски.
    Това че централното парно е топ по комфорт, го забравете. Зависи от един куп фактори, които не зависят само от теб и в крайна сметка отстъпва на газта твърдо. Просто каквото и да се прави - отоплителните централи не са достатъчно гъвкави и топлината, която произвеждат, трябва някой да я плати независимо от това дали му е необходима.
    Впечатленията са ти правилни,обаче инвестицията в такива климатици е по три спрямо газта,и остава проблема с отопление на бани и коридори.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #24

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от mhifjme Виж публикацията
    Впечатленията са ти правилни,обаче инвестицията в такива климатици е по три спрямо газта,и остава проблема с отопление на бани и коридори.
    Чак пък по 3 въобще не е, даже и по 2 не е. Зависи колко голямо е жилището. Класната система за газ не е евтина и не охлажда.
    tanatos и kokovox харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #25

    Отговор: Отопление на газ

    Да бе,прав си,че не е по три,а и не охлажда,обаче за хубави климатици говорим и най вероятно,ще бъде по две.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #26

    Отговор: Отопление на газ

    Хубавите котли, хубавите управления, хубавите бойлери, хубавите радиатори, хубавите/медни/ тръби, колектори, проекти, изпълнение, надзор, такси присъединяване и т.н. да не би да не са скъпи? Виждал съм ОИ, в 90м2 апартамент, изградена с най, най, на стойност 17300лв.
    С климатици трудно щяха да се надхвърлят 15000лв. Та искам да кажа, че всичко е относително.
    Този пост е редактиран от tony34al; 02-11-17 в 12:22.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #27

    Отговор: Отопление на газ

    Комфорт с газ може да се постигне и с котел за около 2 бона при сегашните промоции. До колко са надеждни тези котли е друг въпрос. В общи линии при такива първоначални инвестиции, разликата в месечните такси е несъществена по мое мнение.
    Прилична инсталация може да се направи и за около 7 Бона с все котела. Дали жилището 60 или 90 квадрата е горе долу все тая като при 60 с котела ще е малко дерт.
    Този пост е редактиран от Vizi; 02-11-17 в 13:47.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #28

    Отговор: Отопление на газ

    Спор няма. Просто исках да кажа, че се сравняват сравними неща - когато ще говорим за климатици над 2500, ще говорим и за такъв клас ОИ.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #29

    Отговор: Отопление на газ

    Е да де, но при газта особена разлика в комфорта няма да видиш докато при климите не е така.
    Не ме разбирайте погрешно - при мен дългосрочния план е да се добавят и клими от по-ниския клас, които да охлаждат, а в зависимост от цената на ток/газ и да отопляват в преходните сезони.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #30

    Отговор: Отопление на газ

    Понеже имам и климатици и отопление на газ мога да ви дам директно сравнение - климатици 7000лв, отопление на газ - 6300лв. Става въпрос за 3 стаи, 120м2.
    Uve_Smotanson одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 36 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе