Резултати от 1 до 11 от общо 11

Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    2
    #1

    Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    Здравейте, нуждая се от съвет. От 7 години употребяваме гореспоменатия котел на БОШ, общо взето с приличен успех. Напоследък започнаха проблеми - изгоря управляващата платка, започнаха проблеми с топлата вода (предполагам нещо по датчиците) и т.н. След последните интервенции получихме съвет от поддържащата фирма да помислим за смяна, за да не продължат проблемите (споменаха, че са имали още няколко случая с този бош, който след изтичане на гаранционния период не се държи добре).
    Беше ни предложен варианта на viessman, като такъв, който в момента е на промоция и според хората от фирмата е добър вариант за нашето жилище. Самото жилище е 75 квадрата с южно изложение и изолация, т.е. лесно за отопление. Тръбите са пуснати звездовидно - към всяка стая отива отделен поток. Общо взето площта на радиаторите също изглежда е добра - както казах топлили сме се 7 години с този Бош и при доволно висока температура в стаята 22-22.5 градуса сме плащали прилични (поне според мен сметки) - около 200лв в най-студените месеци.

    Въпросът ми е (тъй като май времето за смяна е настъпило или ще настъпи до сезон) - този висман добър вариант ли е за толкова голямо жилище ?

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #2

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    Търси котел с най-малка минимална мощност. И най вече дали фирмата, която ти го предлага поддържа и сервизното обслужване.
    Ако имаш възможност вземи едноконтурен модел с обемен бойлер - най-икономични са. Не съм специалист, но от 9 год. следя форумите за отопление с газови котли и от прочетеното, това съм разбрал. Ако не се лъжа промоционалната цена на Висмана в момента е около 2700 лв., ама не зная с какво го дават. Ако държиш много на Висман, обади се в представителството и ще ти кажат кой е официалния представител за твоя град.
    Бош до края на ноември също предлагат промоционални пакети, но ти най-вероятно си се напатил и едва ли би се спрял на марката. Има хора от форумите, които ползват последните модели и са доволни, като цена, качество, икономичност. Последното зависи много и от изградената отоплителна система, но ти си доволен от нея.
    Успех в избора! И пиши какво избра!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #3

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    И Имергаз Виктрикс имат добри модели с ниска минимална мощност и доволни потребители в последно време. Моят Имергаз Еолостар вече 9г. няма никакви проблеми. (пу-пу)...

  5. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #4
    То и аз съм с Имергаз Еоло 9-24 кВт. 13-та год. почна. Само един малък проблем тази година.При допълване на с-мата, стрелката на манометъра ходеше надолу нагоре.Оказа се спаднало налягане в разширителния съд. Надуха го и се оправи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #5

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    То и моят разширителен съд беше изпуснал (най-вероятно от капачката), но това не го броя като проблем с котела. Надух го сам (по съвета на майстора ми) с автомобилна помпа на 1.1 по спомен, но трябваше да източа водата от системата, за да се получи.

  7. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #6

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    Да така е. Аз си плащам по 50 лв. годишно за извънгаранционно обслужване. Звънна ли им и реагират мигновено. За такива дребни работи не ми вземат пари.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #7

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    Май старите конвенционални котли са доста надеждни. Моят котел ако изкара толкова дълго, ще направя банкет. То, май, това важи и за всички кондензни.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    Необходимо е да се почисти.

  11. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #9

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    Кое да се почисти?

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    2
    #10

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    Този Висман не е ли от котлите с най-ниска минимална мощност?

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #11

    Отговор: Подмяна на Bosch GAZ 3000 W zs/zw 18-2 с VIESSMAN Vitodens 100

    По-скоро е с една от най-високите в съответния клас. Препоръчваха ми го като по-надежден - не знам дали е така.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подмяна на ел. инсталация
    От metesator във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 12-02-19, 09:42
  2. Отговори: 2
    Последно: 22-10-15, 14:58
  3. Отговори: 0
    Последно: 04-09-14, 13:01
  4. Уплътнение и врата на фурна Bosch HBN311E1,подмяна или ремонт ?
    От tikettiket във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-12, 01:33
  5. Подмяна на IP
    От hrtddy във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-09, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе