Резултати от 1 до 5 от общо 5

Прекарване на пелетна камина грейко с водна риза

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    1
    #1

    Прекарване на пелетна камина грейко с водна риза

    Здравейте, имам следното колебание, предстои ми монтаж на пелетна камина грейко бижу с водна риза която ще топли 3 радиатора, камината ще е в хола н, отдясно на хола е кухнята която е преходна там ще е първия радиатор, отдясната част на кухнята има врата за едната стая където ще е втория радиатор, а от ляво на кухнята има коридор от където се влиза в другата стая там ще е последния радиатор, въпроса ми е как е най-удачно да прекарам тръбите имам 2 опции, тръбите от камината да минат през тавана където има подпокривно пространство и от там да се разпределят за всяка стая, при този вариант има ли опасност от големи загуби на топлина и различно затопляне на радиаторите(в зависимост колко са отдалечени от камината), другия вариант да минават през самите стаи но тогава трябва да мисля за вариант как да ги крия? Също искам да попитам при тази камина нужна ли ми е разпределителна кутия за тръбите ? Ако има някой колега от варна който разбира от тези неща ще се радвам да се чуем за да взема най доброто решение, както и всяко мнение е добро дошло разбира се
    Този пост е редактиран от netphager; 11-08-18 в 20:10.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6
    #2

    Отговор: Прекарване на пелетна камина грейко с водна риза

    слагаш разпределителна кутия почти задължително. Така ще може да си контролираш всеки радиатор без да се налага да спираш другите. При нея загубите на топлина са са по малко.
    Задължително изолирай тръбите за да не излъчват напразно в под-покривното.
    Не съм само наясно дали тръбите могат да се вдигнат над нивото на радиаторите, според мен това би утежнило работата на помпата.
    помисли и за радиатор в коридора, ако държиш отворени вратите.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Отговор: Прекарване на пелетна камина грейко с водна риза

    Цитат Първоначално публикувано от jijo99 Виж публикацията
    слагаш разпределителна кутия почти задължително. Така ще може да си контролираш всеки радиатор без да се налага да спираш другите. При нея загубите на топлина са са по малко.
    И как точно си контролираш всеки радиатор? Стане ти топло - качваш се на тавана и спираш който радиатор искаш, стане ти студено - качваш се и врътваш в обратна посока? И защо загубите на топлина при колекторна система да е по-малък? Напротив, по-голям е, защото колекторите много трудно се подават на изолиране.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Прекарване на пелетна камина грейко с водна риза

    Контролирам ги като, ако радиатора в детската не искам да работи 1 седмица или протече --мога да го спра.
    И никой не е казал че кутията трябва да е в под покривното. Моята е до камината.
    И за каква колекторна с-ма говорите.
    Имал съм предвид че радиаторите могат да бъдат монтирани последователно или с разпределителна кутия.
    при последователното монтиране загубите са повече.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Отговор: Прекарване на пелетна камина грейко с водна риза

    Благодаря, нямам повече въпроси!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Отговори: 3
    Последно: 14-09-15, 08:02
  3. Отговори: 0
    Последно: 07-09-15, 23:32
  4. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  5. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе