Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #1

    Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Здравейте, момичета и момчета, честита Ви нова година!!!
    Прегледах на бързо форума, но не открих сродна тема и реших да отворя такава , за да ми отговорите на няколко въпроса относно моят казус.Естествено ако успея да заинтригувам някой от форума който разбира нещата.
    И така покрай този студ и аз реших да се разведат с климата , въпреки че ми служи вярно вече 5 години и да премина на газово отопление.Вече две седмици Ви чета, мисля и смятам и в момента всичко ми е пълна каша.Живея в еднофамилна къща 60кв.м. отопляема площ. Три спални по 14,11,10 лв.м и всекидневна с бокс -преходни-18кв.м. височината е 2,50м., а и коридор около 8кв.м.Та въпроса ми е какви радиатори да сложа алуминиеви или панелни кои ще топлят повече.
    Ето една моя скица непрофесионална за ориентир?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    За да топлят първо трябва да са достатъчни. Оттам нататък колкото са по-големи, толкова по-икономичен ще е котелът. Е, разбира се без крайности - няма да ги ползваш за тапети. Така, както си ги писал са добре. Ако ги смениш за панелни със същите размери, резултатът ще е същия.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Благодаря за отговора .Аз клоня повече към глидерите и в момента Вие наклоните везните в полза на тях.
    М да сега е ред на котелчето едноконтурен или двуконтурен.
    И все пак ще мога ли да поддържам 25 градуса вкъщи.
    Лека вечер

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от mgurvanov; 12-01-17 в 21:40.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #4

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Ихаааа 25 градуса на парно си е доста топло,ще се ходи по гащи и потник,или искаш жената да се върти около теб само по прашкиНедей сравнявай 25 градуса на климатик и 25 на парно,разликата е огромна.В този форум никой не поддържа такава температура.Аз държа 23,5-24 макс и като дойдат гости,викат тук е 30 градуса и не вярват.Сега по темата,панелните са поне 2 по евтини и аз ги предпочитам.Преди бях с алуминиеви, от тази година съм с панелни,панелните може би отдават малко повече, при по ниска температура.Препоръчвам турски Демир Докум или Старпан.За този малък апартамент по добре едноконтурен котел,предимствата са много,обсъждани са доста във форума.Поздрави, дано съм бил полезен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #5
    Благодаря за отговора ще го имам в предвид, имам виждане към панелните радиатори и знам че топлят, но алуминиевите са естетически по издържани и май по качествени по отношение на корозията или се лъжа.А за котела Бош 2500 w 14 kw дали ще успее с панелните 18 или 20 клв.??

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    На тебе ти трябват не 20кВт, а 5-6кВт максимум. Но тези 20кВт радиатори, за които говориш са при 90*С, а при 50*С примерно мощността им спада на 6кВт, така че котелът ще се справи

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #7

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Благодаря за отзива и на двама Ви мисля да предпочета по топлото за сметка на естетикаха.Надявам се това да е правилният избор - панелни радиатори с едноконтурен котел 3х1400х600, 3х1000х600 и 1х1600х600.
    И един последен въпрос: как е по- правилно да се свържат радиаторите всеки поотделно или на кръгове по два три на кръг, или последователно.
    Благодаря за отговорите на компетентните и опитните в този форум.

  10. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #8

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Ако избереш двуконтурен котел твърдо залагай на алуминиеви радиатори. При едноконтурен може и панелни.
    РР. Май малко закъснях с мнението.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Цитат Първоначално публикувано от I62 Виж публикацията
    Ако избереш двуконтурен котел твърдо залагай на алуминиеви радиатори. При едноконтурен може и панелни.
    Много странно мнение, може ли доводи?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #10

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Не можах да разбера на схемата, този апартамент има ли коридор и предвиден ли е радиатор за него.Ако се спреш на панелни предлагам да ги увеличиш с по 20 см,ако има място естествено,разликата в цената е минимална.За спалните може да предвидиш термоглави.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #11

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Аз съм с двуконтурен котел и панелни радиатори Корадо от началото на 2009г. Преди това същите радиатори с котела на твърдо гориво Дакон. Чудесна работа и непроменен външен вид. Бях чел някъде, че алуминиевите можело да направят някаква химическа реакция ( може и да не е вярно).
    И наистина това с градусите при парно и климатик е вярно. Жената и дъщерята пускаха климите на 27г. - искаха да им духат топло като калорифер. На парното терморегулатора е на 22.5-23гр. и са доволни.
    Слагайте смело големи радиатори. Няма да имате проблеми с поддържането на стайната температура, а котелът ще работи по-икономично с по-ниска температура на водата в кондензен режим.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #12

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Ето тук има сравнение на различните видове радиатори.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #13

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Здравейте,сега влизам във форума и бързам да пиша.Това е къща не апартамент и да има място за по-големи радиатории най - вероятно ще послушам съвета на VanDan.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #14

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Аз живея в еднофамилна къща, а не апартамент. Няма никой от никъде да помага. 8 външни стени. 2 бани с тоалетни (моята и в пристройката). Това няма отопление с климатици или малки радиатори.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #15

    Отговор: Панелни или алуминиеви радиатори- кои ще топлят повече?

    Мда много е трудно с климатика особинно на -20.А не съм правил компромис за качеството му.Преди две години направих вътрешна изолация с 2см фибран на външните стени и от тогава не мога да се стопля зимата.обяснявам си го стова че преди стоплях стените и те после отдават топлина но може и да се заблуждавам- просто остарявам и ми става по студено .Също съм и с хубава дограма-5камерна.На тавана и пода с 5см минерална вата и на климатика тази зима му помагам с духалка и само 23 градуса.И сега търся по добър вариант за стопляне като минах през домбас,пелети и накрая се спрях на газ- скъпа инвестиция но дано си заслужава.Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с алуминиеви радиатори
    От badbore във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-12-18, 19:47
  2. Продавам 2бр. алуминиеви радиатори за парно
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-12, 15:40
  3. Отговори: 22
    Последно: 31-12-11, 21:36
  4. български електрически кварцови панелни радиатори ?
    От estqwerty във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-11, 20:06
  5. Панелни или алуминиеви радиатори
    От dedo pop във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-06, 20:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе