Резултати от 1 до 5 от общо 5

Заместител оригинален стаен термостат за Вайлант ТурбоТек Плюс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1

    Заместител оригинален стаен термостат за Вайлант ТурбоТек Плюс

    Здравейте,

    След дългогодишно ползване на котел Вайлант ТурбоТек Плюс 20 кв./конвенционален/ с безжичен оригинален Калорматик 360f установявам това, че последният е почнал нещо да се бъзика с управлението на котела и с мен.
    В компютърното управление, параметър "d9" мога да наблюдавам кога и каква е необходима температура на постъпателният кръг за достигане на зададената стайна температура.
    От тук виждам постоянно променящи се и некоректни команди от стайният терморегулатор - при зададена 22.5 стайна и също достигната такава Калорматик-а дава команда за запалване.............
    Проблема може и да е от преди /не съм убеден/, но като цяло след толкова натрупана практика с Вайлант-а установих, че не им е добре измислено софтуерното управление от гледна точка на оптимален разход и комфорт - повече се набляга на комфорта и не е даден избор на потребителя /още повече пък Българин/.


    На въпроса - имам проблем със самият КалорМатик 360f и ако може някой да помогне със съвет да го up-на би било чудесно?

    По вероятното решение на проблема /което аз виждам/ - е да сменя Терморегулатора/Термостата/Програматора с нов неоригинален, последно поколение, с повече възможности и екстри, НО Напълно съвместим с управлението на Вайлан ТурбоТек Плюс - моля за съвет, препоръка, разяснения и насоки ???
    Този пост е редактиран от JKanchev; 07-12-18 в 23:20.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Заместител оригинален стаен термостат за Вайлант ТурбоТек Плюс

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Здравейте,

    По вероятното решение на проблема /което аз виждам/ - е да сменя Терморегулатора/Термостата/Програматора с нов неоригинален, последно поколение, с повече възможности и екстри, НО Напълно съвместим с управлението на Вайлан ТурбоТек Плюс - моля за съвет, препоръка, разяснения и насоки ???
    На мен това решение ми се струва абсолютно невероятно, за щото съм сигурен, че няма такъв, но ще следя темата.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #3

    Отговор: Заместител оригинален стаен термостат за Вайлант ТурбоТек Плюс

    Е точно от теб това.
    Дай аргументация в коя посока имаш въздържане - че има заместител/aftermarket на КалорМатик съвместим с управлението на Вайлант или да е с повече екстри и т.нат.???

    ПП. Нещо важно, което мисля, че е възможно да "жертвам" в избора на нов терморегулатор е следното:
    Още преди години сам за себе си и моята ОИ доказах, че режим "Модулация" ми е по неефективен от on-off, но така течаща мисълта ме навежда също, че проблема може да е идвал и от "проблемният" Калорматик /ако мога така да го дифинирам понеже нямам база за сравнение/?
    Винаги съм имал висок разход с Вайлант-а дори и след серия, да не кажа пълни енергийно-ефективни мероприятия

    - - - - - - - - - -

    Привет отново,

    Може би да първата стъпка по моето начинание е да споделя с колега ползващ подобна конфигурация Вайлант с КалорМатик - моля за включването на колега с такъв опит.

    Хубава вечер.
    Този пост е редактиран от JKanchev; 08-12-18 в 10:11.

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #4

    Отговор: Заместител оригинален стаен термостат за Вайлант ТурбоТек Плюс

    Здравейте,

    Някой колега да даде мнение и впечатления за този модел Терморегулатор съвместим с Вайлант - https://www.netatmo.com/en-us/busine...business-cases
    Вероятно ще командва котела в режим само on-off, но с температурно ограничение на подаващата вода от котела също може да не се загуби модулацията на горелката.

    https://ru-clip.net/video/FtIzl0uMs9...-vaillant.html

    Какво мислите, дали си заслужава инвестицията в заместването на оригиналният КалорМатик?

    Поздрави

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #5

    Отговор: Заместител оригинален стаен термостат за Вайлант ТурбоТек Плюс

    Здравейте,

    Никой ли не може да изрази поне впечатление пък дай боже и мнение ако се е сблъсквал с този изключително рядък модел по съвместимост с Вайлант даваш възможност за дистанционно командване със смартфон?
    Би ли бил той полезен заместител на оригиналните терморегулатори /на безбожна стойност/ на бранда?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на седмичен стаен термостат
    От frik във форум Отопление
    Отговори: 230
    Последно: 15-11-23, 12:53
  2. Стаен терморегулатор CR 100
    От mhifjme във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-11-17, 18:30
  3. Газор котел Вайлант - проблем
    От imanqma300 във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-12-14, 13:02
  4. продавам 2 стаен люлин 6
    От gligi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 19:20
  5. Отговори: 5
    Последно: 11-02-10, 11:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе