Страница 1 от 16 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 231
Like Tree55Одобрявам

Избор на седмичен стаен термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1

    Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте, изчетох доста теми от форума, но не намерих достатъчно инфо по въпроса. Моля да ми препоръчате седмичен програмируем термостат за газов котел. Изискванията ми са да е безжичен он/оф, да има поне 4 нива на температурен контрол в едно денонощие и да може да се програмира за всеки ден от седмицата.

    Колебая се между следните модели:
    1.Salus RT500RF
    2.Bisolid TH-1310P-RF
    3.Tesy EG 2921
    4.Computherm Q7RF

    За модела на Теси няма никаква информация в интернет за характеристиките му. Само някаква пошла информация. За него не знам колко температурни нива може да му се задават в едно денонощие.
    Ако има по-добри модели от тези ще се радвам ако споделите. Бюджета ми за термостат е до 170лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #2

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравей,
    И аз съм в същата дилема. В момента ползвам жичен Auraton 2025 и си търся нещо подобно безжично с настройка на хистерезиса.
    За EG 2921 само хубави неща съм чувал, много го хвалят по форумите.

    Sent from my YOGA Tablet 2-1050F using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Пред мен вече не стои тази дилема. Купих си модела на Computherm Q7RF. Ще видя как се държи. От форума не получих никаква помощ по този въпрос, а всеки има термостат и може да даде мнение. Както и да е. За модела на Теси вярно във форума има доста положителни мнения, но не го взех защото според мен е вече остарял модел. Поддържал бил само два температурни интервала в едно денонощие (комфортен и икономичен). За мен това е недостатъчно и за това го отхвърлих като вариант. Този който взех е със 6. Има за регулиране на хистерезиса до 0,1гр. , калибриране на температурата и доста други неща. Налична е подробна документация за настройка и монтаж. Нещо, което просто отсъства при Теси. Освен това е по-евтин от Теси с 40лв. Монтирах си го сам и вече работи.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #4

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Добър избор си направил. Аз се бях хвърлил на тесито, доста симпатичен е, дори и стар модел, но май ще взема този. Наистина няма описание на по-финия тюнинг. Computherm-а изглежда лесен за конфигуриране. Шумно ли му е релето?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #5

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    ... еми когато е тихо в стаята го чувам когато щраква, но това не ме притеснява тъй като там не се спи.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Какви шумове имате от термостатите. Аз съм с оригиналното жично управление CRD100 на Имергаз за моя котел и няма абсолютно никакъв шум. Иначе това с повече от 2 температурни режима звучи много добре. До сега не бях чувал да има такива. Сигурно са се появили по-скоро на пазара. Моят котел е вече на 8г. и тогава нямаше такива. Отделно, че изрично пишеше, че трябва да работи с фирменото жично управление.
    На мен лично ми трябват 3 - топъл, икономичен и нощен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #7

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Аз съм с жичен, трябва да премина към безжичен модел.
    Иначе ето го тесито, не че спека е по-подробен.
    http://www.giacomini.fr/Documents/K480P.pdf

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #8

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Какви шумове имате от термостатите. Аз съм с оригиналното жично управление CRD100 на Имергаз за моя котел и няма абсолютно никакъв шум.
    Твоя термостат е с модулация и в него няма реле. За това е безшумен. Аз говоря за термостат по он/оф.Термостата който е монтиран в някоя стая е безшумен, но неговия приемен модул който се монтира на самия котел не е. В него има електромагнитно реле, което управлява котела. Когато включва и изключва се чува едно леко щракване, но това е съвсем нормално. Всички са така. Пак казвам че трябва в стаята да е пълна тишина за да го чуя.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ....това с повече от 2 температурни режима звучи много добре. До сега не бях чувал да има такива. Сигурно са се появили по-скоро на пазара. Моят котел е вече на 8г. и тогава нямаше такива. Отделно, че изрично пишеше, че трябва да работи с фирменото жично управление.
    На мен лично ми трябват 3 - топъл, икономичен и нощен.
    Има, има. За това казах че Теси е остарял модел. В днешно време повечето модели са с по 4 температурни режима, а има и с по 6 като моя. Говоря за 6 свободно избираеми температурни режима за едно денонощие. На всеки един от тях може да се зададе каквато искам температура през стъпка 0,5гр. Може да се програмира за всеки един ден от седмицата по отделно или на веднъж. Има много хубава функция COPY, която копира дневна програма и я прехвърля на друг ден. Между другото модела на Теси е спрян от Производство. Така казаха от Теси, вече няма да го доставят.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ... Аз съм с оригиналното жично управление CRD100 на Имергаз за моя котел....Отделно, че изрично пишеше, че трябва да работи с фирменото жично управление.
    Ако ще се управлява по он/оф може със всякакъв термостат със електромагнитно реле в него. Ако обаче ще се управлява с модулация трябва да е на самата фирма производител на котела. За Имергаз това е CAR V2 - безжичен седмичен стаен термостат с модулация. За скромната цена от 402лв. За мен това е неоправдано.


    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    Аз съм с жичен, трябва да премина към безжичен модел.
    Иначе ето го тесито, не че спека е по-подробен.
    http://www.giacomini.fr/Documents/K480P.pdf
    Колега, това ако е подробна спецификация... Трябва да видиш на Computherm, цяла книжка със всички настройки, технически характеристики и начин на монтаж.
    Този пост е редактиран от frik; 09-10-16 в 11:04.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #9

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Очакват се нови модели термостати с 48 температурни нива - на всеки половин час можеш да си настройваш различна температура. Подобно на мегапикселите на камерите.
    Термостатът на Теси не е спрян от производство, а спряха да го внасят. Като приключиха бизнеса с газовите котли, решиха че няма нужда да внасят термостати, а то това си е съвсем отделен бизнес - само аз им купувах по няколко десетки на година за пелетни котли и горелки. Много лесно меню, което не затруднява и най-изостаналите в техническо отношение пенсионери. По мое мнение за едно средностатистическо изолирано жилище трудно може да се докаже необходимост от повече от 2 температурни нива, а ако е с подово отопление, дори и 2 нива са много. Реално Теси EG2921, Tybox (на Immergas) както и повечето "остарели" модели имат 3 температурни нива, като се включи и защитата от замръзване. В изолирано жилище стайната температура пада бавно, не повече от 2-3 градуса на ден и 4-5-6 температурни нива ми изглеждат напълно излишни, но пък доста усложняват менюто и естествено дебелината на книжката с инструкции.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #10

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Очакват се нови модели термостати с 48 температурни нива - на всеки половин час можеш да си настройваш различна температура. Подобно на мегапикселите на камерите.
    Термостатът на Теси не е спрян от производство, а спряха да го внасят. Като приключиха бизнеса с газовите котли, решиха че няма нужда да внасят термостати, а то това си е съвсем отделен бизнес - само аз им купувах по няколко десетки на година за пелетни котли и горелки. Много лесно меню, което не затруднява и най-изостаналите в техническо отношение пенсионери. По мое мнение за едно средностатистическо изолирано жилище трудно може да се докаже необходимост от повече от 2 температурни нива, а ако е с подово отопление, дори и 2 нива са много. Реално Теси EG2921, Tybox (на Immergas) както и повечето "остарели" модели имат 3 температурни нива, като се включи и защитата от замръзване. В изолирано жилище стайната температура пада бавно, не повече от 2-3 градуса на ден и 4-5-6 температурни нива ми изглеждат напълно излишни, но пък доста усложняват менюто и естествено дебелината на книжката с инструкции.
    Аз пък не мисля така. Всеки сам си решава за себе си. Не всички са със добре изолирани жилища. По-добре да ги има тези 4-5-6 нива отколкото да ги няма. Пък дали ще се използват не е задължително. Хайде да отхвърляме всичко ново и да купуваме стари неща с по-малко възможности вместо нещо ново, което е с повече възможности и най-важното - доста по-тънка цена.
    Този пост е редактиран от frik; 09-10-16 в 13:18.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #11

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Ами обикновено китайските стоки са по-евтини от италианските, да не говорим за немските. Има и още по-евтини китайчета, пак с толкова сложно меню. Дай пример как ползваш при теб тези 6 температурни нива в дневната програма?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #12

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Казах, че не е задължително да се използват. По-добре да ги има дори да не ми трябват отколкото да ги няма и да ми трябват. На мен лично ми трябват само 4 нива. Не всичко китайско е лошо. И никъде не съм казал че менюто е сложно. За мен е изключително просто. Веднъж прочетох документацията и вече нямам нужда от нея.
    Този пост е редактиран от frik; 09-10-16 в 15:12.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #13

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Термостатът на Теси не е спрян от производство, а спряха да го внасят. Като приключиха бизнеса с газовите котли, решиха че няма нужда да внасят термостати, а то това си е съвсем отделен бизнес - само аз им купувах по няколко десетки на година за пелетни котли и горелки.
    Здравей Lazar,
    В този случай може ли да дадеш малко повече инфомация за Tesy EG 2921?
    Има ли възможност за настройка на хистерезис?
    В какви граници?
    Калибрация на термометъра и точността му?
    Шум? Питам, защото моя щтрака като ПеВе...
    Евентуално от къде мога да го намеря.

    Мисля да го поставям на газов котел Ariston [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)] Clas 24 FF (мисля некондензен), неподържащ по-сложни термостати а само On/Off. [/COLOR]
    Този пост е редактиран от sevastaki; 10-10-16 в 12:47. Причина: пояснения

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #14

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Хистерезисът не се настройва, не знам защо е нужно това. Калибрира се с 4 градуса нагоре и надолу. Не знам дали може някъде да се намери - от месеци не се предлага от Теси, ако някъде има залежала бройка, не знам. Много подобен на него е Tibox

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #15

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Tybox изглежда добре. Можеш ли да ме насочиш към вносител или читав продавач?

    Sent from my YOGA Tablet 2-1050F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 16 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Седмичен програматор за Din шина
    От aandreev76 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-15, 05:45
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-11-13, 14:49
  3. СОТ + Седмичен електронен програматор
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 28-08-12, 08:25
  4. Продавам ON/OFF седмичен програматор.
    От niko_nil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-12, 19:37
  5. продавам 2 стаен люлин 6
    От gligi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе