Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Термостати Nest

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #1

    Термостати Nest

    Привет, обръщам се към вас отново за съдействие. Имам изградено подово отопление Rehau и поставени кабели за монтац на термостати NEA HT 230V. Понеже не съм добре с главата, в момента се оглеждам за поставяне на Smart thermostat Nest. Имам изградена мрежа за три термостата, но смятам да сложа още един. Въпроса ми е тъй като не се предлагат официално в България мога ли да ги ползвам? До колкото виждам има възможност да се управляват до две ел. задвижки от един термостат? Спордед инструкцията, която прилагам възможно ли е да се ползва за целта, която искам да постигна? С тези термостати необходим ли ми е и допълнителен термостат за контрол на газовия котел? Гледам, че за да работи газовия котел с Nest-a, трябва да подържда OpenTherm. Кой котел подържа такъв протокол?
    https://nest.com/support/images/misc...l-Guide-UK.pdf
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Термостати Nest

    А защо не ползваш безжични NEA Smart

  4. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #3

    Отговор: Термостати Nest

    Защото управлението на задвижките, което трябва да купя струва 800 лв. До колкото разбирам, за да ползвам термостатите на Nest, мога да купя и колектора от 200 лв. Т.е. Инвестицията ще е почти същата, но Nest ми се струват в пъти по - яки.

  5. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #4

    Отговор: Термостати Nest

    Никой ли няма идея как да го направя. С това https://orenda-therm.com/product/baz...au-nea-hc-230v ще стане ли?
    Това е упътването - https://nest.com/support/images/misc...n-Guide-UK.pdf
    Този пост е редактиран от a.iliev; 13-08-19 в 21:08.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Отговор: Термостати Nest

    Сигурен съм, че се майтапиш

  7. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #6

    Отговор: Термостати Nest

    За кое?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #7

    Отговор: Термостати Nest

    Ще работи според мен няма да има никакви проблеми. В ръководството ясно е написано че хийт линка има изход кол фор хийт което е нормално все пак това е почти универсален термостат т.е. неста като каже на тая кутийка че е студено тя подава сигнал за ипълнение в твоя случай това нещо на рехау което от своя страна пък може да командва 6 задвижки

  10. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #8

    Отговор: Термостати Nest

    Благодаря за отговора и аз така мислех, но тъй като не съм вещ хич в тия работи, реших да се допитам. Според упътването, може да командва 15 задвижки и 6 термостата. Поръчвам значи, че са на промоция :D
    Този пост е редактиран от a.iliev; 14-08-19 в 21:01.

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #9

    Отговор: Термостати Nest

    Само да уточня че в случая неста ще ти командва рехауто а не котела. В този случай правиш котела на определена температура на водата и той да следи само нея. А рехауто ще контролира дебитите по кръговете. Но според мен си вземи един нест щото не е ясно изобщо кое как ти е направено иначе няма логика да не работи

  12. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #10

    Отговор: Термостати Nest

    При самия монтаж на подовото кръговете са направени за фа отговарят на помещенията. Сигурно ли е че няма да може и да се контролира котела с нест-а, тъй като до колкото се орентирам има иводо и за свързване с котел? Или поне с един от тях?

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #11

    Отговор: Термостати Nest

    Еми може да пробваш с хийтлинка да вържеш котела ама се губи смисъла щото той може да се командва от един нест който ще е в една стая. А с оная работа на рехау ще си командваш всяка стая с различен нест той ще командва задвижките за отделните стаи а котела само ще поддържа определена температура на водата. Затова ти казах вземи си един нест вземи си задвижки вземи онова на рехау и ако всичко е наред ще си вземеш нестове за всички стаи щото винаги може нещо да се обърка примерно хийтлинка може да не комуникира правилно с онова нещо на рехауто затова може да си вземеш неста да го пробваш с котела все пак си е риск ако ти се свидят кинтите не пробвай

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #12

    Отговор: Термостати Nest

    Ще поръчам наистина един, ако нещата се случват, както трябва ще поръчам и останалите. Но мен ме притеснява, че това като ще комуникира само със задвижките, как ще спира котела, защото в един момента, ако всички задвижки са затворени, как ще разбере котела, че ще трябва и той да спре..

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: Термостати Nest

    По температурата на връщащата се вода.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #14

    Отговор: Термостати Nest

    много лесно нали ти казах котела ти ще спира по температура на водата. Примерно ти си с подово нагласяш го на 35 градуса тогава всички задвижки са отворени котела работи и нагрява водата когато достгне температурата спира това е единия сценарий втория сценарий е когато неста каже че е достигната температурата онова нещо на рехау задейства задвижката потока спира котела работи но бързо достига предварително нагласената температура и спира това не е проблем за котела той е автоматизиран все пак по дифолт. Но както ти казах вземи един нест не бързай могат да се объркат много неща макар че той е универсален мен единствено ме притесняват задвижките ако имат само положение отворено затворено няма да има проблем. но тази кутия на рехау която си постнал си е част от някаква си тяхна система с термостати и ако нейните термостатати дават дискретни сигнали в зависимост от температурата и задвижката плавно да се затваря тогава може да има проблем не съм наясно какви са тия задвижки но може да пробваш. Аз по принцип съм против всякакви автоматизации но ако имаш мерак пробвай смело все пак човек дори и да сгреши важното е че е имал желание и е опитал. Едно време когато излезнаха на мода тия лед ленти и осветления бях дал един куп пари за ленти радио управлявани димери от ибей щото в БГ нямаше нищо но мина време всичко се поразвали и вече ме мързи да се катеря по таваните да сменям каквото и да е било затова аз обичам простите неща без много усложнения.

  18. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #15

    Отговор: Термостати Nest

    Не ми говори за осветление, дадох за Philips Hue почти 3 бона :D. Да не отиваме в друга посока, поръчвам един, пък каквото излезе, ако не стане, все пак си имам на рехау термостати и ще си ги ползвам тях. Благодаря отново за съпорта.
    Жалко, че Лазар не се включи, за да обясни защо аз се ебавам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Premiere Pro CC 2018 nest на sequences
    От trombocit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-04-18, 11:46
  2. Термостати за подово отопление
    От KPAHK във форум Отопление
    Отговори: 27
    Последно: 07-12-17, 01:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе