Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39
Like Tree6Одобрявам

Термостати Nest

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #16

    Отговор: Термостати Nest

    Ако котела се управлява само по температура на водата се обезсмисля цялата идея за автоматизация. Язък за хвърлените пари. По мое мнение този метод на управление е възможно най-лошият, когато става въпрос за малка битова инсталация.
    tony34al одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    8
    #17

    Отговор: Термостати Nest

    Здравейте, тъй като и аз съм на вълна избор на управление на подово. Какво ви е мнението за безжичната система, REHAU SMART NEA и съответно Honeywell EVOHOME. Аз като основна разлика виждам че при рехау всеки термостат се управлява от самостоятелно там където се намира, докато при евохоум всички термостати се управляват от едно устройство централно, тоест термостатите само отчитат данни и няма възможност от самия термостат да си нагласяш температурата. Какво ви е мнението за двете системи и коя препоръчвате. Иначе относно мнението на Лазар, предполагам, че има предвид, че всяка система я правят малко или много по различен начин и може да няма съвместимвост и коректна работа междурехауто и неста. Както е с тръбата Rautherm S, рехау, направена е в нестандартно ф17, за да не се използват фитинги на други марки-ментета, а да е съвместима само с рехауски.
    Този пост е редактиран от KIKOMAN; 19-08-19 в 08:40.

  4. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #18

    Отговор: Термостати Nest

    Пичове, дойде момента на монтажа на термостатите Nest. Закупих 3 броя преди време, заедно с базовата станция на Rehau. Имам няколко въпроса, тъй като при свързването не успях да подкарам задвижката да се отваря/затваря(или така си мисля).
    1. От базовата станция подавам ток към heat link-a. От heat link-a, koй изход трябва да използвам, за да подкарам задвижката? https://nest.com/support/images/misc...l-Guide-UK.pdf
    2. Издава ли някакъв звук задвижката, тъй като чувам само "цък" от heat link-a, при промяна на температурата, но нищо не се случва със задвижката.
    3. Как мога да тествам самата задвижка работи ли?
    4. Когато не е напълнена инсталацията, задвижката работи ли?
    Предполагам с отговорите ви ще възникнат и други въпроси.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #19

    Отговор: Термостати Nest

    Изчакай 3-4 минути

  6. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #20

    Отговор: Термостати Nest

    Наистина не изчаквах. Ще пробвам утре отново. Благодаря за сега.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #21

    Термостати Nest

    За съжаление не реагира задвижката... Нужна ми е още помощ. Базовата станция е 230V u задвижките също. Как мога да разбера стига ли ток до нея.
    Моля за съвет как да я свържа с heat link-a, щото и там може да е проблема.

    И пак да питам. Задвижката ще работи ли ако няма вода,?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от a.iliev; 04-10-20 в 15:28.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #22

    Отговор: Термостати Nest

    Отново започвам да досаждам... с надеждата, че някой от тук знаещите ще отговори.
    Така, прилагам схемите и на двата продукта, и знам, че аз не правя нещо като хората. Видно от схемата heat link-a, аз трябва да получа захранване от друго място и да го свържа с n и l към станцията, но аз получавам ток от станцията. Как трябва да бъде свързано в такъв случай? L към 2 и 3 към L?



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #23

    Отговор: Термостати Nest

    Напрежение трябва да подадеш на L и на 2 и после трябва да свържеш 3 и 9(на рехауското нещо) ноооооооо не мога да гарантирам за вярност и при всички случай провери дали този вход 9(на рехауското нещо) поддържа 220волта за да не изгориш платката!!!

  11. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #24

    Отговор: Термостати Nest

    За да захраня heat linka-а взимам ток от 9 (рехау)? Затова се чудя как трябва да стане.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #25

    Отговор: Термостати Nest

    Според мен трябва да е обратното от хиит линка да захранваш 9(рехау)

  13. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #26

    Отговор: Термостати Nest

    Ми не е така. Щото рехау го захранвам с 220 v. Ще пробвам 3 по 3. С едните ще захранвам heat link-a с другите 3 ще правя връзката, която ми посочваш. Така вече трябва да стане [emoji39]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #27

    Отговор: Термостати Nest

    В упътването на рехауто на последната страница има картинка на рехауския термостат как се свързва към “9” отвори едно упътване на такъв термостат за да видиш кой изход за какво е и предполагам ще се ориентираш какво да вържеш от нест-а

  16. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #28

    Отговор: Термостати Nest

    То проблема е че упътването им е за техните термостати. И затова се губя в упътването.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #29

    Отговор: Термостати Nest

    Пак изказвам лично мнение в което може да греша,но от неста 3 трябва да отиде на 9(рехау). 9 на рехау е разделено на L/L1,N/L2 и още някакви глупости таааааа 3 от гиит линка трябва да е свързано с L/L1 на рехау и N/L2 трябва да е вързано с “0” или неутрален проводник от захранващата мрежа. Тогава при сигнал от неста към хиит линка че има нужда от отопление ще пуска ток към L/L1 и магията би трябвало да стане

    - - - - - - - - - -

    И отделно “9” на рехау са HZ(heating zones) предполагам управляваш повече от една? Всеки нест трябва да е вързан към съответната зона/и за да ги управлява индивидуално.

  18. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #30

    Отговор: Термостати Nest

    А това с 0 как да го направя?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Premiere Pro CC 2018 nest на sequences
    От trombocit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-04-18, 10:46
  2. Термостати за подово отопление
    От KPAHK във форум Отопление
    Отговори: 27
    Последно: 07-12-17, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе