Резултати от 1 до 3 от общо 3

Опит от използване на Термопомпени бойлери и други .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #1

    Опит от използване на Термопомпени бойлери и други .

    Здравейте !

    Имаме 150 лтр бойлер с лява серпентина . Сметки за ток през лятото -доста дебели -стигат и до 180 кинта .
    Имах съвети да включа соларен комплект .Не съм се отказал от този вариант ,но ми попадна този термопомпен бойлер евтинджос е .
    Термопомпен бойлер RS xx WA1

    Има условие външното тяло да е макс дистанция 2.5 мтр от водосъдържателя. Имам огромна тераса на 1 вия етаж...Може и да го цопна някъде .
    Имам следните питания :
    1) Някой има ли опит с този бойлер и въобще с бойлери навън?
    2) Удачно ли е да се върже този бойлер към сега съществуващия !?
    вариант А ) затворен кръг термопомпен бойлер и серпентината на сегашния
    вариант Б ) Термопомпения Бойлер да се включи последователно на сегашния - 1ва степен водата се подгрява в него и после се вкарва във входа на сегашния и евентуално се доподгрява . !?
    Тази фирма предлагат и соларни комплекти .

    Нямам идея как се извършва топлообмена на този бойлер - около водосъдържателя или вътре в него .

    2) Някой има ли опит от други термопомпени бойлери !? Има един на бурнит със серпентина за малко над 2000 лв . 200 лтр ...Мога да го вържа със въздуховоди и някак си да пречупва въздуха и вади малко влага .

    Всеки съвет е добре приет . В карантина съм...т.е имам време да чета, отговарям и запаси за почерпка. виртуални и натурални . хахаха .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Опит от използване на Термопомпени бойлери и други .

    Бойлерът не трябва да е навън, а вътре, а само външното тяло да е навън, като връзката между тях е фреонова.. Не знам защо искаш да връзваш двата бойлера последователно? Вземи си по-големия и карай само с него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #3

    Отговор: Опит от използване на Термопомпени бойлери и други .

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Бойлерът не трябва да е навън, а вътре, а само външното тяло да е навън, като връзката между тях е фреонова.. Не знам защо искаш да връзваш двата бойлера последователно? Вземи си по-големия и карай само с него.
    Единствената причина за това е ,че разстоянието между външното тяло и водосъдържателя трябвало да бъде до 2 .5 мтр ,което за моя случай е абсолютно неизпълнимо. При мене част от терасата е остъклена ...За външното разположение ме посъветваха от фирмата доставчик...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термопомпени бойлери
    От Ventsislav Negentsov във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-07-19, 09:50
  2. Термопомпени системи на Mitsubishi Electric Въздух – Вода от Ecodan
    От kod във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-15, 18:00
  3. бойлери със серпентина
    От ilenes във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-11, 08:09
  4. Термопомпени бойлери
    От denuchi във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-07-08, 13:08
  5. Термопомпени бойлери
    От markoni_bg във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-05-08, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе