Резултати от 1 до 2 от общо 2

Изграждане на нова инсталация и избор на газово котле

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    7
    #1

    Red face Изграждане на нова инсталация и избор на газово котле

    Здравейте,

    Предстои ми изграждане на нова инсталация с радиатори и медни тръби по стените, с цел да няма къртене, а само да се прекарат тръбите през стените. Сградата е с тухла и външна изолация, като на някой стени има и вътрешна (минерална вата, затворена с картон), но може би ще бъде премахната след време.

    Прилагам груба скица, която направих:



    Газовото котле ще бъде поставено в гаража, който се намира под кухнята и тръбите ще бъдат изкарани през малкото мокро помещение (за топла вода и парно). От там ще тръгнат по стените и ще опишат целия апартамент, като преходите ще се правят под външните врати, които са точно сменени и ми е останало празно пространство да вложа тръбите. Няма да има отопление в двете мокри помещения. С жълто съм отбелязал от къде ще минат тръбите по стените.

    Със зелено съм маркирал местата на радиаторите, като имам питане за поставянето на 2 от тях:
    - в кухнята искам да го поставя на вътрешната стена, защото може би в бъдеще ще бъдат премахнати прозорците и ще усвоим пространството на балкона, които е с дограма в момента. Има ли смисъл да поставям радиатора под прозореца или да го оставя на стената и в последствие да го преместя на балкона?
    - в хола имам съвсем малък прозорец, точно до кухнята. Има ли нужда да поставям радиатор и под този прозорец?

    Може ли да ми кажете какви/брой алуминиеви радиатори (ребра) са ми необходими за всяка стая и съответно какъв кондензен котел да взема? И какъв стаен термостат да избера за него?

    Ще се радвам, ако ми препоръчате фирма в София за изграждането на проекта.

    Благодаря предварително!

    ПС: имам идея тръбите да бъдат скрити в такъв тип перваз, някой има ли опит с тях? https://www.facebook.com/pellasx.bg/...0148875900620/
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от rkovachev; 01-09-20 в 17:08.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    7
    #2

    Отговор: Изграждане на нова инсталация и избор на газово котле

    За сега съм се спрял на Termet и новия на Ferroli - BLUEHELIX TECH RRT 24 C. Ще се радвам, ако някой може да сподели мнение за последния.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 10-09-18, 12:48
  2. Проблем с газово котле Теси
    От peterpan123 във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-15, 17:32
  3. Отговори: 24
    Последно: 24-11-14, 11:21
  4. Отговори: 8
    Последно: 10-06-13, 21:40
  5. проблем с газово котле
    От valdess във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 30-09-10, 22:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе