Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree2Одобрявам

Термостат PS THERMO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    7
    #1

    Термостат PS THERMO

    Здравейте,

    Предстои ми изграждане на нова инсталация и в момента избирам подходящ термостат. Разглеждам въпросният PS THERMO (https://prosmartsystem.com/bg/ps-thermo) на proSmart и не мога да разбера дали е обикновен on/off или модулиращ.

    Съжалявам за глупавия въпрос, но не мога да се ориентирам... Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Не ми се вярва универсално устройство за различни видове контрол да има вградена логика да управлява по модулация точно определен котел. Най-вероятно е он-оф.
    Lazar одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Термостат PS THERMO

    On-off е, потвърди производителя

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Термостат PS THERMO

    От това, което прочетох, всички OpenTherm устройства са модулиращи, като примерно tado.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Отговор: Термостат PS THERMO

    В повечето случаи само на теория

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Без да претендирам за нещо, поне за съвременните газови котли си мисля, че са така направени, че коректно и напълно съвместимо управление с модулация да е възможно само с фирмените за модела стайни управления.
    Lazar одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Ето пример с VIessmann - https://www.viessmann.co.uk/resident...mann-apps/tado

    Няколко от големите марки използват OpenTherm и са съвместими и с други термостати.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #8

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Кои от големите марки използват OpenTherm? В крайна сметка модулиращ стаен термостат ли търсиш за бъдещия си котел или ще ни разкажеш за он/оф регулиране със смарт термоглави?

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Термостат PS THERMO

    До колкото прочетох мисля, че Viessmann и Vaillant използват или са съвместими с OpenTherm. Кажи, ако бъркам, може и да не съм разбрал правилно.

    За сега съм се спрял на един модулиращ термостат с ръчни глави. Чудя се дали има голям смисъл от инвестицията за смарт глави. Ако избера някой OpenTherm термостат, в бъдеще ще мога да взема и отделно термоглави. Разглеждах и он/оф системи и Homematic IP ми се стори добре направен. Имате ли някакви наблюдения върху тях.

    Но първо трябва и котел да си избера. За сега съм се спрял на Termet, Viessmann и Vaillant, като също така ми предлагат на много добра цена новия на Ferroli - BLUEHELIX TECH RRT 24 C. Той има собствен модулиращ термостат също на доста добра цена. Чета, че италианските си имат своите проблеми, и започвам да влизам в омагьосан кръг. Ще се радвам, ако може да ме насочиш към правилния избор или да ми дадеш насоки.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Прочети повече. Никой от големите Бош, Вайлант, Висман, Волф не може да си позволи да разчита на бъгавия OpenTherm протокол. Имат си свои, които работят много по-добре. Отделно, че нямат никакъв интерес да са съвместими, по-добре им е да продават собствени устройства с котлите си, а по- този начин гарантират и безпроблемната им работа. Единствено Висман имат проблем, че налаганото в БГ дръвце модел 100 не е съвместимо с техния протокол. И защо го правят - не знам. Та за него се опитват да лансират, че работи с OpenTherm, ама опитът показва друго. Така че, ако изборът в твоя регион се свежда до марките, които си изброил и наистина искаш да имаш модулиращ стаен термостат, то твоята марка е Вайлант. Запомни, че ако искаш модулираш термостат, той трябва да е от същата марка, като котела.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #11

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Той май бърка това, за което ние му говорим - програмируемо управление на кондензен газов котел според стайната температура с пълен контрол над работата му, функции, настройки, модулация (промяна в мощността, с която работи котела). Термоглави нямат нищо общо с това. Предполагам има предвид разни универсални управления на комбинация от уреди, термоглави и подобни.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    2
    #12

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Здравейте,
    За да не отварям нова тема ще попитам тук. От една година съм с газов котел Bosch condens 2300W. Човекът, който го монтира му беше за първи път да работи с тази марка и сложи стаен термостат Computherm Q3 RF wireless digital.
    Въпросът ми е удачен ли е този термостат за конкретното котле или трябва да го заменя с друг? Работи ли котлето в модулация и ако не, то какво управление да купя?
    Благодаря ви предварително за отделеното време

  16. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #13

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Котела ти работи с този стаен термостат в режим on/off. Котела ти пак модулира около зададената температура на водата, но за по прецизен контрол трябва да е термостат на Бош. Там обаче цената въобще няма да ти хареса. Аз за себе си съм решил, че няма да ползвам техния термостат, защото разликата в цената от икономия на газ, ще избия трудно - това е лично мнение и никого не ангажирам с него.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #14

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Модулация по температура на водата прави и най-тъпия котел на твърдо гориво. Повечето газови котли също могат само тази модулация, което е смешно за уж интелигентен кондензен котел. Но наистина повечето само това могат. Модулацията по стайна температура е нещо съвсем друго откъм комфорт и възможности (не говоря за икономии) и да не се използват тези възможности заради едни 100лв разлика - за мене е кощунство, за други може да е все тая. За протокола CR100 струва 239лв

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    2
    #15

    Отговор: Термостат PS THERMO

    Благодаря за отговорите, момчета. Имам едно питане. В описанието на продукта Bosch CR 100 пише, че е съвместим е тези модели котлета:
    Bosch Condens 2500 W
    Bosch Condens 3000 W/FM
    Bosch Condens 5000 W/FM
    Bosch Condens 7000 W

    Това трябва ли да ме притеснява дали ще работи с Bosch condens 2300W?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термостат KP4L1
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 09-04-17, 13:51
  2. Термостат за хладилник NEO BCG-260
    От stiv във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-16, 12:33
  3. термостат за хладилник neo bc-100
    От hari78 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-07-16, 08:00
  4. пелетна камина rittum thermo 20
    От chocho1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 05-11-15, 11:18
  5. Термостат за AEG САНТО ?
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-13, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе