Резултати от 1 до 3 от общо 3

свързване на котел на ток към система с газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #1

    свързване на котел на ток към система с газов котел

    Здравейте, имам нужда от съвет относно свързването на котел на ток към инсталация с газов котел. Инсталацията е с хидравличен изравнител и две външни помпи (основна за отоплението на къщата и втора за отоплението на работилница). Газовия котел е едноконтурен и ползва неговата помпа за БГВ (в момента грея бойлера на ток).

    Интересува ме възможно ли е да оствя крановете на двата котела ‚отворени‘ и да избирам кой кога да работи или трябва физически да спирам и пускам според това кой ще се ползва за отоплението. За сега смятам да оставя котела на ток за основен, но ‚когато‘ падне газта ми се иска да могат да работят в паралел - тока през ноща, газовия през деня без да слизам в котелното да въртя крановете. И двата котела са viessman.

    И още един въпрос, в момента имам свързан магнитен филтър на връщащате се вода към газовия котел и не знам дали да го оставя там или да го изместя, така че да е на ‚общата‘ връщаща се вода.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: свързване на котел на ток към система с газов котел

    Няма нужда да затваряш кранове, но трябва след всеки котел да монтираш възвратна клапа. Магнитния филтър е по-добре на общата тръба

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #3

    Отговор: свързване на котел на ток към система с газов котел

    мерси Лазаре

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 13-11-21, 14:47
  2. Неработеща система - газов котел и парно
    От Vail във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 20-12-18, 11:31
  3. Отговори: 24
    Последно: 19-03-17, 10:14
  4. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 22:27
  5. Отговори: 16
    Последно: 07-04-11, 19:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе