Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree10Одобрявам

Препоръка за конвектор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #16

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Цитат Първоначално публикувано от andreygg Виж публикацията
    Airelec Basic е с механичен термостат. Airelec Tactic е с електронен термостат /по-добрия вариант/.
    Това е вярно само НАПОЛОВИНА.Старите модели на Basic, бяха с механичен но съгласно ERP 2018(директива свързана с енергийната ефективност) такива не се произвеждат или ако се не са за Европейския пазар(Аналогия с Конвенционалните газови котли).Новите Airelec Basic са с Електронен термостат.
    andreygg одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #17

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Цитат Първоначално публикувано от andreygg Виж публикацията
    Airelec Basic е с механичен термостат. Airelec Tactic е с електронен термостат /по-добрия вариант/.
    И двата са ми Basic Pro и двата са с електронен термостат.
    Единият е 1500 вата, другият е 2000 вата. Купувал съм ги 2022 година.
    HRS9 одобрява това.

  4. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #18

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Днес ще купувам конвектора.
    Иска да попитам, машината изсушава ли много въздух в стаята?

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

    Купих AIRELEC BASIC PRO 2000w.

    Изчетох книжката, но, не разбирам едно:

    Задавам режим на 25 градуса.
    НЕ избирам режим ЕC ( икономичен).
    Просто натискам бутона mode, докато се появят двете празни червени чертички и настройвам на 25 гр.

    След известно време, влизам в стаята и виждам, че има промяна на дисплея -идикациите на градусите ги няма и са заменени със символа EC.

    Не искам да ползвам икономичен режим, а нормален. Да си държи зададени градуси.
    Този пост е редактиран от Legal76; 04-02-23 в 14:25.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #19

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Той и икономичния режим си държи зададените градуси, на Airelec Tactics Pro по подразбиране тази стойност е 3 градуса под температурата на комфорт,предполагам че и при Basic Pro е същото(отделно от това може да се програмира точно на какви градуси да работи и икономичния режим - в книжката е описано как става).Ако не успееш да се справиш с ръчната настройка да фиксираш режим - КОМФОРТ, просто задай 3 градуса по-висока температура.Аз лично, след като включих уреда имах проблем с настройката, но след 10,15 минути тестове, всичко си дойде на мястото и ти ще свикнеш, сигурен съм - със здраве да си ползваш уреда, наистина е качествен.
    dokazruk одобрява това.

  6. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    63
    #20

    Препоръка за конвектор.

    Въпрос към имащите Аирлек:
    Предвид че не виждам в описанието да има управление през интернет, може ли някой да пробва да го дръпне от контакта направо и след като го включи, да видим дали ще тръгне да работи. Имам климатик който като му се възстанови захранването и се връща в стендбай.
    Идеята е да му сложа смарт контакт, че на село днес -12. Докато стопли печката минаха два часа [emoji3]

    Ps. Заслужава ли си да дам 250 лева повече за инфрачервен или лъчист...не знам кое е правилно
    Този пост е редактиран от hgeorgiev; 11-02-23 в 10:40.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #21

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Цитат Първоначално публикувано от hgeorgiev Виж публикацията
    Въпрос към имащите Аирлек:
    Предвид че не виждам в описанието да има управление през интернет, може ли някой да пробва да го дръпне от контакта направо и след като го включи, да видим дали ще тръгне да работи. Имам климатик който като му се възстанови захранването и се връща в стендбай.
    Идеята е да му сложа смарт контакт, че на село днес -12. Докато стопли печката минаха два часа [emoji3]

    Ps. Заслужава ли си да дам 250 лева повече за инфрачервен или лъчист...не знам кое е правилно
    Принципно тръгва, и то на последната настройка.Тъй като не мога да намеря книжката в момента обаче, възможно е да има лимит тази памет.Относно инфрачервеното и лъчисто отопление е хубаво да прочетеш по-внимателно, защото този вид отопление има своите специфики и след като се запознаеш с тях да решиш дали би ти допаднало това или не.За по-сигурно е хубаво да ти демонстрират или ползватели или в шоурум евентуално.А за цената трудно някой може да каже с точност, защото има хора за които 250 лева са много и такива за които това е просто един ОБЯД.Виж моделите на Атлантик, мисля че те имаха опция за интернет управление.
    hgeorgiev одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    63
    #22

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Да. Атлантик имат. Мой познат много ги хвали. Обаче гледам че тук лошо мнение за Аерлека няма. За това се насочих към тях.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #23

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Новите модели с цифровите контролери си забравят всичко, щом им се спре захранването!
    Така си е написано и в Упътването - PRO operational short leaflet .pdf (airelec.bg)
    След пускане на захранването вероятно тръгват на някаква стандартна програма с високи градуси. Колко точно - да кажат собствениците на тези "френски" чудесии.
    Старите модели Tactic без Pro (какво им е про-то не разбрах) с потенциометрите и електронен термостат нямат програми, но си включват без проблем, ако сте ги оставили активни. Имат други недостатъци, но ако са изправни топлят доволно.
    Не вярвам (по-точно не помня дали) на Atlantic контролерите са по-различни.
    Погледнете и българските дали няма да ти допаднат. Преди точно година четох на всичките ръководствата, но подробности не помня.
    Останал ми е спомен, че конвекторите на Eldom имаха най-читави контролери с доста полезни настройки. Но как са с надеждността няма идея.
    Успех!

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #24

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Цитат Първоначално публикувано от hgeorgiev Виж публикацията
    Да. Атлантик имат. Мой познат много ги хвали. Обаче гледам че тук лошо мнение за Аерлека няма. За това се насочих към тях.
    Аз също не познавам човек, който ги е ползвал и да е останал недоволен с изключение на разхода на електроенергия - но това е така при всички ел.конвектори.Това в никакъв случай обаче не значи че моделите на другите фирми са за подценяване и както те е посъветвал Gena_bs провери дали няма да ти допаднат други машини на които и цената може да е по-ниска.Извинявам се ако съм подвел относно настройките но от личния ми опит, тъй като съм местил конвектора с колелца от стая в стая след изключване на захранването и повторното му включване след няколко минути - нямаше проблем.

  12. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    63
    #25

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Благодаря Ви много. Ще направя един тур утре по техно веригите.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #26

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Цитат Първоначално публикувано от hgeorgiev Виж публикацията
    Благодаря Ви много. Ще направя един тур утре по техно веригите.
    Моля, пожелавам ти успех.
    dokazruk одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #27

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    След кратко използване на машината, потвърждавам, че, AIRELEC BASIC PRO 2000w. изключително добре се държи, като отопля много готино (меко).
    За мен си заслужава всеки 1 лев.
    Благодаря на участниците, които ми го препоръчаха.


    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
    Palev, hgeorgiev и HRS9 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #28

    Отговор: Препоръка за конвектор.

    Цитат Първоначално публикувано от Legal76 Виж публикацията
    След кратко използване на машината, потвърждавам, че, AIRELEC BASIC PRO 2000w. изключително добре се държи, като отопля много готино (меко).
    За мен си заслужава всеки 1 лев.
    Благодаря на участниците, които ми го препоръчаха.


    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
    Справи ли се с настройките за избор на режим?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Конвектор за баня
    От departy във форум Електрическо отопление
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-21, 17:22
  2. Конвектор от Елдом?
    От Stud във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-21, 19:59
  3. Конвектор Елдом
    От kalinbanderov във форум Електрическо отопление
    Отговори: 62
    Последно: 25-06-20, 06:23
  4. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  5. Конвектор или радиатор?
    От getzov във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-09, 12:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе