Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

Конвектор за баня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #1

    Конвектор за баня

    Здравейте,

    зимата в нашата баня се борим за оцеляване. Затова се навеждам на мисълта, да купя един конвектор. Обаче имам няколко въпроса:

    Банята ни е 3кв м / 6.5 куб м.

    1. Проблем ли е ако конвекторът е монтиран над вратата (нямаме на друго място ток, и не ми се иска да къртим плочки Ноември месец.)
    2. В момента имаме кварцова печка, която с мощност 600 w, вдига температурата в банята до около 17-18 градуса, при конвекторните печки дали ще бъде същото съотношение? т.е. колко мощен конвектор трябва да търся?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #2

    Отговор: Конвектор за баня

    Конвектор над вратата няма да върши работа - топлината отива нагоре. Пробвай нещо такова - https://www.technopolis.bg/bg/Ventil...L-274/p/479711

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Конвектор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Конвектор над вратата няма да върши работа - топлината отива нагоре. Пробвай нещо такова - https://www.technopolis.bg/bg/Ventil...L-274/p/479711
    Благодаря!
    Не знам дали аз криво съм разбрал, но за баня+тоалетна не ги тачът много, че не са безопасни.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #4

    Отговор: Конвектор за баня

    Имам модел на Adax точно за баня - 400W, влагоустойчив. Работи без проблем, но се монтира максимум на 15 см от пода.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #5

    Отговор: Конвектор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от departy Виж публикацията
    Здравейте,

    зимата в нашата баня се борим за оцеляване. Затова се навеждам на мисълта, да купя един конвектор. Обаче имам няколко въпроса:

    Банята ни е 3кв м / 6.5 куб м.

    1. Проблем ли е ако конвекторът е монтиран над вратата (нямаме на друго място ток, и не ми се иска да къртим плочки Ноември месец.)
    2. В момента имаме кварцова печка, която с мощност 600 w, вдига температурата в банята до около 17-18 градуса, при конвекторните печки дали ще бъде същото съотношение? т.е. колко мощен конвектор трябва да търся?
    И нашата баня е колкото твоята.Зимно време, когато къпем малкия, пускаме една духалка на 2 - ра степен (2 киловата) и буквално за минути става сауна. По време на къпането, я намалям на 1 (1кв.), че става много топло, поне на мен, то, ако питам жената и на 2-ра степен, ще и е студено, затова и не я питам!.
    Няма смисъл от конвектор, едно, че е в пъти по скъп, друго, че заема доста място и трето, по-бавно става конвекцията на въздуха.

    В резюме: Вземи си една дву-степенна духалка (2 кв), за 15-25 лв., сложи я на пода, + един разклонител / удължител,-10-ина лева, който да вкл. в контакта над вратата и не се занимай с глупости, ще ти върши чудесна работа за почти без пари!
    Като се изкъпете, ги прибираш, до следващото къпане!
    Този пост е редактиран от Palev; 16-11-21 в 09:01.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #6

    Отговор: Конвектор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    И нашата баня е колкото твоята.Зимно време, когато къпем малкия, пускаме една духалка на 2 - ра степен (2 киловата) и буквално за минути става сауна. По време на къпането, я намалям на 1 (1кв.), че става много топло, поне на мен, то, ако питам жената и на 2-ра степен, ще и е студено, затова и не я питам!.
    Няма смисъл от конвектор, едно, че е в пъти по скъп, друго, че заема доста място и трето, по-бавно става конвекцията на въздуха.

    В резюме: Вземи си една дву-степенна духалка (2 кв), за 15-25 лв., сложи я на пода, + един разклонител / удължител,-10-ина лева, който да вкл. в контакта над вратата и не се занимай с глупости, ще ти върши чудесна работа за почти без пари!
    Като се изкъпете, ги прибираш, до следващото къпане!
    Напълно съм съгласен с теб, в мометна кварцовата я ползваме по същия начин. Проблема обаче. е когато имаш голяма нужда и ще се забавиш известно време, тогава вече се усеща клинча!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Конвектор за баня

    Миналата година сложих на тъщата една печка(тип духалка) за баня на теси и мога да кажа, че върши многа добра работа. Може да я настройваш за определена температура, дневен и седмичен график. Закача се на стена и има и удобен лост за кърпа.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #8

    Отговор: Конвектор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от departy Виж публикацията
    .. Проблема обаче. е когато имаш голяма нужда и ще се забавиш известно време, тогава вече се усеща клинча!
    Яж сини сливи сушени вечер и няма да се бавиш...
    То за ср*нето ставало въпрос....

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Отговор: Конвектор за баня

    Виж актуалната за тази седмица брошура на Лидъл, на стр. 29 долу в дясно, мисля че има подходящо решение за теб. 80 лв е и можеш да поставиш на пода.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #10

    Отговор: Конвектор за баня

    Подобен проблем и у нас. Бях купил една кварцова печка, но като се изключи веднага става студено. Сега имам опроводен кабел за печка, а нищо не съм вързал. Май ще сложа една крушка със сензор.
    У нас оставяме отворена вратата широка и се стопля от климатиците.

    Друго решението което виждам е лира за баня. Стоманена лира за баня с междуосие 36 см. - Keranova
    Достатъчно маломощни са да ги оставяш целият ден включени.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Отговор: Конвектор за баня

    Сложи по-мощтна кварцова печка.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #12

    Отговор: Конвектор за баня

    Проблемът е и при мен - по неизвестни причини кварцовите печки не се произвеждат с терморегулатор. Независимо от марка, производител или модел.
    Иначе са безспорен фаворит по скорост и качество на затопляне.
    Ползвал съм в хотел обикновен стенен конвектор на ADAX и си е комфортно. Обаче, ако уредът е далече от мивка, водни струи и т.н., което предполага голяма по размер и/ или скъпо обзаведена баня.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #13

    Отговор: Конвектор за баня

    Презатоплянето на кенефа може да предизвика ЗАПЕК.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #14

    Отговор: Конвектор за баня

    Абеее, при мен не предизвиква.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #15

    Отговор: Конвектор за баня

    Ти си доктор. Квото и да ти се предизвика, ще си го поправиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. СИФОНИ ЗА БАНЯ
    От kokovox във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 17
    Последно: 22-09-21, 17:53
  2. Вентилатор за баня?
    От dat във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-15, 22:54
  3. Теч в баня
    От leno във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 15-12-09, 09:30
  4. Теч в баня ПОМОЩ
    От petrushko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 16-07-09, 13:33
  5. Оборудване на баня
    От Black Genesis във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 03-11-08, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе