Резултати от 1 до 8 от общо 8

Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър

    Не съм фен нито на Motorola, нито на Mtel. Един колега си купи горния телефон от промоцията на Мтел и сега се чуди как да се възползва от функциите му - по специално слушане на музика.
    Защото: пичовете са внесли телефоните "голи като пушка" (без никаква окомплектовка) за да (цитат) "... са по-евтини и да могат повече хора да си ги купят...". Колегата ми обърна земята докато намери стерео хендс фрее (слушалки). Бръкна се също и за USB кабел, както и за флаш карта. Така че "изгодната" покупка май не е толкова изгодна... (само за справка: същия телефон, напълно окомплектован, с кабели, слушалки, памет и софтуер струва в столлична верига магазини 426 лева), да не говорим и че телефона е заключен към Мтел.

    Проблема всъщност е че няма диск със софтуер, за да може да вържем телефона към PC. Порових се сутринта в мрежата за туй-онуй, но за мой срам не открих нищо. Руснаците имат един доста интересен форум http://www.letsmoto.com , обаче той е за ентусиасти а ние сме обикновени user-и . Впечатлен съм от неинформативния сайт на Motorola - не можах нищо да свърша там (например от сайта на Siemens можеш да си свалиш напълно свободно софтуера за комуникация с PC и др.).

    Моля ако някой има оригиналното CD от телефона да сподели поне какво има на него, за да мога да потърся софтуера из мрежата. Все ми се струва че качването на музика в телефона не е безкрайно сложна процедура (никога не съм ползвал тази страна на телефоните) и всеки средностатистически човек би трябвало да може да се справи.

    И не се подлъгвайте от промоциите на Мтел...

  2.  
     
  3. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #2

    Re: Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър

    Намери си програмата Mobile phone tools v3.0 или по нова. Ще ти свърши перфектна работа.

  4. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #3

    Re: Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър

    Много благодаря! Потьрсих я, намерих я и я тегля.

    Обаче не мога да се сдържа да тегля една сочна попръжня на пичовете от Motorola, които са намерили за крайно уместно да ПРОДАВАТ софтуера си. Ами да ми седнат на ТОРЕНТА! На кого ще го продават - на клиентите си, които са си купили апарат Motorola? И трябва да се бръкнат още, за да ползват пьлната му функционалност? Или на хора с апарати от други фирми?

    /справка: http://motorola.handango.com/enterta...409&catalog=50 /

    Бравос, евала и ашколсун! Мечо Пух го е казал: "Колкото повече, толкова повече.."

  5. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #4

    Re: Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър

    @sclera_bg
    само за инфо версия 3.0 на горната програма е вклучен към CD-то което е в кутията на моторолката. Друг е въпроса че ти нямаш CD!

    A един въпрос: защо твоя приятел си е взел кабел /може би не е знаел/ като е можело да вземе блутут които си върви с прекрасен софт, с който правиш всичко.

  6. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #5

    Re: Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър

    И какво от това? Ако си загубя CD-то? - хоп още $30?

    Затова съм фен на SE* и Siemens...*

    Цитат Първоначално публикувано от qni
    ...A един въпрос: защо твоя приятел си е взел кабел /може би не е знаел/ като е можело да вземе блутут които си върви с прекрасен софт, с който правиш всичко.
    Защото сме обикновени усери (users), а не ентусиасти и не сме проучили всички аспекти на проблема... :coolsmiley:

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #6

    Re: Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър

    Пробвай Mobiledit. Добри впечатления ми е направила, но не съм сигурен дали няма да има проблем при връзване с кабел (работил съм само през блутут с нея).
    Има и по нова версия на софтуера на Моторола (потърси из торентите), но лично мен не ме кефи нещо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #7

    Re: Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър


  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Motorola SLVR L7 - какво е необходимо за свързването с компютър

    Така.

    ПЪРВО. Честито, че е намерил слушалки - късмет е било.

    После- проблема ИЗОБЩО не е на Мото, а на МТЕЛ и по-точно на твоя човек, който се е набутал при тях... Л7 в US се продава с USB-3.5mm adapter ...

    За прехрърляне на файлове на картата чрез кабела (СТАНДАРТЕН miniUSB ползван в ОГРОМЕН процент от дигиталните апарати и MP3 players с кабел; струващ между 5 и 10 лева) не ти трябва никакъв софтуер. Телефона се познава като Mass Storage Device (в XP, "новите" Мак и "новите" Линукси). С MobilePhoneTools, който е заедно с всички телефони, могат много ЛЕСНО и УДОБНО да се синхронизират контакти, календари ..

    Поздрави и успех. Телефона ми харесва доста - ползвах го няколко дена за тест.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ускоряване на компютър s.AM2 - какво още?
    От madseason във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-08-14, 22:56
  2. Какво е необходимо за профилактика или монтаж?
    От VD във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-12, 08:56
  3. 3D oт компютър с 2D монитор и 3D телевизор - какво трябва да зная?
    От SongBird във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 13:03
  4. home cinema и свързването и към компютър
    От rockrull във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 25
    Последно: 06-04-09, 20:24
  5. Проблем с Motorola SLVR L7
    От 4a4i във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-06, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе