Резултати от 1 до 15 от общо 15

Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #1

    Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Гледам рекламата на М-тел - явно около 5 мил. . Глобул - около 3 - 3.5 мил. Вивател около 2 мил. Като извършим операцията ( + ) се получава , че в България има около 7.8 мил. души и около 10 мил. абоната. Мен най вероятно ме броят поне 5 пъти м-тел , 2 пъти глобул.
    Важното е ,че си вярват , дори и да са смешни , пак си вярват.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Има доста хора, които са абонати на два мобилни оператора. То сега е модерно, може да бачка за 300 кинта на месец и да говори за 10 лева месечно, ама се мъкне с два, че и с по три телефона - за всеки оператор по един.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Гледам рекламата на М-тел - явно около 5 мил. . Глобул - около 3 - 3.5 мил. Вивател около 2 мил. Като извършим операцията ( + ) се получава , че в България има около 7.8 мил. души и около 10 мил. абоната. Мен най вероятно ме броят поне 5 пъти м-тел , 2 пъти глобул.
    Важното е ,че си вярват , дори и да са смешни , пак си вярват.
    Ами, вярват си....
    Опитват се да накарат баламите да им вярват, като броят всяка продадена от пуска на мрежата до сега SIM карта за абонат. Ако се вземат данните от счетоводната им система за средния брой плащания на месец ще се оформи истинската картинка....

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #4

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Има доста хора, които са абонати на два мобилни оператора. То сега е модерно, може да бачка за 300 кинта на месец и да говори за 10 лева месечно, ама се мъкне с два, че и с по три телефона - за всеки оператор по един.
    Пак не се връзва , все пак има доста хора без мобилни телефони , най-вече пенсионери и деца до 3 години.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #5

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Вчера гледам на сайта на Глобул промоциите. Исках да взема една карта на сина ми да сме в група. Харесвам си b-connect ЕXTREME Friend. Вечерта отивам във магазин на Глобул и искам да си взема такава карта. Да ама не. Тая промоция била приключила още през пролетта. Обаче рекламата на сайта им си стои и баламите се хващат. Та и аз. Това направо си е подвеждаща реклама. За да закарат клиента в магазина. Просто ми загубиха времето. Ядосах им се и не си вземах карта. Много съм разочарован. Да не си говорим че от няколко години съм абонат на същия гЛОБУЛ.
    Освен това предлагат промоции със по две SIM карти. Това им е друг търговски номер. Отива един клиент и му пробутват две карти. Той си активира едната обаче те си броят два абоната. И така си отчитат голям брой абонати.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #6

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    И мен Globul доста ме разочарова. Бях се навил да си взема GLOBUL SMART GROUP с телефон на промоция Motorola L9, но като отидох в магазините да видя телефона те въобще го нямаха и до края на промоцията не се появи този телефон. Даже мисля че още го няма тук Предложиха ми, че могад да го порачат то тогава трябва да го купя със сигурност. Как да го купя преди да съм го видял? Накрая се изнервих и не взех нищо Но и не съжалявам

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #7

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Да, мобилните оператори броят освен абонатите и всяка една продадена SIM-карта(предполагаим и деактивираните или вече невалидните). Освен това има много хора без мобилни телефони + малките деца. Другото, което е - за 3-4 години много мои приятели са сменили по 2-3 карти като с купуването на новата карта те спират използването на старата, но операторите явно и тях ги броят. И наистина вече има хора с по 2-3 телефона или с по 2-3 SIM-карти като ги редуват на мобилния апарат, които реално харчат по 15-20 лева общо на месец или са на ваучери. А за абонати на даден оператор трябва да се смятат тези, които имат сметки към него и всеки месец плащат + активните потребители на ваучери на съответния оператор, а вече неактивните SIM-карти не трябва да се смятат.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    не ми се иска да съм на мястото на м(ен)тел, когато след 1 година ще бъдат или принудени да обявят, че имат повече иклиенти, отколкото има българи, или ще трябва да не отчитат ръст

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Ааа, FearMe, забравяш че идват чужденци - кой по работа, кой на почивка, и те си купуват карти и стават абонати на Мтел, пак ще си обявяват.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    прав си!

    след като приехме европейския съюз в България, сега е ред на целия останал свят
    да се готвят марс и венера... там сигналът няма да е кой знае колко силен, но гарантирано ще има покритие за цялото местно население!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    30
    #11

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Освен картите на договор се броят и предплатените карти, а те се купуват и хвърлят. Пък и наистина по голямата част имат поне по 2 карти на различни оператори. И ето така стават големия брой абонати. Пък и не забравяйте че има и фирмени карти и че чужденците в БГ също купуват и хвърлят предплатени номера.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #12

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Мисля , че въпроса трябва да се отнесе , в крайна сметка , до централната избирателна комисия. Почват да броят картите на ръка , да видим кой лъже и кой не , защото това не може да продължава така. Трябва да знаем кой е по-по-най , та и отгоре.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Мисля, че не обърнахте внимание на "малката" неточност във въпроса, както и във твърдението на операторите, защото ако се разтълкува, ще се разбере, че лъжата е още по-голяма:

    абонат - съществително нарицателно име, мъжки род - основно се определя като: Този, който се ползва от абонамент.
    абонамент - съществително нарицателно име, мъжки род - основно се описва като: Заявка за редовното получаване на даден продукт.

    Тоест: само клиентите на договор ( заявили редовното получаване на услугата ) могат да се разглеждат като абонати. А другите са само клиенти без времеви ангажимент...



  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #14

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    //Офтопик
    Реално погледнато рекламите въобще са си лъжа , или ако не лъжат то поне заблуждават. Така че Tommorow е прав. Истинските абонати са тези дето плащат месечни такси (да не говорим , че най-истинските са тези с договори) , а не тези с прдплатени услуги , дето плащат по 40 лв. на година.
    Ако не е така , ще ни се наложи да повярваме , че сме към 10 милиона души.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #15

    Re: Колко са абонатите на мобилните мрежи ???

    Според мен за обикновенния човек няма никакво значение колко са абонатите на даден оператор важно е даизбереш от всичките оператори и десетките абонаментни планове този който е наи удачен за теб аз съм към Мтел избрал съм си точния абонамент и съм доволен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Чудния свят на мобилните мрежи
    От nikolin във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 13:10
  2. Линк: Речник на мобилните термини
    От Vandal във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-07, 09:33
  3. Какъв е кода на мобилните ни оператори?
    От deveca във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 27-05-06, 12:36
  4. Радиация от мобилните телефони
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 13-01-04, 22:17
  5. Мобилните телефони опасни? за пореден път :-)
    От fori във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-03, 11:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе