Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за PHPBB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #1

    Въпрос за PHPBB

    Здравейте.
    Имам следния проблем. Искам в един PHPBB базиран форум да има подписи състоящи се САМО от текст(много добре ще е да може да се ограничават и символите, но не е абсолютно задължително) или от ограничени по размер снимки/картинки (примерно 200х200 и по-големи да не могат да се upload), но по принцип не може в една стандартна инсталация да се направи това.
    Въпроса ми е съществува ли plugin, module или нещо от рода, което да оправи цялата тази работа?



    БЛАГОДАРЯ предварително на отзовалите се

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Въпрос за PHPBB

    Как така не може? В админ панела има настройка за размера на качваните аватари (в пиксели и кб) и дължината на подписите в брой символи. A за картинките пробвай това:
    http://phpbbhacks.com/download/1285
    Code:

    ###############################################
    ## Hack Title: (Dis)allow signatures and avatars
    ## Hack Version: 1.0.2
    ## Author: Freakin' Booty ;-P
    ## Description: Allow, or disallow, signatures and avatars being shown.
    ## Every user can set options in their profile, or admins can do so for users (in the ACP).
    ##
    ## Options currently possible:
    ## - Signatures: yes / yes, no images / no
    ## - Avatars: yes / no
    ##
    ## This is extremely handy for people accessing your forum with a modem,
    ## or with low resolution screens.
    ##
    ## Compatibility: 2.0.0 - 2.0.4
    ##
    ## Installation Level: Moderate
    ## Installation Time: 10 - 15 minutes
    ## Files To Edit: 10
    ## posting.php
    ## privmsg.php
    ## viewtopic.php
    ## admin/admin_users.php
    ## includes/usercp_avatar.php
    ## includes/usercp_register.php
    ## includes/usercp_viewprofile.php
    ## language/lang_english/lang_main.php
    ## templates/subSilver/admin/user_edit_body.tpl
    ## templates/subSilver/profile_add_body.tpl
    ##
    ## Included Files: 1
    ## db_update.php
    ##
    ## History:
    ## 1.0.2: Fixed a few errors pointed out by "Restless" (WebXtrations)
    ## 1.0.1: Fixed a little fault in the instructions.
    ## Fixed a fault in includes/usercp_register.php (props to 'care')
    ## 1.0.0: First official release
    ##
    ## Author Notes:
    ## None
    ##
    ## Support: http://www.phpbbhacks.com/forums
    ## Copyright: ©2003 (Dis)allow signatures and avatars 1.0.2 - Freakin' Booty ;-P
    ##

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    2
    #3

    Re: Въпрос за PHPBB

    I az imam vapros za phpbb forum? Iskam da popitam nqkoi moje li da mi kaje kak da se preveda free foruma ot angl. ezik na BG ili kade moga da si relgistriram free forum preveden na BG!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: Въпрос за PHPBB

    За phpBB (тъй като темата е за тази система): Секция download на www.phpbb.com - има пакет за български език, включително и SubSilver интерфейса (т.е. бутоните). Има и указания как се прави - чети !

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    2
    #5

    Re: Въпрос за PHPBB

    A kogato foruma e free nesam go hostval az kak da se opravq?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #6

    Re: Въпрос за PHPBB

    За последен път ти отговарям на въпрос, който не е написан на кирилица. :knuppel2:

    Просто пиши на hosting support-а, че искаш да ти инсталират BG language pack + subSilver.

    Ако не искат, погледни тук: http://www.phpbb3.net. Цитирам:

    Features:
    - our message-board is absolutely free!
    - no experience in programming needed!
    - your forum will be hosted at http://yourname.phpbb3.net!
    - you can choose any language you want (if it isn't available yet, we will make it available)
    - the message board is search-engine-optimized (mod_rewrite)
    - containing 180 different styles!
    - you don't have to care about any security problems
    - no extra traffic means no extra cost for you!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #7

    Re: Въпрос за PHPBB

    искам и аз да попитам за превеждането... за пхпбб2 си сложих и българския език и този за субсилвера! след като си пусна българси език обаче, всичко се зацапва и трябва да си наглася броузъра да разчита на кирилица. Пробвах и през лисицата и през експлоръра. Оставих го така въпреки, че е много грозно... Инсталирах си след това и ИПБ... проблема с кирилизацията при него беше същия! Незнам кой файл къде да редактирам за да подсказва на броусера да вкилючи авт. на кирилица. Много ще съм Ви благодарен ако ми помогнете, защото само това ми остана с пускането на форум да реша!
    сега се сетих и за още един проблем, но съм го пробвал само на пхпбб2... като публикувам нов отговор например... пиша на български... като му дам превю всичко си е наред но като върна надолу в до прозореца за писане... са наизлезли не бълг. букви ами някакви цифри отпред с #... хубавото е че като се публикува вече съобщението си се чете на бг, но пък заглавието (темата) не е на българси ами е изписана със същите тези цифри.
    Ползвам foxser


    имам още един проблем и той е свързан с пращането на е-мейли (phpbb2) при регистрация... изкарва критична грешка, която гласи, че не може да изпрати е-мейл... та ще моля ако може и този проблем да решиме... ако не може... поне как да го изключа да праща този мейл или по-точно да прави опит!

    Благодаря предварително!

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #8

    Re: Въпрос за PHPBB

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    искам и аз да попитам за превеждането... за пхпбб2 си сложих и българския език и този за субсилвера! след като си пусна българси език обаче, всичко се зацапва и трябва да си наглася броузъра да разчита на кирилица. Пробвах и през лисицата и през експлоръра. Оставих го така въпреки, че е много грозно... Инсталирах си след това и ИПБ... проблема с кирилизацията при него беше същия! Незнам кой файл къде да редактирам за да подсказва на броусера да вкилючи авт. на кирилица. Много ще съм Ви благодарен ако ми помогнете, защото само това ми остана с пускането на форум да реша!
    сега се сетих и за още един проблем, но съм го пробвал само на пхпбб2... като публикувам нов отговор например... пиша на български... като му дам превю всичко си е наред но като върна надолу в до прозореца за писане... са наизлезли не бълг. букви ами някакви цифри отпред с #... хубавото е че като се публикува вече съобщението си се чете на бг, но пък заглавието (темата) не е на българси ами е изписана със същите тези цифри.
    Ползвам foxser
    От друг компютър пробвал ли си?
    Потърси настройка на phpbb2 с която да му укажеш кодовата таблица по подразбиране да е Cyrillic (Windows 1251), направи същото и в браузъра.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. phpBB
    От DENITO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-05-07, 16:05
  2. Питане за phpbb
    От badboy във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 28-01-07, 13:18
  3. phpBB проблем
    От Globe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 30-10-06, 06:22
  4. Въпрос за кирилицата в phpBB форум
    От Nicky във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 22-10-06, 10:55
  5. Проблем с phpBB
    От .ostrich. във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-05, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе