Резултати от 1 до 15 от общо 15

Въпрос за кирилицата в phpBB форум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #1

    Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Здравейте,
    проблема ми с phpBB е следният: при постване на латиница всичко си работи нормално.
    При постване на кирилица, дава грешка, например:

    Обща Грешка

    Error in posting

    DEBUG MODE

    SQL Error : 1406 Data too long for column 'post_text' at row 1

    INSERT INTO posts_text (post_id, post_subject, bbcode_uid, post_text) VALUES (19, '123', '9f88daa036', 'Добре де, защо не работи ?!')

    Line : 251
    File : functions_post.php


    Някой да има идея какво не съм доинсталирал или донастроил ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #2

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    http://www.yes-race.net/forum/index.php?showuser=22

    /Edit Ско: с какво помогна на човека?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #3

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Compare, ти да не съветваш човека да си инсталира флекс тайп

    Nicky, според мен имаш разминаване в енкодинга на страницата, от която постваш и енкодинга (character set) на таблиците в базата. Особено с MySQL 5.x. Провери си character set на таблиците и collation + character set на страницата и виж дали са еднакви...ако не са, направи ги да са.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #4

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Ти нещо против мен ли имаш
    Тои си реши какво му е подобре .А какво лошо виждаш в Flextype k2 или искаш да покажеш демонстрираш нещо

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Нищо против теб...но флекс тайп няма нищо общо с проблема. Без да коментираме колко е зле идеята да се ползва за кирилизатор по принцип

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #6

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Нищо против теб...но флекс тайп няма нищо общо с проблема. Без да коментираме колко е зле идеята да се ползва за кирилизатор по принцип
    Ползвам Flextype k2 от около 2гд по принзип не е било зле .Кои ти ги разправя тези работи че е зле и ..... ,аргоментираи се! Лично аз от това което си написал в по горната тема ама нищо не разбрах на такъв език си го написал че трябва да съм изчел 3 тома с книги и да имам поне 1000 поста браво но .......

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #7

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud

    Nicky, според мен имаш разминаване в енкодинга на страницата, от която постваш и енкодинга (character set) на таблиците в базата. Особено с MySQL 5.x. Провери си character set на таблиците и collation + character set на страницата и виж дали са еднакви...ако не са, направи ги да са.
    Добре, вероятно си прав.
    Можеш ли да ме насочиш по-точно къде да търся тези настройки, в кой файл ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #8

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Compare, Малко на чат го превърнахме, но нейсе...

    Флекс тайп кирилизира виндовса на локалния ти компютър. Човекът има проблем с phpBB форум, който е инсталирал и поддържа. Форумът, както предполагам си забелязал, не е на локалния ти компютър...или, ако е, е на виртуален сървър (това последното само за сведение - не вярвам да го проумееш от раз). Т.е. не можеш да накараш форума да разбира кирилица с флекс тайп или която и да е кирилизираща програма - въпрос на настройки е. От една страна настройки на базата данни - character set на таблиците. От друга страна настройки на енкодинга на html (в случая php) страницата.

    За повече информация:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Character_encoding
    http://www.hostbulgaria.com/tutorial...-encoding.aspx


    //EDIT: Nicky, не познавам структурата на phpBB форума, но най-вероятно имаш файл от сорта на settings.php или options.php или дори от админ панела можеш да зададеш за страницата енкодинг cp-1251 (кирилица за Windows) или UTF-8 (Unicode). За таблиците ти трябва нещо, с което да риеш из базата - препоръчвам ти phpMyAdmin. Променяш character set за всички таблици на cp-1251 или utf-8 (което си си избрал) и би трябвало да проработи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #9

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    @Edin_Lud
    Така си е всичко, както казваш... и не работи

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #10

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Последен опит от мен и се предавам...

    Намери си файла, който те връзва към базата (напр. Load.php) и съответно функцията, която те връзва към базата (напр. connect_db() или db_connect() или нещо подобно). Тя е нещо от сорта на:
    function alabala()
    {
    mysql_connect('localhost', user, password) ;
    mysql_select_db(bazata);
    }
    Направи я:
    function alabala()
    {
    mysql_connect('localhost', user, password) ;
    mysql_select_db(bazata);
    mysql_query("SET NAMES utf8");
    mysql_query("SET CHARACTER SET utf8");
    }

    където utf8 е твоя енкодинг (ако си избрал cp-1251 => cp1251)

  13. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #11

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    бях постнал нещо по въпроса тая сутрин, но се изгуби ... възтановявам по памет

    кажи какви са версиите на базата данни и php-то?

    провери полето post_text трябва да бъде от тип "text", ако си използвал оригинаната база данни и не си ръчкал по нея , би трябвало да е така.

    от проведения "research" тази сутрин останах с впечатлението че проблема е в (цитирам по памет) - съвместимоста на mysql 5 със php или някой кодови таблици. бях изнамерил 2 линка към форуми ,но за съжаление не ми излизат при същото търсене от дома. като препоръка - опитай да"downgrade"-неш mysql. в офиса съм с php - 4.2.2 и mysql 3.2инещоси. имам инсталиран phpbb и нямам проблема който ти имаш.

    пиши дали се оправяш. поздрави и успех

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #12

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Извинявам се,че това,което ще попитам не е по темата,но някой може ли да ми отговори,защо не мога да вляза във форума за климатиците.Дава ми "грешка".Други дали имат този проблем или е само при мен.Мого да влизам само във форума за софтуер,но не и в този за битовата техника.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #13

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    .

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #14

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Compare, Малко на чат го превърнахме, но нейсе...

    Флекс тайп кирилизира виндовса на локалния ти компютър. Човекът има проблем с phpBB форум, който е инсталирал и поддържа. Форумът, както предполагам си забелязал, не е на локалния ти компютър...или, ако е, е на виртуален сървър (това последното само за сведение - не вярвам да го проумееш от раз). Т.е. не можеш да накараш форума да разбира кирилица с флекс тайп или която и да е кирилизираща програма - въпрос на настройки е. От една страна настройки на базата данни - character set на таблиците. От друга страна настройки на енкодинга на html (в случая php) страницата.

    За повече информация:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Character_encoding
    http://www.hostbulgaria.com/tutorial...-encoding.aspx


    //EDIT: Nicky, не познавам структурата на phpBB форума, но най-вероятно имаш файл от сорта на settings.php или options.php или дори от админ панела можеш да зададеш за страницата енкодинг cp-1251 (кирилица за Windows) или UTF-8 (Unicode). За таблиците ти трябва нещо, с което да риеш из базата - препоръчвам ти phpMyAdmin. Променяш character set за всички таблици на cp-1251 или utf-8 (което си си избрал) и би трябвало да проработи.

    Прав си човек така скланям глава

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #15

    Re: Въпрос за кирилицата в phpBB форум

    Форума работи, вече всичко е наред

    Как се реши проблема? По простия начин - инсталиране наново. Различното, което направих при тази инсталация беше, че първо си качих забравения предния път пакет с кирилицата (няма да обяснявам по-подробно, за да не кажа някоя глупост, вие си ме разбирате ) и после инсталирах phpBB-то.

    Благодаря на всички за съветите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с PhpBB форум.
    От dragozow във форум Програмиране
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-07, 23:09
  2. Проблем с кирилицата
    От remualdo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 30-05-06, 15:47
  3. Въпрос за PHPBB
    От Nedko във форум Програмиране
    Отговори: 7
    Последно: 25-03-06, 00:50
  4. IE 6.0 и кирилицата
    От Pavel5044 във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-05, 08:25
  5. Инсталиране на phpBB форум [localhost, server]
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 21-02-05, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе