Резултати от 1 до 7 от общо 7

Търся програмист за съвместна работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Търся програмист за съвместна работа

    Имам производство на "неинтелектуални" продукти, имам и увлечения към компютрите и софтуера. Имам желание и ресурс да разработя софтуер, тясно специализиран за моето производство и колегите от моята сфера. Не съм съгласен със закона за авторските права в часта си, че принадлежат на този който е написал програмата, а не на този който я е разработил и е обединил изискванията на потребителите в продукт, който отговаря на техните нужди. Ако има желаещи да работят в малка фирма с един шеф/колега в провинцията или съдружие(пак в провинцията) за собствен бизнес, нека ми пишат на лично.

    Софтуера ще бъде счетоводен тип с база данни Аксес. "Технологията" не съм я решил окончателно защото проекта е в съвсем начална фаза и по-важното за мен е човека с който ще се сработя, а той трябва да е човек с желание за работа, а при добро желание парите сами си идват. Имам представа, че заплатите варират от 300 до 3000 лева според възможностите на девелопера и предпочитам да е с възможности над 400 и под 800лв.
    Относно развойната среда предпочитам да е .нет, но и ВБ има прекалено големи възможности за това което ще се прави.

    Коментари тип програмисти от дир.бг не са желателни. Добронамерените и градивни ДА.
    Ако споделя написаното в тази статия вероятноста да се сработим е голяма.

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Re: Търся програмист за съвместна работа

    Не че се интересувам от офертата, но за другите ще е добре да споменеш къде "в провинцията" става въпрос. Защото и аз съм "в провинцията", но ако става въпрос за Петрич, даже няма и да се заинтересовам, дори да съм навит.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Re: Търся програмист за съвместна работа

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Не че се интересувам от офертата, но за другите ще е добре да споменеш къде "в провинцията" става въпрос. Защото и аз съм "в провинцията", но ако става въпрос за Петрич, даже няма и да се заинтересовам, дори да съм навит.
    Ееее, към централната провинция дееее

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Търся програмист за съвместна работа


    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    ... Не съм съгласен със закона за авторските права в часта си, че принадлежат на този който е написал програмата, а не на този който я е разработил и е обединил изискванията на потребителите в продукт, който отговаря на техните нужди ...
    Сигурно не си го чел тоя закон. Не че аз съм го чел.
    Чия точно собственост ще е продукта е въпрос на договорка.
    В случай, че става въпрос за заплащане на труда на програмиста като заплата или да речем на някаква почасова ставка, е съвсем нормално (според мен) този който плаща да счита, че е собственик.
    В случай, че става въпрос за някаква фиксирана сума при която ти купуваш продукта от програмиста, тогава вече въпроса е по-сложен. При този случай нещата отиват повече към "закупуване на право на ползване". Въпрос на договорка.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re: Търся програмист за съвместна работа

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Сигурно не си го чел тоя закон. Не че аз съм го чел.
    Чия точно собственост ще е продукта е въпрос на договорка.
    В случай, че става въпрос за заплащане на труда на програмиста като заплата или да речем на някаква почасова ставка, е съвсем нормално (според мен) този който плаща да счита, че е собственик.
    В случай, че става въпрос за някаква фиксирана сума при която ти купуваш продукта от програмиста, тогава вече въпроса е по-сложен. При този случай нещата отиват повече към "закупуване на право на ползване". Въпрос на договорка.
    Не, че съм го изучавал задълбочено закона, но при липса на изричен отказ се счита, че са на програмиста, независимо, че е бил на трудов договор при възложителя, а при положение, че е ще се прави продукт който ще се развива, то естествено, че ще сме на трудов договор, въпроса е дали ООД-то ще бъде общо, в какво съотношение или само мое.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #6

    Re: Търся програмист за съвместна работа

    А защо Access, а не MySQL например?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #7

    Re: Търся програмист за съвместна работа

    Цитат Първоначално публикувано от stoianp
    А защо Access,* а не MySQL например?
    То като става въпрос ... защо .NET+Access, а не VFP?
    Един лиценз за MS Office Developer Edition по цена е съпоставим с лиценз за Visual FoxPro. Само че, когато приложението е разработвано на VFP за крайния клиент няма нужда от допълнителни разходи за лицензи (за MS Office/Access и др.). Т.е. разходите за крайния клиент са само цената на продукта.

    Иначе с .NET (VS .NET Express Edition)+MySQL разходите за допълнителен софтуер ще са нулеви, но инсталацията на продукта ще е по-усложнена.


    Иначе - какво стана - намери ли се (програмист), работи ли продукта?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 28-08-13, 14:29
  2. Отговори: 37
    Последно: 06-04-12, 20:45
  3. търся програмист на PHP / MySQL за изработка на сайт
    От jack2277 във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-09, 23:05
  4. Търся Програмист за проект C София 1000лв
    От nds9 във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-07, 13:41
  5. Търся (професионален) програмист/дизаинер
    От glowndark във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 24-11-06, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе