Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #1

    Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Здравейте Колеги.

    Занимавам се с дистрибуция и монтаж на газови, отоплителни и соларни системи. До скоро не ми се занимаваше с климатици, но в последно време си промених мнението.

    Смятам да отворя офис-магазин за продажба и монтаж на климатици. Може ли някой да ми препоръча вносител на климатици за съвместна работа? Имам предвид нещо като франчайз, консигнация или просто да съм им дистибутор.

    В крайна сметка търся коректен партньор с добри търговски отстъпки.

    Ще съм благодарен ако някой може да сподели нещо по въпроса.

    Благодаря.



  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #2

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Атаро са едни от най големите вносители, а ако се поразровиш из темите на отделните марки ще разбереш и другите вносители.
    Успех

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Обаче никой няма да ти даде на консигнация.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #4

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Мерси за отговорите. Ще се поразровя и из дугите теми. Пък по на там ще пиша какво е станало.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332102593[/time]_________________________________________________

    Колеги нещо не се оправям. Много теми и не мога да намеря конкретни вносители. Въпросните Атаро Клима гледам, че са вносители само на Дайкин. Явно ще трябва да се свържа с някоя по голяма фирма която работи с всички вносители.... Можете ли да ми препоръчате такава?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #5

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Отговорите на твоите въпроси неизбежно биха се сметнали за открита реклама на дадената фирма.
    Форума е насочен към коментари в/у технически и експлоатационни проблеми на кл.техника, а не за търговски цели.Пряката реклама е нежелана без позволението на админстрацията.


  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #6

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Колеги нещо не се оправям. Много теми и не мога да намеря конкретни вносители.
    Предполагам че не можеш да намериш вносители, защото по някакъв начин сме свързани с Европа чието законодателство не разрешава да съществуват вносители. С други думи по закон е забранено да има вносители, което означава че всеки производител сам се грижи за своя бизнес и предлага своите продукти на пазара чрез дистрибутори. Не само това, но и думата вносител в случая има значение на вносител в Европейския съюз, т.е. няма никакъв проблем да си купиш нещо от дистрибутор намиращ се примерно в Испания, Полша или друга страна на Европейския съюз тъй-като пазара е отворен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #7

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    първо не мисля че вносителя или оторизирания представител е реклама във форума. ако е трийте.

    пиши коя марка ти трябва. вярно е че всеки може сам да си ги кара стига да има време да прескочи до офиса и да си договори условия.
    за дайкин основните са атаро и ммц
    климаком е за мицубиши електрик
    бяха някакви пингвин ю н за фуджицу по спомен
    за мицубиши хеви не се сещам но имаха хубав сайт.
    хитачита май внася всеки , а и не можеш да се пребориш с технотата ако решат да смъкват цени.
    шарп не съм сигурен - узунови?
    лг - лг
    панасоник - панасоник ?

    ще ми е интересно да споделиш какви условия имат като се чуеш с всички.
    и кого ще избереш.
    както ти казаха не само при климатиците - при всичко се работи с парите напред, но така е по спокойно
    вероятно няма да имаш обеми и може да помислиш да се вържеш с някоя вече съществуваща фирма да се разклоните. това не е никак лош вариант. поне аз мислех да правя това но все няма пари - виж място има ако има интерес някой в разрастване да звънка /това е реклама вече /

    успех. и чакаме упдейти по бизнеса с каквото можем ще помагаме.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Наредили се по веригата от завода до клиента една дълга верига от търгаши, като всеки препродава на другия слагайки си надценка и само търсят на кой да му го сложат отзад.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #9

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Наредили се по веригата от завода до клиента една дълга верига от търгаши, като всеки препродава на другия слагайки си надценка и само търсят на кой да му го сложат отзад.
    еми ето климаком си скриха ценовите листи - предполагам по напъване от продавачи.
    имат доста дилъри във форума но така и не изскочи какво има из файловете.
    то е нормално да има посредници защото няма как аз да прескоча до тошиба да кажем и да си поръчам едно климатиче трябва да има официални канали. въпреки че така като гледам всеки продава на всеки - и всеки който иска 10-тина или 50 , 100 машини няма да го върнат ако има кеш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #10

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    първо не мисля че вносителя или оторизирания представител е реклама във форума. ако е трийте.

    пиши коя марка ти трябва. вярно е че всеки може сам да си ги кара стига да има време да прескочи до офиса и да си договори условия.
    за дайкин основните са атаро и ммц
    климаком е за мицубиши електрик
    бяха някакви пингвин ю н за фуджицу по спомен
    за мицубиши хеви не се сещам но имаха хубав сайт.
    хитачита май внася всеки , а и не можеш да се пребориш с технотата ако решат да смъкват цени.
    шарп не съм сигурен - узунови?
    лг - лг
    панасоник - панасоник ?

    ще ми е интересно да споделиш какви условия имат като се чуеш с всички.
    и кого ще избереш.
    както ти казаха не само при климатиците - при всичко се работи с парите напред, но така е по спокойно
    вероятно няма да имаш обеми и може да помислиш да се вържеш с някоя вече съществуваща фирма да се разклоните. това не е никак лош вариант. поне аз мислех да правя това но все няма пари - виж място има ако има интерес някой в разрастване да звънка /това е реклама вече /

    успех. и чакаме упдейти по бизнеса с каквото можем ще помагаме.
    Благодаря за мненията....
    За фирмите се чудя дали да се свързвам с всички по отделно или да намеря някоя по силна, която предлага всичките на куп и след като понапредна в този бранш тогава да ги търся директните. Тези дни имам разни срещи и после ще споделя....
    Другия ми въпрос е какви специфични инструменти и уреди ще ми трябват за работа с климатици. Четох, че трябва вакуум помпа, но доколкото разбирам това е само при първоначален монтаж. Трябва ли да имам уред за пълнене (допълване) с фреон и масло(от рода на системите с, които пълнят автоклиматиците). А при демонтаж(източване) какво се използва. Като цяло какво ще ми е необходимо за монтаж, пускане, профилактика и демонтаж.

    Извинявам се за въпросите на, които вероятно и фирмите с които ще се договарям ще ми разяснят, но ми се иска да съм подготвен на срещите.

    Благодаря отново за помощта.


  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron

    Другия ми въпрос е какви специфични инструменти и уреди ще ми трябват за работа с климатици. Четох, че трябва вакуум помпа, но доколкото разбирам това е само при първоначален монтаж. Трябва ли да имам уред за пълнене (допълване) с фреон и масло(от рода на системите с, които пълнят автоклиматиците). А при демонтаж(източване) какво се използва. Като цяло какво ще ми е необходимо за монтаж, пускане, профилактика и демонтаж.
    apeiron ,то хубаво ще вземеш няколко климатика,ще набавиш инструменти,но е хубаво според мен,човек да е поработвал с тези инструменти-да е прецакал и оправил няколко свои климатика,пък тогава да тръгне по хората-да не ни пишеш от някоя травматология после, от ''щастливи клиенти''...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Защо не изкараш поне един курс за хлалдилна климатична техника поне да понаучиш нещо. А техниката която ще ти трябва да набавиш в тези времена трудно ще и избиеш цената защото са си скъпи като цяло инструментариума.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #13

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    човека който ще ти ги монтира ще ти каже какви инструменти му трябват. и какво евентуално ще ползва. трябва ти един поне да разбира другите може да са хамалчета.
    излизаме от темата - има много теми из форума потърси.
    само за инфо горе долу колко мислиш да инвестираш?

  17. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #14

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Ако смяташ само да продаваш това е друг вапрос сключваш договор с някои сервиз или ползваш услугите на друга фирма която се занимава с монтажи и ремонтна деиност А ако смяташ да продаваш и монтираш ти то тогава трябва да си много наясно с нещата изисквасе специализирано оборудване и много практика и знания за да извършваш и ремонтна деиност А като гледам си бос в хладилната техника така че ще се наложи да прибегнеш услугите на сервиз или фирма специализира в това Защото не е само да го монтираш после ще трябва да го оправяш ако стане нещо а то ще стане рано или късно Нужни са години опит и стаж и наи вече желание и много четене Нещата при инверторите са доста сложни и по добре не се захващаи като за начало с тях почни от конвенционалките

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #15

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Колеги като инструментариум имам много неща все пак от 8 години се занимавам с газификация, отопление и слънчеви колектори. Имам всички видове пробивни инструменти, ъглошлайфи, електрожени, оксижени, ръчни инструменти и прочие. Ще ми трябват само специфичните за климатиците инструменти за, които Ви попитах.
    Работил съм със всички видове тръби които има на пазара, както и някои такива които ги няма в БГ.

    Монтирал съм и съм пускал стотици газови, електрически и на твърдо гориво котли. С електротехниката съм на ти. Има и хора около мен, които отдавна се занимават с тези неща. Така, че смятам, че за монтаж, пуск и демонтаж няма да има нещо което да ме уплаши и изненада. Всеки човек се учи, а основата смятам, че я имам. Може евентуално както казвате и курс да изкарам за климатична техника. Това със сигурност ще е полезно.

    За сервизна дейност не споря и не ме интересува на този етап.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за климатици с марки Techniker и Nagoya
    От kojcho във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 04-01-14, 09:44
  2. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 13:58
  3. От толкова марки климатици кой да избера?
    От valerko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-07-09, 21:43
  4. Търся програмист за съвместна работа
    От backinblack във форум Програмиране
    Отговори: 6
    Последно: 14-06-06, 12:48
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-11-05, 09:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе