Резултати от 1 до 7 от общо 7

HTML help popup при маркиране на поле

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #1

    HTML help popup при маркиране на поле

    Значи идеята ми е следната както на този сайт https://bg.sportingbet.com/content/account/register.asp например като се отиде в полето "Потребителско име" излиза едно поле с хелп. Не ме бива много в reverce engeneering-a така че не можах да разбера как са го направили... т.е. можах да видя че го правят с java script обаче не можах да го напиша в друга страница...

    В крайна сметка искам да се получи следното. Има една форма с няколко полета за попълване. Да излиза такова поле с помощ когато си на съответен ред от формата...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re: HTML help popup при маркиране на поле

    За какво ти е скрипт? Не става ли с:

    Код:
    <input type="text" alt="Това е хелпа">
    В твоя линк е:

    Код:
    <input type="text" title="Потребителското име трябва да бъде от 7 до 12 символа">

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #3

    Re: HTML help popup при маркиране на поле

    Да, забравих да спонема че не искам вградения в броузърите жълт попъп. С title="asdfsfdafdas" така излизат те. Макар че и те ми биха свършили работа, но незнам дали има начин да се удължи времето за показване, защото сега стоят няколко секудни и изчезват, което в моя случай е неприемливо, защото искам да изведа сравнително голямо количество информация, която не може да се прочете цялата за времето през което стои попъп-а.

    Искам начина по който се прави този син попъп на линка който съм дал...

    М/у другото alt атрибута се използва при img, при input няма никакъв ефект...

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: HTML help popup при маркиране на поле

    Другият вариант се реализира с използването на javascript - така имаш пълен контрол над информациония балон, но естествено осъществяването е значително по-сложно. Ето едно упътване по въпроса: http://www.sitepoint.com/article/cre...up-notes-dhtml

    (имах и по-добро, но ми е на служебния компютър, така че ще го сложа утре).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #5

    Re: HTML help popup при маркиране на поле

    Всичко което исках се получи с JavaScript, не се навих да го пиша сам, та след ровене из гугъл (html tooltip) известно време намерих точно това което ми трябваше. Хубаво че не тръгнах сам да го пиша защото видях че скрипта е от порядъка на 500 реда.

    Все пак благодаря на всички които се озоваха.

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: HTML help popup при маркиране на поле

    Цитат Първоначално публикувано от spritable
    ... след ровене из гугъл (html tooltip) известно време намерих точно това което ми трябваше...
    Ама и нас ни интересува Сподели линка ако не те затруднява все пак. Мерси

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #7

    Re: HTML help popup при маркиране на поле

    http://www.walterzorn.com/tooltip/tooltip_e.htm - след тестове на 5-6 различни скрипта мисля че този е най лесен за инсталация.

    Този: http://web-graphics.com/mtarchive/BubbleTooltips.html е много добре издържан от гледна точка на дизайна, но има някои ограничения при инсталация към вече съшествуващ сорс код. Изисква ид-а на обекти на който никога не съм слагал таива и не са ми трябвали, пък тепърва да слагам - не става. Има и играничение в количеството текст който може да се визуализира.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 08-08-16, 01:53
  2. Маркиране на bad sectors
    От SET_time във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 15-08-11, 14:54
  3. Отговори: 18
    Последно: 25-12-06, 17:26
  4. Кирилица - popup меню - Dreamweaver MX
    От Jenny във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 12
    Последно: 24-03-04, 03:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе