Резултати от 1 до 12 от общо 12

JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #1

    JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    Имам едно уеб приложение писано на Java (JSP). Интересува ме как може да се създават, изтриват файлове и как може да се стартират програми на клиентската машина. Значи как се прави това на машината където е уеб сървъра ми е ясно.

    Например на клиентската машина има една директория C:\temp , как мога в нея да създам текстов файл със съдържанието на текущата уеб страница (да приемем че тя е само текст). След това да може да се стартира например Notepad който да отвори този файл.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #2

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    Интересно... може да решиш да затриеш Виндовса така ... Ами ако клиента е с друга ОС ?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #3

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    Аз нещо не разбрах - с каква цел се бърка по клиентския компютър ?
    И ако все пак именно това е целта - защо се използва Java а не .NET или ActiveX например?
    С ActiveX това се постига доста по-лесно според мен да не споменаваме, че най-добрия според мен начин е да се предложи на потребителя да си инсталира бинарна програма която да извършва нужните действия на локалния компютър.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #4

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    Windows-a не може да се изтрие и да иска човек... Пък на мен ми трябва за един специализиран софтуер. На клиентските машини има инсталирани матрични принтери. Искам да печатам в ДОС режим на тях. За това има една програма която преобразува Windows ASCII в DOS MIK или там както се водеше. Та точно тази програма трябва да мога да я викам при изпращане на нещо за печат. Та ми трябва да мога да запиша изхода на броузъра в текстов файл, след това този файл да се преобразува с програмата и така получения файл да се прати за печат.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #5

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    А не е ли по добре клиентската машина да проверява на определен период уеб сървъра дали има файл за печатане и да дръпне , обработи и разпечата файла .

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #6

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    Според мен с Аплет би трябвало да стане номера, ала сега нямам време да проверя точно, утре ще имам повече инфо по въпроса...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #7

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    Публикувана от: nikolin
    А не е ли по добре клиентската машина да проверява на определен период уеб сървъра дали има файл за печатане и да дръпне , обработи и разпечата

    Значи това което предлагаш не става в моя случай поради няколко причини. Първата е че не искам да се инсталират допълнителни програми на клиентските машини. Второ излишно се натоварва приложението да следи кой файл за коя клиентска машина е, а приложението е направено да няма ограничения в клиентите вързани към него. Така че представи си 100 човека вързани да пратят нещо за печат, това са 100 файла на сървъра всеки за определения клиент. Тори и този вариянт да се разработи, пак на клиентската машина трябва да се направи да приема файла и да го праща за печат, което пак опира до моя основен въпрос дали може да се манипулират файлове на клиентската машина.


    Публикувано на: Вчера в 19:51Публикувана от: Smurfa
    Според мен с Аплет би трябвало да стане номера, ала сега нямам време да проверя точно, утре ще имам повече инфо по въпроса...
    Ако се сетиш нещо пиши, защото е доста специфичен въпроса и не мога да намеря конкретна информация в инет.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    What are applets prevented from doing?

    In general, applets loaded over the net are prevented from reading and writing files on the client file system, and from making network connections except to the originating host.

    In addition, applets loaded over the net are prevented from starting other programs on the client. Applets loaded over the net are also not allowed to load libraries, or to define native method calls. If an applet could define native method calls, that would give the applet direct access to the underlying computer.
    май без да инсталираш нещо няма да се разминеш...съжалявам че те подведох ще ровя още по въпроса...ще го измислим...
    за да няма недоразумения горното се отнася до аплети свалени от интернет, те се водят 'несигурни', за да стане един аплет 'сигурен' трябва да се инсталира на клиента по специфичен начин...

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #9

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    Дори и да има начин това да се прави online, не мисля че администраторите ще изпаднат във възторг от идеята на клиентските машини да се изпълнява отдалечен софтуер, нещо повече, бих искал да отбележа, че правото да се създава,пише и изтрива файл на клиентската машина е достатъчно за да стане беля и без да се трие windows.

    Що се отнася до 100-те потребителя вързани за един сървър, аз лично не намирам броят за голям.

    И накрая мисля че нещото, което е замислено ще трябва да стане като комбинация от бинарна програма за клиентската машина,която да печата и сървърна част която да изпраща файловете на клиентите, а къде ще се прави прекодирането не ми се вижда от голямо значение.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #10

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    С аплет можеш да пишеш файлове ако изпълниш определени условия за сигурност:
    ето ти библията: http://java.sun.com/sfaq/
    ето ти и два нагледни примера:
    http://www.codeproject.com/useritems/Singed_Applet.asp
    http://www.captain.at/programming/java/
    дерзай;

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #11

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    @spritable аз ли нещо бъркам или вече са ти отговорили доста изчерпателно:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,27093.0.html

    П.С. цитирания линк на мен ми помогна

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #12

    Re: JSP: манипулация на файлове на клиентска машина

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    @spritable аз ли нещо бъркам или вече са ти отговорили доста изчерпателно:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,27093.0.html

    П.С. цитирания линк на мен ми помогна
    Мда, отговори ли са ми на въпроса от другата тема. Това което пиша тук е продължението й.

    Просто в крайна сметка за да се печата на матричните принтери които имам трябва да се прекодира текста с бинарна програма за да може да се изпрати към принтера. Точно за тази бинарна програма ми трябва решението на въпроса от текущата тема....

    Капиш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съдомиялна машина
    От toto1 във форум Бяла техника
    Отговори: 174
    Последно: 23-09-16, 16:40
  2. Шевна машина
    От plamenhar във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-12, 02:34
  3. Кафе машина AEG EA-120
    От smb във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 28-11-08, 12:45
  4. Нестабилна машина
    От Pit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 10-06-06, 16:46
  5. Машина за овърклок ???
    От Az_sum_bre_ombre във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 28-03-05, 10:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе