Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 175

Съдомиялна машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1

    Съдомиялна машина

    Мисля да си закупя съдомиялна машина .
    Моля за препоръки.

  2.  
     
  3. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #2

    Re:Съдомиялна придобивка

    От няколко месеца имаме MIDEA WQP8-9205 за 8 комплекта с електронен програматор и отложен старт и сме много доволни и цената и беше 389лв.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #3

    Re:Съдомиялна придобивка

    Която и машина да вземеш няма да успее да измие засъхнал по чашата айрян, нито загоряло по дъното на тенджерата - от там нататък всички са еднакви. Вземи тази която ти е най по-джоба и на окото.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #4

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Която и машина да вземеш няма да успее да измие засъхнал по чашата айрян, нито загоряло по дъното на тенджерата - от там нататък всички са еднакви. Вземи тази която ти е най по-джоба и на окото.
    Ако използваш нормален препарат, загорялото не пада само, но след миялната е достатъчно само да го забършеш на мивката с гъбичката - дори и без веро и пада - без стъргане с телче!

    @toto1
    Препоръчвам Electrolux или Bosch!
    Ако нямаш излишни 7-800 лева, - тогава Мидеа - като истински са Аз съм с такава...
    Миналата седмица имаше една бройка на 309лева, ама сега - между 345 и 400 някъде вървят!
    И тук обаче, върви номера с препарата, както и при пералните - и с Miele да переш, ако ползваш Bonux - не очаквай чудеса, но пък какъв аромат има

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Която и машина да вземеш няма да успее да измие засъхнал по чашата айрян, нито загоряло по дъното на тенджерата - от там нататък всички са еднакви. Вземи тази която ти е най по-джоба и на окото.
    Говориш глупости - новите машини в комплект с препатите за тях , успешно се спрявят с това ( все пак на 70 градуса температура + качествен миялен препарат се маха всичко )

    Проблема е в размера - малките машини не могат да поберат чинии *+ тави и тенджери - трябва отделно да ги пускаш

    В технополис видях една малка "Beko " *за 469 лв , която е перфектна , но *е малка и на два транша трябва да се мие !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #6

    Re:Съдомиялна придобивка

    И на мен ми стана интересно. Защо според вас не са много разпространени миялнита машини в БГ?
    А също и каква е консумацията на ток и вода на една такава машина средно?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Съдомиялна придобивка

    painmaster, разбирасе, че говориш глупости. В късщи имахме миялна машина сръбса още по комунизма. Вече по обясними прични я нямаме. Миеше си перфектно дори загурели неща. Ката препарат си ползвахме български прах за мияна машина. Сега сигурно има много по голям избор на миещ препарат. Тези малките може и да не мият като голяма машина. Освен всичко стъклемо ставаше блестящо без петна поради това че водата се омекотява. Сега чета за ментета които нямали място за сол и т.н. Е таква машина не си купувайте. Миялната машина е невероятно удобство и спестява доста време ако сте голямо семейство и има много чинии за миене. Катоправя аналогия с пералните преди 20 години които не перяха като сегашните сигурно и с мияните машини е така.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #8

    Re:Съдомиялна придобивка

    Благдаря за сега на всички които споделиха проблеми с които са се сблъскали с миялните машини.
    Аз също направих някакво проучване но ми остават в главата няколко въпроса.
    Разбрах че от голямо значение е препарата. Според вас кой е добрият препарат?
    Има ли значение от икономична гледна точка ,ток,вода ,дали да бъде малка или голяма?
    Има ли такива с душ от горе и от доло при мини вариянта?
    Според вас кой от видовете дава по малко дефекти (механичните или електронните ) програматори?
    Както разбрах в устройството на такава машина основни части са помпата , нагревателя и програматора.
    Имам препоръка да бъде от неръждавейка а не от пластмаса вътрешната част. По скъпите мини машини са с пласт маса от вътрешната част и нямат душ от горе, но за сметка на това имат повече програми.Приятели ми казват че използват почти само една програма.
    Благодаря за отговорите предварително, Мисля да я закупя към 8 март, мога да се ослушам за още вариянти.

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #9

    Re:Съдомиялна придобивка

    toto1 аз ползвам Conegliano от 2000 г(малка е -5 компл.) Работи без забележки.Ползвай прах ARO или NIT

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #10

    Re:Съдомиялна придобивка

    Ами точно за прах ARO не съм съвсем съгласен, но... всеки с предпочетанията си - и той става за измиване, но на стъкло оставя следи понякога!

  13. KrK
    KrK е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    7
    #11

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Ами точно за прах ARO не съм съвсем съгласен, но... всеки с предпочетанията си - и той става за измиване, но на стъкло оставя следи понякога!
    Аз също съм против АРО. Имам малка миялана машина Мидеа WP5F и първия прах, който купихме беше точно такъв. Резултатите не бяха никак добри и в началоти си мислих, че е от миялната машина - евтина Мидеа какво очакваш. Да ама не точно, купих прах Calgonit, а после и Somat и сега си мие съвсем нормално.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #12

    Re:Съдомиялна придобивка

    Аз не съм против ARO-то, но `за всеки влак...`
    ARO се произвеждат от CLARO - тях ги има в HIT в доста лъскави опаковки и на по-висока цена

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re:Съдомиялна придобивка

    В www.electron.bg има и малки Бош(за четири комплекта) на цени 490-600 лв.

  17. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #14

    Re:Съдомиялна придобивка

    Трябва да си купя съдомиялна ,но парите ми са ограничени .До сега ползвах горна малка Колениано и съм много доволна (6г.).Колебая се между Beco и Midea (45 см.).Ако някой може нещо да напише предимства и недостатъци,ще бъда благодарна.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #15

    Re:Съдомиялна придобивка

    @ceco7
    Не мисля, че има сериозни разлики между двете - доколкото имам впечатления...
    Относно Мидеа - едни и същи модели можеш да ги видиш и с марка Хайер, и като Нео... Въпрос на избор за 8/12 комплекта или механичен/електронен програматор. Части има, почти като истински са направени
    Казваш, че си ползвала Конелиано - малките им бяха китайски, но за вграждане внасяха доста добри неща преди време!

    //edit
    Сега виждам - явно ще си на 8 комплекта...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялна - сол ?
    От penchev79 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-17, 14:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-11-14, 17:32
  3. Отговори: 2
    Последно: 28-03-11, 00:36
  4. Отговори: 6
    Последно: 03-10-07, 00:06
  5. Отговори: 9
    Последно: 14-12-06, 12:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе