Резултати от 1 до 3 от общо 3

Java jTable

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Java jTable

    Знам, че в момента в който пусна темата и ще го измисля ама все пак да попитам, пък някой дано се излъже да каже
    Проблема: имам една jTable която искам да я 'заключа' - да не може се сортират колонките...това с setAutoSort нещоси ще го пробвам ама за сега няма къде да се тествам затова седи на дневен ред; второ да блокирам промяната на размера на колоните и разместването им...и да са с размерите на текста в тях или поне на размера на хедърите им...ако някой ме разбра какво искам супер...може само да ми кажете методчета и аз ще се оправя...
    мерси много още веднъж...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #2

    Re: Java jTable

    примерно http://java.sun.com/javase/6/docs/ap...ng/JTable.html
    предполагам ти трябват:
    - setAutoCreateRowSorter
    - setAutoResizeMode с AUTO_RESIZE_OFF

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Java jTable

    setAutoCreateRowSorter не сработва да го изключа...даже и да му дам false пак си има някъв сортер на колонките. setAutoResizeMode е когато сменяш размера на една колона другите дали да си сменят размера това е доста полезно когато искаш таблицата като цяло да е един постоянен размер а не да ти бяга по екрана. Каквото пише по http://java.sun.com/javase/6/docs/ap...ng/JTable.html съм го изчел преди да питам (поне до там ми стига ). Има начин да задаваш от начало ширината на колонка ала тя е в пиксели а аз искам да е в проценти...by default слага всяка колонка с еднаква ширина. аз искам да са спрямо header-а или това което е в клетките. Идеята ми е да можеш само да селектваш клетки и нищо друго....(ебаси зора еййй - колко ракия изпих по случайя нема ефект вече ми е много лошо )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Java
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 14
    Последно: 09-12-05, 18:26
  2. java to C#
    От hristinannn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-05, 15:18
  3. Java help
    От Lord_Spawn във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-03, 10:20
  4. Win XP и Java
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-05-03, 11:11
  5. JAVA za XP ???
    От AMOK във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 10-08-02, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе