Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Проблем с достъп до администриране на уебсайт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #1

    Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Здравейте. Имаме проблем с достъпа до администативния панел на сайт, който още е в процес на направа. След като бяха сложени различни защити този достъп изчезна и администраторът не може да влезе. Има ли вариант да възстанови достъпа без преинсталация? Ще съм благодарна на всеки един съвет

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    ??? Нищо не разбрах... Каква преинсталация...
    За да ти помогнем трябва да дадеш куп конкретна информация. А ти в момента нищо конкретно не си казала.
    Като за начало ти ли си администратора?!
    Каква е системата която използвате?
    Къде се хоства сайта?
    И какво имаш в предвид, под ДОСТЪПА ИЗЧЕЗНА. Не можеш да влезеш, директорията за достъп я няма, дава празен екран.... Изобщо вади ли някакво съобщение?!

    На кратко, най-лесния начин да се възстанови достъп на потребител/администратор, ако системата по някакъв начин го е блокирала е да се влезе в MySQL базата и да се изтрият IP-тата на блокираните потребители...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #3

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Не съм администратор, човекът работел под Линукс и качил някакви защити, които са изтрили администраторския акаунт и сега не може да влезе в сайта. Просто няма как да се логнеш сега. Самия сайт не е качен в интернет, но има доста информация. Мен ме интересува възможно ли е нещо да се направи, за да се влезе по някакъв начин или трябва всичко наново?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Като начало, смени администратора!

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #5

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Докато имате достъп до машината с Линукс-а и нейния (а не на сайта!) администратор - може да се "влезе" навсякъде и да се направят много неща, включително и възстановяване на сайта.
    Как точно "влизаш" в сайта, какво правиш обикновено?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #6

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Отварям така примерно: www.xxx.zzz/admin и там пиша потребителско име и парола. Сега като отворя излиза бял екран или някаква грешка, но няма как да се логна вече.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Като начало, смени администратора!
    Администратора които си прави сайта ти изтрива админ акаунта и те пита как да го оправя това е cool

    Така както е обяснено, сайта е на линукс компютъра на администатора. Значи пак варианта е да се добави административен акаунт директно в MySQL-a...
    Обаче за да се направи това, ще трябва човек които ДОСТА РАЗБИРА, още повече, че не този Linux 99% няма инсталиран никакъв панел за работа базите и всичко ще трябва да се прави от команден ред...
    Между другото на колко години е този администратор?

    И едно джокерче! Не бих се хванал да правя сайт на любителска линукс машина, които после да прехвърлям на хостинг съвръра. Динамичния сайт (с бази данни) не е като като HTML сайт в които хващаш 20 файла мяташ ги на ФТП-то и готово. Имай и в предвид, че дори на вашата машина всичко да работи перфектно, като сайта се сложи на хостинг може да не е адекватен...
    Още един въпрос, за какъв сайт става въпрос?! Какво представлява?! (личен, фирмен, магазин, блог...)

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #8

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    И едно джокерче! Не бих се хванал да правя сайт на любителска линукс машина, които после да прехвърлям на хостинг съвръра. Динамичния сайт (с бази данни) не е като като HTML сайт в които хващаш 20 файла мяташ ги на ФТП-то и готово. Имай и в предвид, че дори на вашата машина всичко да работи перфектно, като сайта се сложи на хостинг може да не е адекватен...
    Може да са решили сами да си го хостват...т.е без да прехвърлят...
    Като гледам...само на догадки го карате...липсва конкретна информация...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #9

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    @ glowndark

    Аз нямам общо с този сайт, човекът ми е познат и търсеше помощ. Знам, че тук сте най-разбиращите и реших да попитам. Наистина не разбира и е млад, но какво да се прави. Става въпрос за сайт, който той правеше за негов клиент срещу заплащане, доколкото знам ще бъде подобен на vbox Не вярвам да може да направи гореизброеното от теб, но все пак благодаря за отговора

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Тъй като както разбирам се ползва някаква готова платформа (CMS). Интересно ми е коя е платформата която ползва? Не ми се вярва с джумла примерно да успее да постигне нещо...

    "Платен сайт" за без пари
    Клиента иска да има vbox за 200 лв., някои със бегли познания върху CMS казва аз ще го направя, и общо взето това е резултата...

    В случая за да стане нещо, ти трябва един програмист и един администратор + солиден сървър.
    и така 300 за програмист, 300 за администратор (сега е сезона на отпуските, така, че предполагам някои би се навил да направи нещо за тези пари и да допълни бюджета за почивка) + 500 -600 за сървър. Това е минималната цена за такова чудо при положение, че си го хостваш сам...



  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #11

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Нека администратора каже върху каква платформа работи сайта - операционна система и CMS (ако има). Оттам нататък ще търсим варианти.
    Ако може администратора да пише тук какво е правил поне приблизително, шансовете да се оправи кашата се увеличават.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #12

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Нещо не ми се вярва, че инсталирането на "някакви защити" в Линукса да е причинило триене на запис от базата. Да не се логвате през .htpasswd примерно?
    Всъщност това "излиза бял екран или някаква грешка" ме подсеща - можеш ли да постнеш точно грешката?
    Във всички случаи вярвам, че може да се спаси сайта.

    А, и още един въпрос: Админ-модула явно не работи, ама публичната част вижда ли се нормално?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #13

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Ако сайта е на PHP (което се предполага от използването на линукс) бял екран може да се получи от грешка ако в настройките на PHP не е упоменато да показва грешките. За всеки случай тази работа не е за аматьори.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Това е като да правиш диагноза на пациент от разстояние. Остави това, ама колежката препредава какъв е проблема на болния

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #15

    Re:Проблем с достъп до администриране на уебсайт

    Няма проблем вече. Човекът е намерил някакво решение доколкото разбрах. Благодаря за отговорите все пак

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Копиране изображения от уебсайт
    От katy85 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-21, 15:58
  2. Android Market вече има уебсайт
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-11, 18:09
  3. nVidia пусна отделен уебсайт за 3D съдържание
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-11, 18:53
  4. Проблем с FTP достъп
    От travoltino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-09-07, 21:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе