Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 79

Избор на кинотеатрален проектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #46

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ето това вече е нещо много хубаво и практично измислено. Ще чакаме да стане и достъпно някой ден.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #47

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Всъщност, вече излязоха през тази година два-три нови модели късофокусни DLP проектори на добра цена от пионерите BenQ, както и от Optoma: Benq1080ST+ (наследник на W1080ST), BenQ HT1085ST, Optoma GT1080 и Optoma EH200ST Всичките дават отлична контрастна картина за цената си, прожектират 100 инча от около 1 - 1,3 метра и добре се съчетават с portable screens като моделите на Elite Screens или Celexon. Цялата инвестиция може да излезе между 2000 и 2500 лв., в зависимост от големината на екрана - колкото за един телевизор, но гледаш на екрани от порядъка от 80+ до 150 инча - в домашна обстановка пропорцията е като на кино.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #48

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Без да се заяждам ....малко не ми звучи добре BenQ и пионери в която и да е последователност. Да, успяха да купят някоя друга технология и да я имплементират в техните проектори ама чак пионери. Не знам тогава марки като Optoma и Epson (за домашно ползване) къде трябва да стоят.
    Този пост е редактиран от stenly; 24-11-14 в 09:48.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #49

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    stenly, не го приемам като заяждане. В крайна сметка нали за това сме тук - да обменяме полезни мнения и гледни точки. За "пионерите" - може би прозвуча малко силно, но искам да обърна внимание, че постът ми по-горе акцентираше върху ултра късофокусната технология, която те първи въведоха и не е толкова пресилено в случая да се каже думата пионери, поне в бюджетния клас по западните стандарти, а и май не само. Казвам го от някакъв опит, защото самият аз имам BenQ W1080ST и преди да го купя, бях преобърнал нета да търся short-throw projector, като тогава нямаше друга алтернатива на 1080p, освен BenQ. Така че хайде да ги наречем със синонима "първи". Който не вярва, да чете ревюта в международните специализирани сайтове. Преди два-три месеца са излезли и горецитираните пилотни модели на Оптома, но точно в случая те са втори.

    Идеята е, че който иска да гледа като на кино в дома си, но не желае да монтира проектор и не разполага с голямо пространство - това е вариантът: късофокусен проектор, който за 2 минути се слага на холната масичка, стол или къде да е и мобилен екран, който се разпъва за секунди. Така гледам аз в хола си хубавите филми на 90 инча и мога да кажа, че за кино-цели отдавна съм забравил телевизора с малкото му екранче.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #50

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор


  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    2
    #51

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    помогите настроить vita1970@moitabletki.ru буду благодарен

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #52

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    А ако реша да си боядисам стена вместо да опъвам екран, какви материали трябва да използвам, закупени изцяло от родните магазини? Колко трябва да е гладка стената? Ако нямам друга алтернатива освен да разчитам на съветите на знаещите и наличностите по железарии (маркети) за материали и консумативи?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #53

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Ако боята не е специална за прожектиране върху нея не се хаби.
    Особено ако се търси някакво що годе задоволително качество.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #54

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    А каква/коя е за специална за прожектиране върху нея? Това ми е питането, другото е ясно! Интересуват ме марки и търговски обекти, където могат да се открият.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #55

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #56

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Благодаря! Точно това ми беше нужно

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #57

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #58

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Здравейте. Следя темата от години :-) и виждам, че не е от най активните, но явно няма достатъчно потребители на кино проекторите за да споделят опит и мнения. Затова бих помолил за съвети относно избора ми на проектор и екран за домашно кино. Прочетох основни неща в интернет и делемата пред която се изправям към днешна дата е типа на технологията, т.е. LCD или DLP. Другите изисквания към машината са да е 1920р и да поддържа 3D, като бюджетът е около 3000 лева. Спрял съм се на един модел Epson EH-TW6700W който е с безжична връзка (което ме блазни), но не измества най-важния критерий, а именно качеството на изображението. Ако някой има наблюдение и би могъл да препоръча нещо по-добро в този ценови порядък, ще му бъда благодарен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #59

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Аз имам Benq 1070 за 1500лв. Много е добър, не ти трябва по-скъп. Цветопредаването е много точно, черното е по-добро от среден клас тв. от 2014г. който имам. Няма допълнителни екстри, но на мен не ми трябват. Ползвам го предимно за игри и 3д и съм доволен, а не е като да не съм претенциозен относно качеството на картината. Това че е стар модел да не те притеснява. Най-добрия начин да избираш проектор е като четеш ревютата по чуждите сайтове. Избираш си няколко модела със съответните параметри и им търсиш ревюта. На добрите модели винаги се намират такива. Аз четох повече от месец преди да се спра на този. Сега събирам пари за 4к. След година-две цените ще са около 5-6 бона. Дано съм бил полезен, ако има нещо питай. А за технологията, няма никакво значение, гледай конкретния модел, но DLP са много по разпространени и новите 4к са такива.
    Този пост е редактиран от miromiv; 20-11-17 в 02:12.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #60

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Купих Benq W 1120. Дано съм случил на модел. Оказа се, че 1070 и 1070+ не са налични и ги няма по магазините. Първите ми впечетления са добри, без да се възхищавам излишно. Още експериментирам с настройките и разучавам менюто.В общи линии се получи истинско кино с 150"овия екран. Сега предстои сагата с 3Д очилата, но май ще е след нова година :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на мултимедиен проектор
    От hristoslav2 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 21
    Последно: 02-10-17, 10:38
  2. Помощ при избор на проектор?
    От bobiengland във форум Проектори и екрани
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-14, 11:37
  3. Избор на проектор
    От Naiden1979 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 31-08-13, 23:28
  4. Помощ при избор на проектор
    От pdimitrov във форум Проектори и екрани
    Отговори: 1
    Последно: 16-08-12, 13:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе